Grzechotki pneumatyczne

Znaleziono produktów: 11
Sortuj:
Widok:   
z 1

Grzechotka pneumatyczna 1/2", 122 nm

336,00 z VAT
Kod: OK040002 Producent części: ROOKS

Grzechotka pneumatyczna 1/2", 34 nm

336,00 z VAT
Kod: OK040001 Producent części: ROOKS

Grzechotka pneumatyczna 1 2" 80nm

447,00 z VAT
Kod: YT0981 Producent części: YATO

Grzechotka pneumatyczny1 2""+ akcesoria 30 sztuk

510,00 z VAT
Kod: YT0982 Producent części: YATO

Grzechotka pneumatyczna Master 1/2" - 1/4" 34Nm

389,00 z VAT
Kod: 61030E Producent części: MASTER AIR TOOL

Grzechotki pneumatyczne do warsztatu

Grzechotka pneumatyczna (klucz zapadkowy) ma bardzo szerokie zastosowanie Tego rodzaju narzędzia używa się zarówno w pracach warsztatowych, jak i przy liniach montażowych oraz produkcyjnych. Narzędzia pneumatyczne tego typu przydają się również podczas montażu łączników w trudno dostępnych miejscach, czyli wszędzie tam, gdzie nie poradzi sobie zwykły klucz udarowy.

Grzechotki 1/4, 1/2, 3/4, 3/8

Grzechotki pneumatyczne doskonale nadają się do małych śrub i nakrętek. Dzięki nim zyskujemy pewność, że gwint nie zostanie przeciągnięty przez siłę udarową. Grzechotka pneumatyczna do warsztatu może pracuje wolniej od kluczy, jednak i tak robi to sześć razy szybciej niż narzędzia ręczne.

Wybierając grzechotkę pneumatyczną należy pamiętać, że narzędzia tego typu posiadają różnego rodzaju wrzeciona. Z powodu dużej popularności nasadek półcalowych najczęściej stosowanym narzędziem jest grzechotka pneumatyczna 1/2 (półcalowe wrzeciono).

Aby zadbać o bezpieczeństwo i komfort użytkowania narzędzi, zarówno grzechotka pneumatyczna 1/4, jak i 3/4 czy grzechotka pneumatyczna 3/8 muszą być zawsze wykorzystywane w sposób zgodny z zaleceniami producenta oraz ich przeznaczeniem. Powietrze zasilające klucze zapadkowe powinno być osuszone i czyste, natomiast poszczególne elementy narzędzi muszą zostać odpowiednio naoliwione. Warto również zadbać o prawidłową regulację ciśnienia w układzie pneumatycznym i szczególnie pamiętać, aby nie została przekroczona wartość maksymalna ciśnienia określona dla danego modelu.

Praca z narzędziami pneumatycznymi

Zanim przystąpimy do pracy z narzędziami pneumatycznymi, należy upewnić się, że rozmiar konkretnego klucza jest właściwie dopasowany do wielkości nakrętki lub śruby. Nieprawidłowe dobranie rozmiarów może doprowadzić do uszkodzenia śruby lub grzechotki.

Grzechotka pneumatyczna do warsztatu zazwyczaj nie jest wyposażona w sprzęgło, dlatego też nie należy dopuszczać do jej przeciążenia. Jeśli połączenie gwintowe nie daje się łatwo poluzować za pomocą klucza zapadkowego, to operację taką należy przerwać i użyć innych metod (podgrzewanie, penetracja środkami chemicznymi, odcinanie, itp.).

Na komfort pracy z kluczami zapadkowymi wpływa również samo wykończenie grzechotki. Ergonomicznie zaprojektowana rękojeść oraz precyzyjnie wykonana główka zapewniają stabilne mocowanie oraz wygodę pracy.

Sklep narzędziowy iParts.pl to oferta profesjonalnych, specjalistycznych urządzeń warsztatowych w bardzo dobrej, konkurencyjnej cenie. Dostępne narzędzia pneumatyczne dostarczają wyłącznie najlepsi, renomowani producenci.

Inne narzędzia pneumatyczne: