Smary i środki smarne

Smary samochodowe

By zapewnić poprawne działanie wszystkim podzespołom pojazdu należy stosować smary samochodowe. To grupa preparatów, które przeznacza się do regularnego smarowania wszystkich elementów ruchomych auta. Smary i środki smarne dostępne w iParts to produkty, których zadaniem jest smarowanie m.in. przegubów, łożysk piast kół, sworzni zawieszenia, pomp i części układu kierowniczego.

Istotna rola preparatów do smarowania

Podstawowe zadanie, które stawia się przed środkami do smarowania, to maksymalne obniżenie współczynnika tarcia oraz spowolnienie procesu ściernego i korozyjnego, co ma istotny wpływ na wydłużenie żywotności poszczególnych elementów. Ponadto, środki smarne do samochodu chronią także przed przedostawaniem się wody i zanieczyszczeń do poszczególnych części auta.

Polecani producenci smarów

Posiadamy jedynie smary i środki smarne znanych firm, które zajmują się produkcją smarów samochodowych. Przede wszystkim polecamy preparaty takich firm jak Sonax, Amtra, Liqui Moly, Orlen i Valvoline. Użycie produktów ww. marek zapewnia kompleksowe smarowanie poszczególnych elementów auta na najwyższym poziomie. Ponadto, wspomniane marki charakteryzuje wieloletnie doświadczenie w branży, co jest potwierdzone odpowiednimi certyfikatami tj. ISO 9001:2000 oraz AQAP 2110:2003. Najchętniej kupowane produkty to z kolei m.in. preparaty do smarowania w sprayu i smary uniwersalne.