Testery układu hamulcowego

Znaleziono produktów: 16
Sortuj:
Widok:   
z 1

Tester płynu hamulcowego KSTOOLS BT706001

82,00 z VAT
Kod: BT706001 Producent części: KS TOOLS

Tester płynu hamulcowego ATE 03.9311-0080.4

1463,39 z VAT
1708,00 zł z VAT
Kod: 03931100804 Producent części: ATE

Tester płˆynu hamulcowego ATE 03.9311-0085.4

2984,00 z VAT
Kod: 03931100854 Producent części: ATE

Testery hamulców samochodowych - sprawdzanie

Testery układu hamulcowego umożliwiają przetestowanie przednich oraz tylnych hamulców w celu ustawienia odpowiedniego ciśnienia. Narzędzia te dostępne są wraz z manometrami. Dostępne u nas urządzenia charakteryzują się wysoką jakością. Oferujemy modele zalane gliceryną, co zapewnia ich trwałość, precyzję i dokładny pomiar. Wszystkie urządzenia, które posiada w asortymencie sklep narzędziowy iParts, to sprawdzony sprzęt od renomowanych producentów.

Tester układu hamulcowego - wyposażenie

W zestawie oprócz samego testera układu hamulcowego, znajdują się także odpowiednie adaptery, dzięki którym można dopasować końcówkę do danego modelu samochodu. Tester płynu hamulcowego zapakowany jest w funkcjonalną walizkę, która chroni wszystkie komponenty. W zestawie oprócz manometrów, tester hamulców posiada adapter ciśnieniowy oraz adapter ABS. Sklep narzędziowy iParts oferuje produkty, które są łączone szybkozłączami. Dzięki temu ich obsługa jest naprawdę prosta. Hamulce samochodowe stanowią jeden z ważniejszych elementów, który odpowiada za bezpieczeństwo poruszania się po drodze. Z tego powodu ich sprawne działanie jest tak istotne dla każdego kierowcy. Warto zatem regularnie kontrolować stan hamulców w pojeździe.

W jakim celu stosuje się testery układu hamulcowego?

Każdy warsztat samochodowy umożliwia przetestowanie układu hamulcowego. Testery układu hamulcowego przeznaczone są do pomiaru ciśnienia w sprzęgle, pompie hamulcowej i w przewodach hamulcowych, a dobry warsztat ma je na wyposażeniu. Test hamulców samochodowych wykonuje się z użyciem adapterów. Są one podłączane bezpośrednio do ściągacza hydraulicznego. Manometr wskazuje wynik w jednostce bar. Warto zauważyć, że za pomocą testera układu hamulcowego można sprawdzić sprawność działania układu w większości samochodów europejskich, azjatyckich oraz amerykańskich. Takie uniwersalne narzędzie dokonuje pomiaru w szybki i bardzo precyzyjny sposób.

Jak działa tester płynu hamulcowego?

Tester płynu hamulcowego dokonuje pomiaru w momencie punktu wrzenia. Dzięki temu może on rzetelnie określić zawartość wody w układzie hamulcowym. Warto zauważyć, że może on wskazać wynik w kilka bądź kilkanaście sekund, w zależności od sprawności danego modelu urządzenia. Tester ciśnienia układu hamulcowego, zbudowany z dobrych komponentów, cechuje się długą żywotnością. Co ważne, pomiar można wykonać w oryginalnych zbiornikach, w których znajduje się płyn hamulcowy. Jest to duże ułatwienie i wygoda dla każdej osoby, która wykonuje tak ważną czynność, jak sprawdzanie hamulców.

Inne testery: