Oleje Ravenol

Olej silnikowy Ravenol

Marka Ravenol jest własnością niemieckiego przedsiębiorstwa Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH, które powstało w 1946 roku w niewielki miasteczku Werther w Westfalii. Od początku swojej działalności firma ta zajmowała się produkcją środków smarnych dla branży motoryzacyjnej (początkowo były to używane wówczas powszechnie jednosezonowe oleje silnikowe) oraz produktów czyszczących dla przemysłu. Przez kolejne lata, zdobywając doświadczenie w produkcji olejów samochodowych, Ravensberger Schmierstoffvertrieb GmbH coraz bardziej specjalizowała się w wytwarzaniu środków smarnych dla motoryzacji. W 1964 firma wypuściła pierwszą serię wielosezonowych olejów silnikowych do samochodów osobowych, a także oleje do motocykli. Kolejnymi krokami w historii marki Ravenol były m. in.: pierwsza seria silnikowych olejów półsyntetycznych, w pełni syntetyczne oleje samochodowe i już z nimi w ofercie ekspansja na rynki światowe.

W czym tkwi sekret jakości olejów silnikowych Ravenol?

Marka Ravenol powszechnie uważana jest za jednego z najlepszych niemieckich producentów olejów do samochodów osobowych i nie tylko, a także za jednego z wiodących wytwórców środków smarnych na świecie. Tak wysoką pozycję Ravenol zawdzięcza przede wszystkim ogromnemu przywiązaniu do wysokiej jakości otrzymywanego produktu, dużemu naciskowi na badanie laboratoryjne i opracowywaniu nowych technologii. Efektem tych działań są oleje silnikowe Ravenol produkowane w technologii CleanSynto (oleje Ravenol 5W40 i Ravenol 5W30 zapewniające optymalne smarowanie i ochronę silnika), oleje do samochodu powstające w technologii USVO (oleje Ravenol 5W30 i 5W40 o bardzo dużej stabilności w wysokich temperaturach), a także oleje do samochodów rajdowych i wyścigowych, do tzw. oldtimerów, oleje mineralne oraz oleje do samochodów napędzanych LPG.

Wszystkie oleje Ravenol powstają z uwzględnieniem obecnych i przyszłych wymagań największych koncernów samochodowych, co zapewnia doskonała współpraca marki z takimi producentami jak: Daimler-Chrysler, VW, BMW, Porsche, MAN, Scania, Volvo, MTU, Steyr Motors, ZF, Deutz czy Cummins.