Preparaty antykorozyjne

Znaleziono produktów: 12
Sortuj:
Widok:   
z 1

Preparaty na rdzę, tzw. odrdzewiacze

Korozja jest niczym choroba zakaźna rozprzestrzeniająca się po całym „organizmie” samochodu. Do pewnego momentu wpływa jedynie na wygląd oraz estetykę pojazdu, lecz nieleczona z czasem może prowadzić do powolnej degradacji najważniejszych elementów i podzespołów, a w konsekwencji do mechanicznej śmierci samochodu, która kończy się zezłomowaniem.

Korozja to antonim bezpieczeństwa. Współczesne samochody, oprócz niektórych modeli terenówek i pick-upów, posiadają samonośne konstrukcje nadwozia. Zaatakowane przez rdzę elementy nośne lub mocowania zawieszenia auta nie zagwarantują właściwej wytrzymałości konstrukcji, co w przypadku nawet nie groźnie wyglądającego wypadku może doprowadzić do tragicznych skutków.

Wielu kierowców twierdzi, że korozja dotyka wyłącznie tych samochodów, które nie zostały odpowiednio fabrycznie zabezpieczone. W rzeczywistości rdza dopada wszystkie auta, a rodzaj fabrycznego zabezpieczenia antykorozyjnego wpływa jedynie na to, jak szybko rdza zaatakuje. Warto więc zatroszczyć się samemu dobrą kondycję samochodu stosując odpowiednie preparaty antykorozyjne.

Istnieje wiele typowych miejsc w samochodzie, w które najczęściej uderza korozja, jednak jej ulubionymi elementami żeru są przede wszystkim nadkola, progi, dolne panele drzwiowe, a także maska silnika oraz klapa bagażnika. To właśnie w tych newralgicznych miejscach środki antykorozyjne powinny być w pierwszej kolejności zastosowane. Korozja pojawia się najczęściej w wyniku mechanicznego uszkodzenia powłoki lakierniczej, pod którą metal, pod wpływem wilgoci, zaczyna się utleniać, a dodatkowym katalizatorem tego procesu jest wilgoć w postaci ulewnego deszczu lub śnieżycy.

O ile przykręcane elementy samochodu można łatwo wymienić, o tyle stałe podzespoły karoserii należy naprawiać jak najszybciej stosując profesjonalne preparaty na rdzę. W sklepie internetowym iParts.pl znajduje się bogata oferta specjalistycznych środków do kompleksowej pielęgnacji oraz zabezpieczenia antykorozyjnego samochodu. Odrdzewiacze z serii MoS2 MA Profesional oraz VALVOLINE to produkty najwyższej, światowej klasy gwarantujące skuteczną ochronę przed szkodliwym działaniem korozji. Stosowane profilaktycznie na elementach wolnych od rdzy zabezpieczą je przed pojawieniem się na nich ognisk korozji, a samochód pozostanie sprawny i bezpieczny przez wiele lat.

Zapraszamy na zakupy do iParts.pl!