Płyny do spryskiwaczy

Płyny do spryskiwaczy

Płyn do spryskiwaczyPłyny do spryskiwaczy to bardzo ważny, choć często bagatelizowany, aspekt bezpiecznej jazdy samochodem. Podstawowy podział płynów do spryskiwaczy wyróżnia się w zależności od warunków atmosferycznych na płyny letnie i zimowe. Sklep iParts posiada w swoim wyposażeniu zarówno zimowe, jak i letnie płyny do spryskiwaczy.

Istotne zadania płynu

Brak odpowiedniego płynu do spryskiwaczy może utrudnić kierowcy komfort jazdy, przede wszystkim w postaci zmniejszenia pola widzenia, co może z kolei doprowadzić do groźnej kolizji. Pamiętajmy, by wraz z nadejściem zimy całkowicie wymienić płyn do spryskiwaczy, z letniego na zimowy. Zimowe płyny mają niższą temperaturę zamarzania, dzięki czemu możliwe jest ich używanie podczas mrozów. Dolanie zimowego preparatu do znajdującego się w zbiorniku letniego płynu sprawi, że taka mieszanka będzie bardziej podatna na zamarznięcie.

Popularni producenci płynów do spryskiwaczy

Nie trudno domyślić się, że najlepsze preparaty do spryskiwania szyb to produkty znanych i cenionych w branży motoryzacyjnej firm. Sprawdzone płyny zaledwie po kilku pierwszych ruchach wycieraczek będą w stanie nadać szybie idealną czystość, czego nie zapewni użycie gorszej jakości płynu. Najchętniej polecane i najbardziej efektywne płyny do spryskiwaczy produkują aktualnie takie firmy jak: Sonax, Motul, Shell, MaxGear, Specol, Kager i Amtra.

Nie kupuj z nieznanych źródeł

Bardzo istotne jest, by płyny do spryskiwaczy kupować z pewnego źródła, od sprawdzonych producentów. Brak norm jakościowych na etykiecie może okazać się bowiem bardzo groźny dla samochodu. Niskiej jakości płyn może odbarwić lakier samochodu, zniszczyć elementy plastikowe nadwozia i gumowe komponenty spryskiwacza. Ponadto, tego typu płyny będą mogły zamarzać w przypadku ujemnych temperatur.