Oleje GM

Oleje silnikowe GM

Oleje do auta GM to solidna marka sprawdzona pośród licznego grona kierowców, warsztatów i firm motoryzacyjnych. Największa zaleta olejów samochodowych amerykańskiego producenta to bardzo dobry stosunek jakości do ceny, dzięki czemu niewielkim nakładem kosztów można otrzymać naprawdę wysokojakościowy produkt. Oleje silnikowe GM stosuje się przede wszystkim w pojazdach koncernu General Motors.

Parametry olejów GM

Na rynku można kupić tańsze i droższe oleje do samochodów, które posiadają co prawda bardzo podobne parametry jakościowe i lepkościowe, ale podstawowa różnica sprowadza się do zawartości dodatków uszlachetniających w oleju. Jest to bardzo istotne, bo niektóre dodatki w bazie olejowej zapewniają stabilność pracy oleju, odporność na utlenianie czy też utrzymywanie czystości we wnętrzu silnika. Dlatego warto zdecydować się na wysokiej jakości olej z wyższej półki, który będzie gwarancją bezproblemowej eksploatacji silnika na długi czas. Za takie preparaty należy uznać oleje samochodowe GM.

Dobierz olej do samochodu

Kierowco, pamiętaj, że oleje silnikowe należy zawsze wybierać zgodnie z zaleceniami producenta samochodu, które można znaleźć w instrukcji obsługi pojazdu. Dlatego, jeżeli przez lata w samochodzie był stosowany olej do silnika gorszej jakości tj. olej mineralny, to nie należy wymieniać go na lepszy, np. olej syntetyczny, ponieważ nie będzie on dobry dla poszczególnych części silnika.