Uszlachetniacze do płynów

Najlepsze uszlachetniacze do płynów samochodowych

Uszlachetniacze to nic innego jak olejo-rozpuszczalne dodatki, których zastosowanie niesie wiele korzyści dla samochodu. Dodatki do oleju i paliwa zwiększają ochronę samochodu, a także jego osiągi. To substancje niedrogie, które posiadają wiele atutów użytkowych, dlatego też zaleca się ich stosowanie. iParts posiada m.in.: dodatki do benzyny, płukanki do silników, dodatki do oleju silnikowego, płyny do filtrów i dodatki do oleju skrzyni biegów.

Dodatki do oleju silnikowego

Powszechna opinia głosi, że regularna wymiana oleju silnikowego wystarczy, by skutecznie chronić silnik auta. Nic bardziej mylnego. Podczas codziennej eksploatacji zaleca się stosowanie dodatków do oleju silnikowego, co ma duży wpływ na zachowanie najlepszej sprawności jednostki napędowej przez maksymalnie długi czas. Dodatki do oleju silnikowego to pewnego rodzaju bomba witaminowa dla silnika, która przyczynia się m.in. do zmniejszenia tarcia, obniżenia zużycia oleju oraz paliwa.

Uszlachetniacze do paliwa

Dodatki do paliwa zaleca się stosować za każdym razem podczas tankowania, bo mają duży wpływ na poprawę jakości tankowanej benzyny czy ropy. Zastosowanie uszlachetniaczy wzbogaca paliwo na tyle skutecznie, że układ paliwowy jest oczyszczony i zapewnia kierowcy najlepsze osiągi, przy mniejszym spalaniu. Ponadto, dodatki do benzyny eliminują wodę z paliwa, co pozwala zminimalizować ryzyko zamarzania przewodów paliwowych.

Pozostałe dodatki

Zapewniamy, że stosując uszlachetniacze do płynów zwiększy się sprawność samochodu, jego dynamika oraz wydłuży się trwałość poszczególnych auto części. Stosując dodatki do płynów można wydłużyć przebiegi między wymianami np. oleju silnikowego, nawet rzędu 50%. Ponadto, pamiętajmy, że zadaniem dodatków uszlachetniających jest także odpowiednie zabezpieczenie podzespołów przed korozją i wpływem agresywnych substancji chemicznych.