Złącza do przewodów ciśnieniowych

Znaleziono produktów: 68
Sortuj:
Widok:   
z 3

Końcówka do szybkozłączki F 1/4"

8,00 z VAT
Kod: 12655 Producent części: NEO TOOLS

Końcówka do szybkozłączki M 1/4"

10,00 z VAT
Kod: 12640 Producent części: NEO TOOLS

Końcówka do szybkozłączki M 3/8"

10,00 z VAT
Kod: 12641 Producent części: NEO TOOLS

Głowica do pompowania 8mm

11,00 z VAT
Kod: YT2372 Producent części: YATO

Końcówka do szybkozłączki F 3/8"

11,00 z VAT
Kod: 12656 Producent części: NEO TOOLS

Głowica do pompowania 6mm

12,00 z VAT
Kod: YT2371 Producent części: YATO

Szybkozłącze gniazdo gwint zewnętrzny 1 2

15,00 z VAT
Kod: YT2392 Producent części: YATO
Wysyłka od ręki! ?

Szybkozłączka do kompresora F 1/4"

24,00 z VAT
Kod: 12650 Producent części: NEO TOOLS

Szybkozłączka do kompresora M 3/8"

26,00 z VAT
Kod: 12636 Producent części: NEO TOOLS

Szybkozłączka do kompresora M 1/4"

26,00 z VAT
Kod: 12635 Producent części: NEO TOOLS

Szybkozłączka do kompresora F 3/8"

26,00 z VAT
Kod: 12651 Producent części: NEO TOOLS
1 | 2 | 3  Następna  

Złączki do przewodów ciśnieniowych: wtykowe i skręcane

Złącza pneumatyczne wtykowe oraz złączki skręcane to najbardziej popularna grupa wyrobów z grupy elementów złącznych i przyłączeniowe. Są one wykorzystywane do łatwego, szybkiego i wielokrotnego podłączania przewodów oraz węży pneumatycznych do odbiorników. Złączki pneumatyczne to uniwersalne elementy, które sprawdzają się w instalacjach pneumatycznych hydraulicznych i innych mediów roboczych.

Podstawowymi rodzaje złączek, to:

  • złączka prosta
  • złączka kątowa
  • złączka grodziowa
  • łączniki
  • kolanka
  • trójniki
  • czwórnki
  • kolektory (rozdzielacze)

Zastosowanie złączek pneumatycznych

Złączki wtykowe i skręcane umożliwiają podłączenie takich elementów pneumatyki i hydrauliki, jak np. zawory rozdzielające sterowane elektrycznie, pneumatycznie i mechanicznie, zawory odcinające, siłowniki pneumatyczne, zawory kulowe z napędem pneumatycznym, elementy przygotowania powietrza czy chwytaki. Złącza pneumatyczne pozwalają na budowanie kompletnych układów pneumatycznych i innych mediów roboczych, a także na podłączanie narzędzi pneumatycznych i hydraulicznych. Dzięki nim można także rozbudowywać istniejące już systemy i instalacje zasilające w media robocze. Złącza do przewodów ciśnieniowych charakteryzują się prostą konstrukcją i wysoką jakością wykonania. Ich bardzo dobre uszczelnienie gwarantuje łatwe, szybkie i precyzyjne łączenie przewodów.

Złączki pneumatyczne wykonane z tworzyw sztucznych oraz stali nierdzewnej mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, w tym m.in. w sektorze spożywczym, mleczarskim, farmaceutycznym, w ochronie zdrowia czy w technice laboratoryjnej.

Złącza i przewody

Najczęściej ze złączkami pneumatycznymi stosowane są przewody wykonane z poliamid, polietylen, poliuretan oraz PVC. Do uszczelnienia przewodu w przyłączce dochodzi w momencie włożenia obciętego końca przewodu w otwór przyłączki aż do wyczucia wyraźnego oporu. Aby rozłączyć przewód, należy nacisnąć pierścień z tworzywa sztucznego i trzymając go wciśniętym wyjąć przewód z przyłączki. Złączka prosta wtykowa może być dokręcana za pomocą klucza sześciokątnego w miejscach o trudnym dostępie.

Złączki pneumatyczne w iParts.pl

Sklep narzędziowy iParts.pl oferuje złączki do węży w atrakcyjnej cenie rynkowej. Akcesoria i narzędzia pneumatyczne od iParts.pl to najlepsza relacja ceny do jakości na polskim rynku! W ofercie sklepu są m.in. złączki wtykowe, złączki skręcane, złącza do przewodów ciśnieniowych, złączki proste czy też złączki kątowe.

Inne narzędzia pneumatyczne: