Promocje

93 zł
Cena katalogowa 179
CHAMPION
Komplet płaskich wycieraczek CHAMPION Aerovantage o długości 600mm (24 cale) i 480 mm (19 cali)
24 zł
Cena katalogowa 39
VALEO
Pióro wycieraczki Valeo Silencio o długości 350mm/14 cali montowane z tyłu auta do Opel Zafira B
46 zł
Cena katalogowa 69
BOSCH
Pojedyncze pióro wycieraczki bezstelażowej BOSCH o długości 600 milimetrów m.in do Peugeot 206 i 406
16 zł
Cena katalogowa 35
CHAMPION
Wymienna guma wycieraczki CHAMPION o długości 330 milimetrów do Fiat Panda 1.1, Alfa Romeo 145
72 zł
Cena katalogowa 89
BOSCH
Komplet dwóch piór wycieraczek BOSCH o długości 600 milimetrów, wyposażonych w dyszę spryskiwacza
52 zł
Cena katalogowa 59
VALEO
Komplet piór wycieraczek VALEO Compact o długości 530 mm (21 cali) i 480 (19 cali) z adapterem typ U
51 zł
Cena katalogowa 79
BOSCH
Pojedyncze pióro wycieraczki bezstelażowej BOSCH o długości 600 milimetrów m.in do Honda Accord VII
86 zł
Cena katalogowa 149
BOSCH
Komplet piór wycieraczek (2 sztuki) BOSCH Aerotwin o długości 600 i 450 milimetrów do Hyundai i30
16 zł
Cena katalogowa 49
DENSO
Pióro wycieraczki DENSO o długości 400 milimetrów (16 cali) m.in do Nissan Primera P11, Almera II
17 zł
Cena katalogowa 29
COMLINE
Klastyczne stelażowe pióro wycieraczki COMLINE o długości 600 milimetrów m.in do Toyota Avensis T25
108 zł
Cena katalogowa 219
BOSCH
Komplet piór wycieraczek bezstelażowych o długości 650/450mm m.in do BMW serii 5 (F10/F18) i serii 7

Wycieraczki samochodowe w iParts.pl!

Wycieraczki samochodowe to prawdopodobnie najciężej eksploatowane, a tym samym najszybciej zużywające się elementy wyposażenia samochodu. Od ich sprawności działania zależy nie tylko komfort podróżowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy. Oferujemy szeroką gamę piór wycieraczek do wszystkich modeli aut. W trosce o Twoją satysfakcję dostarczamy pióra wycieraczek samochodowych pochodzące wyłącznie od sprawdzonych i godnych zaufania producentów.

Wycieraczki w samochodzie

Pierwsze wycieraczki samochodowe przednie powstały na początku XX wieku. Ich pomysłodawczynią była Mary Anderson (1866-1953), właścicielka rancza i winnicy w Kalifornii. Swój wynalazek opatentowała w 1903 roku, podobnie jak Irlandczyk – James Henry Apjohn, który również zgłosił podobne rozwiązanie dla ówczesnych automobili. Mary Anderson, jako pionierka w dziedzinie wycieraczek samochodowych, nie odniosła jednak sukcesu i nie zarobiła na swym wynalazku ani centa. Jej patentu nikt nie kupił. Po wygaśnięciu praw do wynalazku w 1920 roku zainteresował się nimi koncern Cadillac, który już dwa lata później zaczął standardowo montować przednie wycieraczki samochodowe w swoich autach.

Sposób działania wycieraczek samochodowych

Pióra wycieraczek samochodowych to nic innego jak długie, cienkie paski gumy rozciągnięte na metalowym bądź plastikowym uchwycie. Taka konstrukcja porusza się mechanicznie po zewnętrznej powierzchni szyby samochodu, pozwalając kierowcy na usuwanie z niej zabrudzeń. Obecnie produkowane samochody najczęściej posiadają dwie wycieraczki na szybie przedniej, które przecierają dwie części szyby wykonując ruch współbieżny lub przeciwbieżny. Auta w wersji nadwozia hatchback bądź kombi posiadają także pojedyncze tylne wycieraczki samochodowe. Z piórami wycieraczek współpracują spryskiwacze, które ułatwiają usuwanie zabrudzeń poprzez dozowanie odpowiedniej ilości płynu na szyby. Pióra wycieraczek samochodowych to ważny element każdego auta, od nich bowiem zależy widoczność z wnętrza pojazdu, a tym samym i bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. Należy je wymieniać regularnie, przynajmniej dwa razy do roku, pamiętając o kupnie produktu przystosowanego do naszego modelu samochodu.

Typowe usterki wycieraczek samochodowych

Jest kilka powodów złej pracy wycieraczek samochodowych. Może dojść na przykład do przepalenia się bezpiecznika wycieraczek, zatarcia mechanizmu sterowania, zwłaszcza jeśli chodzi o tylne wycieraczki samochodowe, może nastąpić przepalenie silniczka mechanizmu wycieraczek lub też przekaźnik w kierownicy ulegnie awarii. Najczęstszy jednak problemem jest zużycie gumowych piór wycieraczek samochodowych, które można łatwo i szybko wymienić. Taką wymianę zaleca się przeprowadzać przynajmniej raz na sześć miesięcy.

Popularni producenci wycieraczek samochodowych

  • Bosch
  • Valeo
  • Denso
  • Champion
  • SWF
  • Hella
  • Vaico
  • Kamoka

Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie pełną gamę piór wycieraczek samochodowych do każdej marki i modelu auta. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie wycieraczki samochodowe gwarantujące najwyższą jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania. Wszystkie oferowane przez nas pióra wycieraczek samochodowych są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

Powiązane kategorie produktowe

Aby dobrać odpowiednie pióra wycieraczek samochodowych, wybierz markę auta z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik oraz wersję silnikową swojego samochodu. Gwarantujemy najwyższą jakość wszystkich produktów, najniższe rynkowe ceny, szybką realizację zamówienia oraz darmową dostawę towaru przy zakupie o wartości min. 399 zł brutto.