Akcesoria samochodowe

Wszystkie kategorie:

Akcesoria do samochodów

Dzisiejsze trendy odnośnie akcesoriów samochodowych są wynikiem wieloletniej ewolucji nie tylko pod względem rozwiązań technicznych i designerskich, ale również pod kątem mentalności samych kierowców. Użytkownicy samochodów stawiają obecnie przede wszystkim na funkcjonalność swoich pojazdów, nie zaś na zewnętrzne walory estetyczne samochodu. Akcesoria samochodowe to dodatkowe wyposażenie, które może przydać się każdemu kierowcy w codziennej eksploatacji.

Dodatkowe wyposażenie samochodu

Akcesoria samochodowe to przydatne rozwiązania, które podwyższają zarówno komfort jazdy, jak i użytkowanie pojazdu. Większość z nich to produkty tanie (cena np. uchwytu do telefonu czy ściągaczki do szyb waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych). Przydatne akcesoria do samochodu są praktycznym udogodnieniem zwłaszcza dla osób, które spędzają wiele godzin za kierownicą. Chodzi tu przede wszystkim o zawodowych kierowców, którym akcesoria samochodowe poprawiają nie tylko wygodę pracy, ale także jej bezpieczeństwo. Jednak takie akcesoria to również świetna pomoc podczas dalszych wyjazdów turystycznych.

Gaśnica i trójkąt – obowiązkowe wyposażenie samochodu

W Polsce lista obowiązkowych elementów, które musza się znaleźć na wyposażeniu auta nie jest długa. Składa się zaledwie z trzech punktów. Dwa podstawowe akcesoria samochodowe wnętrza, które powinniśmy wozić w pojeździe, to:

  • gaśnica
  • trójkąt ostrzegawczy

Sprawna gaśnica powinna znaleźć się w takim miejscu, aby była ona łatwo dostępna w razie konieczności. Wożenie niesprawnej gaśnicy może zakończyć się mandatem karnym. Oprócz trójkąta i gaśnicy kierowca ma również obowiązek zadbać o to, aby samochód posiadał czytelne, dobrze oświetlone tablice rejestracyjne.

Kluczowe akcesoria w samochodzie

Podstawowym celem stosowania akcesoriów samochodowych jest zwiększenie funkcjonalności i jednocześnie atrakcyjności pojazdu. Sklep z akcesoriami samochodowymi iParts.pl posiada bogatą ofertę dodatkowego wyposażenia do auta, w tym się m.in. najwyższej jakości czujniki parkowania, które skutecznie ułatwią parkowanie w najtrudniejszych miejscach, pozwalając autu uniknąć kontaktu z przeszkodami, których konsekwencją mogą być poważne uszkodzenia.

Akcesoria samochodowe do mycia

Jednym z najważniejszych zastosowań akcesoriów samochodowych jest możliwość utrzymania pojazdu w czystości. Chodzi tu przede wszystkim o estetykę zewnętrzną samochodu. Akcesoria samochodowe do mycia mają w głównej mierze poprawić bezpieczeństwo na drodze. Czyste szyby to podstawa, jeśli chodzi o bezpieczną jazdę z maksymalną widoczność. Ważna jest również czystość tablic rejestracyjnych, aby były one widoczne, zwłaszcza dla policji. Za nieczytelne rejestracje grozi mandat karny dla kierującego. Podstawowe elementy konieczne do utrzymania czystość samochodu to m.in.:

  • akcesoria samochodowe do szyb
  • myjka z teleskopową rączką
  • chusteczki z woskiem
  • ściereczki z mikrofibry
  • rękawica do mycia samochodu

Gadżety telekomunikacyjne

Elementy do telefonów komórkowych to chyba najczęściej wybierane akcesoria samochodowe wnętrza. Telefon służy nie tylko do dzwonienia i odbierania wiadomości, ale również bardzo często służy jako nawigacja. Konieczne jest więc stabilne umocowanie urządzenia w miejscu łatwo dostępnym oraz dobrze widocznym. Taką funkcję spełniają specjalnie przeznaczone do tego uchwyty. Na rynku dostępne są głównie:

  • uchwyty na przyssawkę - proste w obsłudze, wytrzymałe, pozwalają na dowolne manewrowanie wyświetlaczem komórki – stosunkowo niska cena
  • uchwyt do kratki wentylacyjnej - nie ograniczają pola widzenia kierowcy i znajdują się blisko pod ręką
  • uchwyt magnetyczny - element można umieścić w dowolnie wybranym miejscu za pomocą magnesu

Akcesoria do transportu i oświetlenia

Akcesoria do samochodu w iParts.pl to również bardzo popularne wśród kierowców bagażniki dachowe, które umożliwią transport większej ilości bagażu, a także przewóz sprzętu narciarskiego oraz rowerowego. Akcesoria samochodowe, bez których żaden kierowca nie może się obejść, to na pewno światła do jazdy dziennej. Sklep internetowy iParts.pl to pełna gama żarników ksenonowych oraz różnych modeli żarówek reflektorowych oraz żarówek oświetlenia wnętrza, w tym również tego typu akcesoria do przyczepki samochodowej.

Sklep z akcesoriami samochodowymi iParts.pl to także w pełni wyposażone apteczki pierwszej pomocy, gaśnice samochodowe, kamizelki odblaskowe oraz zestawy niezbędnych narzędzi.

Zapraszamy do iParts.pl po pełną gamę akcesoriów samochodowych dostępnych w atrakcyjnych cenach rynkowych!