Zestawy pneumatyczne

Znaleziono produktów: 6
Sortuj:
Widok:   
z 1

Komplety narzędzi i urządzeń pneumatycznych

Z roku na rok narzędzia pneumatyczne zyskują coraz większą popularność nie tylko wśród profesjonalnych warsztatów i serwisów usługowych, ale również wśród zwykłych, domorosłych majsterkowiczów. Zestaw urządzeń pneumatycznych to dziś podstawowe narzędzia m.in. w górnictwie, budownictwie, przemyśle energetycznym, rolnictwie i leśnictwie, a także w sektorze obróbki drewna i produkcji mebli.  

Pneumatyka narzędziowa

Aby w pełni korzystać z narzędzi pneumatycznych, konieczne jest posiadanie wydajnego kompresora, który wprawia mechanizm silnika narzędzia w ruch. Generowane przez kompresor powietrze jest wtłaczane przy pomocy przewodu do wnętrza cylindra, który dzieli się na 2 części za sprawą znajdującego się na środku wirnika. Taka konstrukcja powoduje, że pomiędzy stronami tworzy się różnica ciśnienia, która musi zostać wyrównana. Dlatego też powietrze przetacza się na drugą stronę, po drodze napotykając na wirnik i wprawiając go w ruch. Cały ten proces generuje energię kinetyczną, która następnie jest przekazywana na wał napędowy oraz na kolejne elementy urządzenia. Komplet narzędzi pneumatycznych składa się z wielu urządzeń zasilanych sprężonym powietrzem.

Szlifierki i inne narzędzia pneumatyczne

Najpowszechniej wykorzystywane narzędzia pneumatyczne to na pewno klucze pneumatyczne używane w zakładach wulkanizacji do odkręcania kół. Równie popularne są wkrętarki, wiertarki, a także klucze udarowe i zapadkowe, wyrzynarki, młotki pneumatyczne, smarownice czy pistolety natryskowe i nitownice. Jak więc widać, sprężone powietrze może zasilać wiele narzędzi, które sprawiają, że praca staje się o wiele lżejsza, szybsza i przyjemniejsza.

Podstawowy zestaw pneumatyczny to szlifierki, w tym m.in. szlifierki trzpieniowe (stosowane w obróbce spawów, odkuwek, małych odlewów, matryc i form wtryskowych), kątowe (przemysł stoczniowy, produkcja stalowych konstrukcji), taśmowe (do ciasnych i trudno dostępnych miejsc), oscylacyjne oraz urządzenia przeznaczone do prac wykończeniowych, zwane niekiedy polerkami i używane zwłaszcza do przygotowywania powierzchni przed lakierowaniem.

Żaden zestaw urządzeń pneumatycznych nie może się obyć bez narzędzi do malowania i lakierowania. Chodzi tu przede wszystkim o pistolet natryskowy, którego formę przyjmują również narzędzia do przedmuchiwania czy pompowania kół.

Komplet narzędzi pneumatycznych od iParts.pl

Sklep narzędziowy iParts.pl to najobszerniejszy dostęp do urządzeń pneumatycznych na rynku. Oferujemy fabrycznie nowe zestawy pneumatyczne po najniższej cenie na rynku. Wszystkie narzędzia zostały objęte gwarancją producenta.

Inne narzędzia pneumatyczne: