Oleje Valvoline

Oleje silnikowe Valvoline

Nazwa firmy Valvoline pochodzi od angielskiego słowa "valve", oznaczającego zawór. Tak bowiem rozpoczęła się działalność tej marki, która pierwszy oficjalny produkt, tj. olej do smarowania zaworów maszyn parowych, wyprodukowała już w 1866 roku. Aktualnie, Valvoline, to marka, która produkuje m.in. wysokojakościowe oleje samochodowe.

Historia Valvoline

Firma Valvoline swoje pierwsze kroki zawdzięcza odkryciu Dr Johna Ellisa. Był to lekarz, który dowiódł, że ropa naftowa posiada nadzwyczajne właściwości smarne. Olej, który stworzył w 1866 roku, działał skutecznie nawet w wysokich temperaturach i doskonale nadawał się jako środek smarny do dużych silników parowych, stosowanych w tamtych czasach.

8 lat po stworzeniu oleju do smarowania zaworów silników parowych, produktowi i firmie nadano nazwę Valvoline. Co istotne był to pierwszy znak towarowy tamtejszego przemysłu naftowego. W latach 50. ubiegłego wieku, markę wykupił koncern Ashland, który rozprowadził produkty Valvoline na rynki poza Ameryką.

Produkty Valvoline

Valvoline oferuje ogromny wybór produktów najwyższej jakości, spełniających wszelkie wymagania producentów aut i części samochodowych. Flagowym produktem marki są oleje silnikowe, a do najbardziej polecanych należy zaliczyć także oleje przekładniowe i pozostałe środki smarne Valvoline, kompatybilne z samochodami osobowymi, ciężarowymi i motocyklami. Warto zaznaczyć, że oleje silnikowe Valvoline wykraczają ponad najnowsze standardy wydajności największych producentów silników.

Nie tylko oleje i środki smarne

Pod marką Valvoline znajdziemy nie tylko oleje samochodowe, lecz także doskonałej jakości płyny hamulcowe i sprzęgłowe, płyny chłodnicze, zabezpieczenia przeciwkorozyjne i uszlachetniające dodatki do paliwa. Opracowane dzięki innowacyjnym technologiom, produkty Valvoline, doskonale czyszczą, poprawiają działanie oraz skutecznie chronią wrażliwe podzespoły samochodu. Ponadto, firma jest także jednym z czołowych producentów chemii samochodowej.

Innowacyjność marki

Ogromna sieć placówek badawczych na całym świecie i stały rozwój marki, pozwala opracowywać najlepsze, wysokowydajne produkty smarne Valvoline. Specjaliści z branży motoryzacyjnej dostrzegli, że efekt licznych badań i innowacyjnych technologii, pozwala marce zaoferować produkt, który wykracza poza specyfikacje, co daje kierowcy pewność, że jego samochód będzie uzyskiwał maksymalne osiągi.