Testery płynów samochodowych

Znaleziono produktów: 2
Sortuj:
Widok:   
z 1

Refraktometr samochodowy do akumulatora i płynów eksploatacyjnych

194,00 z VAT
Kod: OK030027 Producent części: ROOKS
Wysyłka od ręki! ?

Testery płynów eksploatacyjnych w samochodzie

Tester płynów samochodowych służy między innymi do pomiaru temperatury zamarzania płynu chłodniczego. Bez wątpienia sprzęt ten jest niezwykle przydatny zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym. Tester płynu chłodniczego składa się z przede wszystkim z fiolki, pływaka pomiarowego a także z pipety i końcówki ssącej. Z pomocą tego urządzenia z łatwością i bardzo szybko można dokonać dokładnego odczytu. Wynik podawany jest w stopniach Celsjusza. Sklep narzędziowy iParts oferuje sprzęty, dzięki którym można określić przydatność płynu chłodniczego. Urządzenia są proste w użyciu. Wykonane są z porządnych materiałów, ponieważ pochodzą tylko od renomowanych dostawców.

Testery płynów samochodowych w badaniach diagnostycznych

Profesjonalne testery płynów samochodowych pozwalają na dokładne sprawdzenie parametrów płynu do chłodnic. Co ważne, wynik może się pokazać już w ciągu kilkunastu sekund. Tym samym stawianie diagnozy nie trwa długo. Używając profesjonalnego testera płynów samochodowych można dokładnie określić temperaturę zamarzania oraz temperaturę wrzenia płynu do chłodnic. Jest to zatem urządzenie, którego absolutnie nie powinno zabraknąć w żadnym warsztacie samochodowym.

Jakie nieprawidłowości wskaże tester płynów?

Przezroczysty zbiorniczek, dołączony zwykle do opakowania testera, pozwala kontrolować czystość płynu chłodniczego. Dzięki temu można szybko reagować w razie wykrycia jakiejś nieprawidłowości. Tester płynu hamulcowego wskaże zbyt wysoką temperaturę zamarzania płynu, jeśli taki rzeczywiście jest ten parametr. Z jego pomocą można również zweryfikować, czy w płynie pojawia się kamień lub na elementach widnieje rdza.

W jaki sposób można sprawdzić płyny w samochodzie?

Cykliczna kontrola stanu płynu do chłodnic pozwala utrzymać układ w dobrym stanie. Warto wiedzieć, w jaki sposób sprawdza się płyny samodzielnie lub w profesjonalnym miejscu, jakim jest warsztat samochodowy. Otóż, testuje się je na zimnym i wyłączonym silniku. Kierowca musi odkręcić korek płynu chłodniczego, a następnie w jego miejsce wkłada on rurkę testera. Ważne jest, aby miernik trzymać pionowo. W takiej pozycji nabieramy płyn do wskazanego poziomu na miarce. Wówczas po kilkunastu sekundach pojawi się dokładny wynik.

Tester płynu hamulcowego - co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Tester płynu hamulcowego wykonuje między innymi pomiar wrzenia. Jest on w stanie precyzyjnie określić poziom wody. Warto wiedzieć, że miernik zawsze wskazuje dokładne wyniki i to w ciągu kilkunastu sekund. Istnieją stacjonarne modele do warsztatów oraz przenośne, mobilne testery, głównie do użytku prywatnego. Tego typu narzędzia powinien posiadać każdy warsztat samochodowy, jednak urządzenie warto również mieć w swoim garażu.

Inne testery: