Manometry

Znaleziono produktów: 23
Sortuj:
Widok:   
z 1

Wskaźnik ciśnienia 15 bar

27,00 z VAT
Kod: YT24301 Producent części: YATO

Manometr / narzędzie pomiarowe ciśnienia

158,00 z VAT
Kod: 1501960R018P Producent części: KS TOOLS

Manometr, 0-3500 psi

327,00 z VAT
Kod: 4600964 Producent części: KS TOOLS

Manometr, 0-15000 psi

337,00 z VAT
Kod: 4600597 Producent części: KS TOOLS

Manometr

342,00 z VAT
Kod: 1600700R007P Producent części: KS TOOLS

Manometr z zaworem odcinającym

373,00 z VAT
Kod: 5501423 Producent części: KS TOOLS

Manometr / narzędzie pomiarowe ciśnienia

1145,00 z VAT
Kod: 15016801 Producent części: KS TOOLS

Manometry pneumatyczne do sprężonego powietrza

Istnieje wiele technik oraz urządzeń umożliwiających skuteczne i precyzyjne mierzenie ciśnienia. Jednym z nich jest manometr wynaleziony w 1661 roku przez niemieckiego fizyka Otto von Guericke. Zmierzył on za pomocą swojego urządzenia wytworzoną przez siebie próżnię.

Czym jest manometr?

Manometr pneumatyczny jest to urządzenie wykorzystywane do mierzenia ciśnienia wody oraz gazów. Jego konstrukcja oraz możliwości pomiarowe pozwalają na szerokie zastosowanie manometru, m.in. w hydraulice, ciepłownictwie, gazownictwie, wodociągach czy kanalizacji. W takich układach służy on oczywiście jako wskaźnik ciśnienia. Manometr sprawdzi się również doskonale w domowych warunkach do mierzenia ciśnienia powietrza lub wody.

Ze względu na budowę manometry można podzielić na:

  • manometry puszkowe - wykorzystywane do pomiarów ciśnienia gazów; składają się z dwóch głównych elementów - zwiniętych membran, złączonych na całej długości obwodu; przemysłowy manometr puszkowy charakteryzuje się małą odpornością na wpływ wysokiej mocy
  • manometry membranowe - zbudowane ze zwiniętych, okrągłych membran, zaciśniętych pomiędzy krawędziami dwóch kołnierzy i poddawanych ciśnieniu działającemu na jedną stronę przepony; membranowy manometr do układu pneumatyki doskonale sprawdza się przy pracach z dużym obciążeniem
  • manometr z rurką Bourdona - rurka ma owalny przekrój, jednak w trakcie pracy, gdy ciśnienie napiera na jej wnętrze, robi się zaokrąglona; końcówka rurki Bourdona wykonuje ruch, który oddziałuje na wskazówkę, dzięki czemu na tarczy manometru pojawia się wartość ciśnienia (najodpowiedniejsze rozwiązanie do pomiarów nieprzekraczających 6 barów)

Manometry można również podzielić ze względu na ciśnienie odniesienia i ciśnienie wskazywane, na manometry względne (pozwalają na określenie wartości ciśnienia względem ciśnienia otoczenia), manometry absolutne (wskazują ciśnienie w stosunku do próżni) oraz manometry różnicowe (umożliwiają określenie różnicy ciśnień).

Zróżnicowana budowa manometrów sprawia, że każde z tych urządzeń działa w nieco inny sposób. Jednak w każdym z nich pomiarowi podlega siła lub też przesunięcie nią spowodowane. Z tego też powodu manometrów nie powinno się stosować zupełnie dowolnie, lecz do poszczególnych instalacji wykorzystywać konkretny typ urządzenia pomiarowego.

Precyzyjne manometry od iParts.pl

Sklep narzędziowy iParts.pl oferuje bogatą paletę narzędzi pneumatycznych o szerokim zastosowaniu. Jeżeli interesuje Cię manometr 1/2 lub manometr 1/4, sprawdź ofertę iParts.pl. Wszystkie dostępne produkty są fabrycznie nowe i posiadają gwarancję producenta.

Inne narzędzia pneumatyczne: