Aerograf pneumatyczny

Znaleziono produktów: 1
Sortuj:
Widok:   
z 1

154,00 z VAT
Kod: RH04103 Producent części: REXXER

Aerograf pneumatyczny: malarski, lakierniczy

W szerokim ujęciu encyklopedycznym, aerografem można nazwać urządzenie, które rozpyla farbę, lakier lub tusz poprzez strumień powietrza. Jest to narzędzie precyzyjne, umożliwiające dokładne rozprowadzenie materiału po dowolnej powierzchni. Aerograf natryskowy, nazywany również pistoletem natryskowym, jako urządzenie malarskie wykorzystuje się do tworzenia grafik metodą natrysku oraz pozwalające na precyzyjne prowadzenie prac plastycznych z zastosowaniem subtelnego rozprysku farby na wybranym podłożu.

Narzędzia pneumatyczne do malowania

Najczęściej aerograf pneumatyczny zbudowany jest m.in. z pistoletu, korpusu, zaworu odcinającego powietrze, pojemnika na farbę, mechanizmu rozprowadzającego materiał oraz końcówki zbudowanej z kolei z dyszy, łuski i iglicy. Aerograf natryskowy jest urządzeniem, służącym bardzo często do prac lakierniczych w warsztatach samochodowych. Tego typu narzędzia pneumatyczne doskonale nadają się do precyzyjnego malowania powierzchni, metodą rozpylania farby.

Pistolety lakiernicze to narzędzia pneumatyczne, a więc do ich prawidłowej pracy konieczne jest odpowiednie zasilanie sprężonym powietrzem. Aerograf do warsztatu wymaga podpięcia go do wysokiej jakości kompresora wraz z odpowiednią filtracją. Dopiero takie połączenie może przynieść oczekiwane rezultaty. Dzięki stabilnemu ciśnieniu oraz wysokiej czystości sprężonemu powietrzu pozbawionego zanieczyszczeń, aerografy pneumatyczne są w stanie bez problemu poradzić sobie zarówno z małymi, jak i dużymi, a nawet trudno dostępnymi powierzchniami.

Rodzaje pistoletów lakierniczych

Obecnie dostępne są na rynku różne rodzaje pistoletów lakierniczych, gdzie każdy z nich posiada indywidualne parametry oraz właściwości. W zależności od modelu można je podzielić na narzędzia do malowania małych powierzchni, czyli najczęściej aerografy, standardowe pistolety lakiernicze ze zbiornikiem o pojemności 400 lub 600 ml, a także narzędzia pneumatyczne z dużym zbiornikiem 8,5 do 9 litrów, które pozwalają na malowanie bez konieczności częstego uzupełniania zbiorniczka farbą.

Pistolety lakiernicze mogą zapewniać High Volume, Low Pressure (HVLP) lub High Volume, High Pressure (HVHP). Urządzenia HVLP mają dużą objętość przy niskim ciśnieniu, natomiast narzędzia oznaczone jako HVHP mają dużą objętość przy wysokim ciśnieniu. Dostępne są również urządzenia LVMP, zapewniające „Niską objętość, średnie ciśnienie”. Zaletą mniejszej objętości jest to, że podczas rozpylania farby pistolet ma niewielkie straty, dzięki czemu można natryskiwać dokładniej, a także do działania nie wymaga dużej ilości sprężonego powietrza.

Aerografy pneumatyczne w iParts.pl

Zapraszamy do iParts.pl po aerografy pneumatyczne w najniższej cenie rynkowej! Każdy oferowany przez nasz sklep narzędziowy aerograf lakierniczy to urządzenie fabrycznie nowe, posiadające wszelkie niezbędne atesty oraz objęte gwarancją producenta.