Złącza do przewodów ciśnieniowych

Znaleziono produktów: 68
Sortuj:
Widok:   
z 3

6,00 z VAT
Kod: 12640 Producent części: NEO TOOLS

9,00 z VAT
Kod: YT2372 Producent części: YATO

9,00 z VAT
Kod: YT2371 Producent części: YATO

11,00 z VAT
Kod: YT2397 Producent części: YATO

11,00 z VAT
Kod: YT2396 Producent części: YATO

23,00 z VAT
Kod: 12636 Producent części: NEO TOOLS

41,00 z VAT
Kod: YT2381 Producent części: YATO

47,00 z VAT
Kod: RH08120 Producent części: REXXER

57,00 z VAT
Kod: YT2382 Producent części: YATO

80,00 z VAT
Kod: YT2383 Producent części: YATO
1 | 2 | 3  Następna  

Złączki do przewodów ciśnieniowych: wtykowe i skręcane

Złącza pneumatyczne wtykowe oraz złączki skręcane to najbardziej popularna grupa wyrobów z grupy elementów złącznych i przyłączeniowe. Są one wykorzystywane do łatwego, szybkiego i wielokrotnego podłączania przewodów oraz węży pneumatycznych do odbiorników. Złączki pneumatyczne to uniwersalne elementy, które sprawdzają się w instalacjach pneumatycznych hydraulicznych i innych mediów roboczych.

Podstawowymi rodzaje złączek, to:

  • złączka prosta
  • złączka kątowa
  • złączka grodziowa
  • łączniki
  • kolanka
  • trójniki
  • czwórnki
  • kolektory (rozdzielacze)

Zastosowanie złączek pneumatycznych

Złączki wtykowe i skręcane umożliwiają podłączenie takich elementów pneumatyki i hydrauliki, jak np. zawory rozdzielające sterowane elektrycznie, pneumatycznie i mechanicznie, zawory odcinające, siłowniki pneumatyczne, zawory kulowe z napędem pneumatycznym, elementy przygotowania powietrza czy chwytaki. Złącza pneumatyczne pozwalają na budowanie kompletnych układów pneumatycznych i innych mediów roboczych, a także na podłączanie narzędzi pneumatycznych i hydraulicznych. Dzięki nim można także rozbudowywać istniejące już systemy i instalacje zasilające w media robocze. Złącza do przewodów ciśnieniowych charakteryzują się prostą konstrukcją i wysoką jakością wykonania. Ich bardzo dobre uszczelnienie gwarantuje łatwe, szybkie i precyzyjne łączenie przewodów.

Złączki pneumatyczne wykonane z tworzyw sztucznych oraz stali nierdzewnej mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu, w tym m.in. w sektorze spożywczym, mleczarskim, farmaceutycznym, w ochronie zdrowia czy w technice laboratoryjnej.

Złącza i przewody

Najczęściej ze złączkami pneumatycznymi stosowane są przewody wykonane z poliamid, polietylen, poliuretan oraz PVC. Do uszczelnienia przewodu w przyłączce dochodzi w momencie włożenia obciętego końca przewodu w otwór przyłączki aż do wyczucia wyraźnego oporu. Aby rozłączyć przewód, należy nacisnąć pierścień z tworzywa sztucznego i trzymając go wciśniętym wyjąć przewód z przyłączki. Złączka prosta wtykowa może być dokręcana za pomocą klucza sześciokątnego w miejscach o trudnym dostępie.

Złączki pneumatyczne w iParts.pl

Sklep narzędziowy iParts.pl oferuje złączki do węży w atrakcyjnej cenie rynkowej. Akcesoria i narzędzia pneumatyczne od iParts.pl to najlepsza relacja ceny do jakości na polskim rynku! W ofercie sklepu są m.in. złączki wtykowe, złączki skręcane, złącza do przewodów ciśnieniowych, złączki proste czy też złączki kątowe.