Płyny do chłodnic

Płyny do chłodnic

Płyny do chłodnic to bardzo istotny element układu chłodzenia, który ma bezpośredni wpływ na obniżanie temperatury silnika. Płyny chłodzące dzieli się na dwie grupy - letnie oraz zimowe. Podstawowa różnica sprowadza się do składu płynu, co przekłada się na temperaturę zamarzania. Dlatego należy pamiętać, by przed przyjściem zimy wymienić letni płyn chłodzący na zimowy. Letni płyn do chłodnic może zamarznąć w niskich temperaturach, co może doprowadzić do awarii układu chłodzenia, a niekiedy całego silnika.

Najlepszy produkt to gwarancja jakości

Kupując płyn do chłodnicy samochodowej zaleca się wybierać preparaty, które posiadają najlepszy zestaw składników dodatkowych, zapobiegających korozji silnika i elementów chłodnicy. Trzeba jednak pamiętać, że prócz bogatego składu, kluczowa jest okresowa wymiana płynu do chłodnic, co pozwala zminimalizować ryzyko awarii systemu chłodzenia, albo nawet silnika. Sklep iParts posiada płyny do chłodnic przystosowane do każdych warunków atmosferycznych. Ponadto, posiadamy także wody demineralizowane oraz płukanki i uszczelniacze do układów chłodzenia.

Kiedy wymienić płyn do chłodnicy?

Zaleca się, by płyn do chłodnicy auta wymieniać co około 2-3 lata, niezależnie od rodzaju płynu, który został wykorzystany. Z reguły po takim czasie płyny zaczynają tracić swoje pierwotne cechy, przez co maleje skuteczność chłodzenia silnika. Podstawowa zasada podczas wymiany płynu, to stosować płyny do chłodnic sprawdzonych i cenionych branży producentów, np. Borygo, Prestone, Castrol, Fuchs, Valeo i Febi Bilstein.