Oleje Febi

Znaleziono produktów: 6
Sortuj:
Widok:   
z 1

Olej silnikowy Febi

Oleje silnikowe Febi to wysokiej klasy płyny smarujące. Ich produkcja jest prowadzona przez niemiecką firmę Bilstein Group, specjalizującą się również w produkcji oraz dystrybucji części zamiennych do samochodów. Przedsiębiorstwo działa od 1844 roku i obecnie jest jedną z największych, najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek w branży motoryzacyjnej na świecie. Firma posiada swoje siedziby w blisko 150 krajach na całym świecie. Dzięki wieloletniej działalności Febi bardzo rozwinęło procedury produkcyjne oraz testowe swoich produktów. Dzięki temu klienci mają pewność, że wybrane przez nich części czy płyny będą odpowiednio trwałe i bezpieczne dla ich samochodów.

Oleje silnikowe Febi

W ofercie firmy Febi Bilstain znajdziemy szeroki wybór olejów silnikowych do samochodów osobowych, ciężarowych oraz dostawczych niemalże wszystkich marek spotykanych na naszych drogach. Najbardziej popularnymi typami olejów silnikowych od Febi są obecnie te o oznaczeniach: 5w40 oraz 5w30. Oleje Febi podzielone są na standardowe klasy, czyli: oleje sytentyczne, mineralne oraz półsyntetyczne. Dzięki temu są one odpowiednie dla różnych rodzajów jednostek napędowych, zarówno benzynowych, jak i diesla, wolnossących i posiadających turbinę, a także tych wyposażonych w filtry cząstek stały DPF lub FAP. Warto wspomnieć, że w ofercie olejów silnikowych od Febi znajdziemy również płyny typu Longlife. Są to oleje o zwiększonej wytrzymałości, które mogą być wymieniane nawet w interwałach o częstotliwości 30 tysięcy kilometrów. Rozwiązania tego typu wzbudzają bardzo dużo kontrowersji wśród kierowców czy mechaników, jednak z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością.

Jak znaleźć i dobrać odpowiedni olej do swojego samochodu?

W ofercie olejów silnikowych Febi znajdziemy szeroki wybór różnych typów, klas oraz rodzajów olejów silnikowych. Oleje marki Febi kojarzone są z najwyższą jakością, która bezpośrednio przekłada się na żywotność jednostek napędowych montowanych w naszych samochodach. Wybierając olej do swojego samochodu, warto zwrócić uwagę na rekomendacje producenta. Unikajmy wybierania olejów o większej lub mniejszej gęstości niż ta zalecana w instrukcji naszego pojazdu. Może to doprowadzić do zbyt słabego smarowania elementów ruchomych we wnętrzu naszej jednostki napędowej, co z kolei może spowodować jej przedwczesne zużycie. Przed zakupem warto również zerknąć na opinie o olejach, jednak w przypadku Febi są one jednoznacznie pozytywne. Zachęcamy więc do sprawdzenia naszej oferty i wybrania odpowiedniego oleju silnikowego do Twojego samochodu.