Oleje Bizol

Olej silnikowy BIZOL

Bizol to niemiecki producent olejów silnikowych. W ofercie dostępny jest szeroki wybór produktów, które są odpowiednie dla niemalże wszystkich samochodów dostępnych na rynku. Oleje do silnika Bizol są tworzone specjalnie dla aut koreańskich oraz japońskich producentów. Oleje tej marki cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród kierowców, ponieważ zapewniają cichą i wydajną pracę silnika. Marka Bizol dokłada wszelkich starań, by oferowane przez nich produkty były bezpieczne dla jednostek napędowych i zapewniały im wieloletnią pracę w sprzyjających warunkach.

Olej do samochodów i motocykli marki Bizol

Wszystkie oleje silnikowe Bizol przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą skrupulatne testy, które mają na celu potwierdzenie ich wysokiej jakości. Posiadają one oczywiście wszelkie wymagane certyfikaty oraz rekomendacje, które są konieczne do globalnej sprzedaży produktów tego typu. Jeden z najpopularniejszych produktów w ofercie marki Bizol jest olej silnikowy 5W-30, który jest nowoczesnym olejem syntetycznym wykonanym w technologii syntezy HC, przeznaczonym dla benzynowych samochodów osobowych. Spełnia on wszelkie wymagania producentów silników samochodowych, które dotyczą czyszczenia pierścieni tłokowych oraz usuwania osadów powstających w komorach silnika. Oleje te gwarantują również zwiększoną trwałość dla takich podzespołów jak turbosprężarki czy katalizatory.

Drugim bardzo popularnym olejem jest ten o oznaczeniu 5w40. Jest to olej syntetyczny, którego śmiało można nazwać wielosezonowym. Idealnie sprawdza się w naszym klimacie, ponieważ zachowuje swoją płynność w temperaturach nawet w granicach -30 stopni i co bardzo ważne – nie traci swoich właściwości po nagrzaniu jednostki napędowej.

Jak dobrać olej do samochodu?

Dobór oleju do swojego samochodu wbrew pozorom wcale nie jest takie łatwe. Ważne jest odpowiednie dobranie przynajmniej kilku podstawowych parametrów. Wybierając olej samochodowy czy motocyklowy zwróćmy uwagę na gęstość oraz lepkość produktu. Należy również sprawdzić, czy producent naszego samochodu rekomenduje olej syntetyczny, czy mineralny. Przed ostateczną decyzją zakupową warto także sprawdzić opinie o oleju, które w przypadku Bizol są bardzo pozytywne. Zachęcamy Państwa do sprawdzenia naszej bogatej oferty olejów Bizol oraz innych popularnych marek oraz do szybkich i bezpiecznych zakupów!