Pistolety pneumatyczne

Pistolety pneumatyczne do warsztatu

Narzędzia pneumatyczne to szeroko wykorzystywane w zakładach przemysłowych i warsztatach urządzenia, które wykorzystują siłę sprężonego powietrza, w celu ułatwienia pracy użytkowników. Jednymi z podstawowych narzędzi pneumatycznych są pistolety, które oferują bardzo szerokie zastosowanie.

Do lakierowania i malowania

Pistolet lakierniczy to wszechstronne narzędzie wykorzystywane do malowania i lakierowania różnego rodzaju powierzchni (np. elementy wyposażenia domu, ogrodu, samochodowej karoserii, itp.). Pistolety lakiernicze umożliwiają nałożenie powłoki malarsko-lakierniczej oraz pozwalają w szybki i komfortowy sposób zabezpieczyć antykorozyjnie konkretną powierzchnię. Pistolety tego typu doskonale sprawdzają się w przemyśle, warsztatach blacharsko-lakierniczych oraz wśród pasjonatów modelarstwa i lakiernictwa artystycznego.

Do pompowania kół

Pistolety do pompowania kół to proste narzędzia pneumatyczne umożliwiające dopompowanie kół samochodowych, motocyklowych czy rowerowych. Pistolet tego rodzaju składa się z korpusu, spustu, manometru wskazującego ciśnienie w oponie oraz, występującego w niektórych modelach, zaworka do spuszczania powietrza. Każdy pistolet do pompowania kół musi posiadać specjalistyczny manometr, który pozwala sprawdzić w każdej chwili poziom ciśnienia w kole. Pistolety pneumatyczne do pompowania kół, muszą mieć również funkcję pompowania powietrza, spuszczania powietrza, a także sprawdzania ciśnienia powietrza w kole zarówno w skali bar, jak i PSI.

Do odkręcania

Pewnego rodzaju pistoletem pneumatycznym, szczególnie biorąc pod uwagę jego budowę i sposób użytkowania, jest klucz pneumatyczny. Pozwala on na sprawne i łatwe dokręcenie oraz odkręcenie śrub, bez konieczności stosowania dużej siły przez człowieka. Narzędzia pneumatyczne tego typu znajdują zastosowanie przede wszystkim w warsztatach samochodowych.

Pistolety pneumatyczne w iParts.pl

Dobry pistolet pneumatyczny do warsztatu musi charakteryzować się wydajnością, bezawaryjnością oraz komfortem użytkowania. Sklep narzędziowy iParts.pl to największa oferta urządzeń pneumatycznych dostarczanych przez czołowych producentów narzędzi warsztatowych. Tylko u nas pistolety do pompowania kół oraz pistolety lakiernicze w najlepszej relacji ceny do jakości!