Oleje Texaco

Olej silnikowy Texaco

Texaco to jedna z najbardziej amerykańskich marek w całej branży petrochemicznej. Przemawia za tym nie tylko jej historia, ale i charakter, który przetrwał do dzisiaj przez ponad 100 lat działalności tego przedsiębiorstwa.

Texaco, początkowo znana jako The Texas Company, powstała w roku 1903 w Teksasie, czyli amerykańskiej kolebce przemysłu naftowego. Bazą do jej założenia stały się ogromne złoża ropy znalezione w tym właśnie stanie. Aby można je było odpowiednio wykorzystać, Texaco wybudowała niezwykle nowoczesną jak na owe czasy rafinerię, a wytwarzane tam produkty dystrybuowała za pomocą stworzonej od podstaw sieci sprzedaży detalicznej. Kolejne lata dynamicznego rozwoju bardzo szybko nadały firmie status potentata naftowego, produkującego m. in. doskonałej jakości oleje silnikowe.

Oleje silnikowe Texaco na całym świecie

Po fuzji dwóch wielkich amerykańskich koncernów naftowych – Texaco i Chevron, w 2001 roku powstał koncern Chevron Corporation, który przejął opiekę nad marką olejów samochodowych Texaco i zapewnił jej dostęp do najnowocześniejszych znanych współcześnie technologii. Ogromne laboratoria badawcze należące do tego giganta nieustannie dbają o to, aby oleje Texaco wytyczały nowe trendy dla środków smarnych. Wiele z nich powstaje dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań z dziedziny nanotechnologii lub innych nadal szerzej nieznanych koncepcji. Pozycja czwartego na świecie giganta energetycznego na świecie stawia właściciela marki Texaco w pozycji absolutnego lidera rynku i najbardziej renomowanego wytwórcy olejów do samochodów na świecie.

Oferta olejów samochodowych Texaco

Texaco to oleje silnikowe do pojazdów każdego typu, w tym do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, maszyn rolniczych i motocykli. Szczególną popularnością cieszą się oleje wysokiej jakości Texaco Havoline Energy 5W30 (olej syntetyczny do aut nowoczesnych), Texaco Havoline Extra 10W40 (olej półsyntetyczny do starszych modeli), Texaco Havoline Ultra 5W40 (olej syntetyczny do nowoczesnych samochodów takich marek jak Renault, Mercedes czy Opel) oraz Texaco Havoline Extra 15W40 (półsyntetyczny olej klasy premium dla starszych modeli Fiata, Mercedesa i VW).