Oleje JASOL

Olej silnikowy JASOL

Jasol jest marką olejów silnikowych dedykowanych samochodów osobowych i ciężarowych. Należy ona do zakładu produkcyjnego, a dokładnie do rafinerii w Jaśle. To właśnie tam w 1888 roku powstała jedna z pierwszych na świecie rafinerii ropy naftowej. Jej założycielem był słynny Ignacy Łukasiewicz, który określany jest jako prekursor światowego przemysłu naftowego. Marka olejów silnikowych Jasol powstała w 2013 roku. Firma odpowiednio zadbała o wizerunek nowej marki oraz o jak najlepszą jakość swoich produktów. W 2018 roku na takiej samej zasadzie powstała marka Revline, która oferuje produkty z kategorii premium, które docelowo w głównej mierze mają trafiać na eksport. Klienci doceniają wysoką jakość olejów potwierdzoną aprobatami producentów, atrakcyjny kształt i wygląd opakowań, a także naszą elastyczność działania. W 2020 roku powstał nowy, drugi już zakład produkcyjny, który mieści się w Kędzierzynie Koźlu. Pozwoliło to na zwiększenie produkcji oraz rozbudowę oferty o nowe, poszukiwane przez potencjalnych klientów pozycje.

Oleje do samochodów Jasol

Oleje marki Jasol to produkty bardzo dobrej jakości. Posiadają one wszystkie potrzebne certyfikaty, które umożliwiają ich sprzedaż. Oleje silnikowe Jasol dzięki swoim konkurencyjnym cenom są coraz bardziej popularne i coraz chętniej wybierane wśród kierowców samochodów osobowych, ciężarowych oraz dostawczych, a także oleje motocyklowe. Ich skład pozwala na utrzymanie silnika w jak najlepszej kondycji przez dłuższy czas.

Dobierz olej – jak to zrobić i na co zwracać uwagę?

Wybierając olej do swojego samochodu, warto w głównej mierze sprawdzić rekomendacje producenta danej jednostki napędowej. Wytyczne mogą być bardzo różne, a wszystko zależy od rozwiązań zastosowanych w danym silniku. Najważniejsze są takie parametry jak gęstość i lepkość oleju, a także jego typ. Mowa tutaj o przykładowych parametrach typu 5w30 czy 5w40. Oleje Jasol to płyny przeznaczone do wielu różnych silników, ponieważ posiadają bardzo dużą różnorodność swoich parametrów. Błędne dobranie oleju do danego silnika może doprowadzić do ograniczenia jego ciśnienia w silniku, co z kolei może skutkować jego uszkodzeniem lub nawet całkowitym zatarciem.

Opinie o oleju Jasol

Klienci cenią sobie produkty marki Jasol za korzystne ceny oraz bardzo dobrą jakość. Produkty Jasol cały czas stają się coraz bardziej popularne i chętniej wybierane zarówno przez kierowców, jak i mechaników. Właśnie dlatego produkty tej marki dostępne są w ofercie naszego sklepu internetowego. Zapraszamy do zakupów!