Węże pneumatyczne

Znaleziono produktów: 30
Sortuj:
Widok:   
z 1

Przewód pneumatyczny na zwijaku 10m

197,00 z VAT
Kod: YT24242 Producent części: YATO

Przewód pneumatyczny na zwijaku 14m

201,00 z VAT
Kod: YT24243 Producent części: YATO

Przewód pneumatyczny na zwijaku

235,00 z VAT
Kod: YT24240 Producent części: YATO

Przewód pneumatyczny na zwijaku

264,00 z VAT
Kod: YT24241 Producent części: YATO

Przewód pne 12,5mm x 15m na zwijaku

442,00 z VAT
Kod: YT24246 Producent części: YATO

Przewód pneumatyczny na zwijaku 15m

544,00 z VAT
Kod: YT24250 Producent części: YATO

Węże pneumatyczne do warsztatu 10mm, 12mm, 13mm

Według definicji słownikowej, przewód ciśnieniowy to długa rurka, która jest wystarczająco mocna, aby ciecz mogła przez nią przechodzić pod wysokim ciśnieniem. Niezależnie od rodzaju transportowanego medium, wąż, przez który będzie ono przepływać, musi być odpowiednio do niego dostosowany.  

W przypadku rozwiązań o dużym naporze na ścianki doskonale sprawdzą się przewody ciśnieniowe. Spiralna konstrukcja oraz wytrzymałe materiały wykończeniowe sprawiają, że przewód spiralny doskonale spełni swoje zadanie. Przepływ medium pod wysokim ciśnieniem wymaga szczególnej uwagi oraz jakości przewodu transportującego.

Przewody wysokociśnieniowe

Na rynku dostępne są przewody wysokociśnieniowe (UHP) o ciśnieniach pracy 700, 720, 1000, 1500, 1800, 2500, 3000, a nawet 4000 bar, a także akcesoria do nich w postaci uszczelek, adapterów, itd. Węże o średnicach od 4mm do 6 mm są w stanie wytrzymać ciśnienie rozrywające na poziomie od 2760 do 8000 bar. Promień zgięcia przewodów ciśnieniowych uzależniony jest od wysokości ciśnienia medium oraz ich średnicy. Przewody wysokociśnieniowe mają najczęściej budowę dwuwarstwową, gdzie wąż wewnętrzny wykonywany jest zazwyczaj z poliamidu oraz jednej warstwy oplotu ze spiralnych warstw drutu stalowego odpornego na rozciąganie. Z kolei warstwa zewnętrzna wykonana jest przeważnie z poliuretanu.

Dzięki niskiej średnicy przewody wysokociśnieniowe zalecane są do stosowania w ciasnych trasach. Jest to najczęściej pneumatyczny przewód spiralny o niskiej rozszerzalności objętościowej, co zapewnia krótkie czasy odpowiedzi przy zastosowaniu w systemach hydraulicznych. Zastosowanie w nim gładkich nawierceń wewnętrznych pozwala zachować minimalny spadek ciśnienia podczas pracy.

Przewody elastyczne i metalowe

Elastyczny przewód pneumatyczny ze złączami oraz przewody metalowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie warunki pracy i wymagania nie pozwalają na użycie standardowych przewodów wykonanych z gumy lub tworzyw. Ciśnieniowe przewody metalowe wykonywane są poprzez równoległe lub spiralne fałdowanie cienkościennej rury metalowej. Dzięki odpowiedniemu skokowi oraz głębokości fałd przewód ciśnieniowy do warsztatu zyskuje odpowiednią elastyczność, odporność na odkształcenia i próżnię. Dostępne są jako gotowe przewody z końcówkami, w wersjach bez oplotu oraz z pojedynczym lub podwójnym oplotem wykonanym z drutów metalowych. Przewody tego typu stosuje się praktycznie we wszystkich sektorach przemysłu do różnorodnych mediów, np. gorącej wody, pary, olejów, chemikaliów, ciekłych czy lotnych gazów.

Sklep narzędziowy iParts.pl to pneumatyka na najwyższym, światowym poziomie. Szeroka oferta produktowa obejmuje m.in. przewody ciśnieniowe do powietrza 4mm, 6mm, 10mm, 12mm, 16mm. Produkty marki iParts.pl to najlepsza relacja ceny do jakości w Polsce!

Inne narzędzia pneumatyczne: