Testery ciśnienia sprężania

Znaleziono produktów: 19
Sortuj:
Widok:   
z 1

Miernik ciśnienia sprężania diesel

141,00 z VAT
Kod: YT73072 Producent części: YATO

Testery, mierniki i próbniki ciśnienia sprężania (benzyna, diesel)

Aby uniknąć poważnych awarii na drodze, należy kontrolować działanie poszczególnych podzespołów samochodowych. Niewątpliwie silnik jest tym najistotniejszym podzespołem, od którego zależy najwięcej. Tym samym kontrola jego pracy jest kluczowa. W tym celu wykorzystuje się między innymi tester ciśnienia sprężania. Czym są testery ciśnienia sprężania i samo to ciśnienie? Przekonasz się o tym z poniższego tekstu. Natomiast jakościowe mierniki ciśnienia sprężania znajdziesz w naszej ofercie.

Czym jest tester ciśnienia sprężania?

Aby wyjaśnić, czym jest i jak działa tester ciśnienia sprężania, trzeba najpierw wytłumaczyć pojęcie samego ciśnienia sprężania. Chodzi tutaj o ciśnienie, jakie panuje w komorze silnika natychmiast po zakończeniu suwu sprężania. Innymi słowy, próbniki ciśnienia sprężania sprawdzają ciśnienie paliwa w komorach. Nieważne, czy to benzyna, czy diesel - miernik ciśnienia sprężania pełni zawsze tę samą funkcję.

Dlaczego funkcja pełniona przez tester ciśnienia sprężania jest taka ważna? Czemu wynik pomiaru z użyciem testera ciśnienia sprężenia ma znaczenie? Ponieważ na jego podstawie można wnioskować na temat szczelności komory silnika. Innymi słowy, jeśli miernik ciśnienia sprężania podaje zbyt niską wartość, prawdopodobnie komora silnika straciła szczelność. Tak naprawdę jest to zjawisko naturalne, do którego dochodzi wskutek eksploatacji silnika. Każdy podzespół się starzeje, podobnie jest z jednostką napędową. Po czasie połączenia stają się mniej szczelne, co powoduje spadek ciśnienia. Jakie są tego efekty?

Otóż jeśli ciśnienie w komorach nie jest prawidłowe, spadają osiągi silnika. Dochodzi również do zwiększonego zużycia paliwa. Dlatego też warto regularnie podłączać tester ciśnienia sprężania, a w przypadku odczytania niewłaściwych wartości - interweniować.

Tanie testery ciśnienia sprężania w iParts

Czy tanie testery ciśnienia sprężenia mogą być jakościowymi urządzeniami? Udowadniamy, że tak! U nas cena testera ciśnienia sprężania jest obniżona do minimum. Nasz sklep prowadzi sprzedaż na dużą skalę. Jesteśmy renomowanym sprzedawcą, z którym producenci współpracują bardzo chętnie. Te dwa czynniki sprawiają, że zarówno testery ciśnienia sprężania, jak i inne jakościowe narzędzia czy części samochodowe możemy oferować w konkurencyjnych cenach.

Inne testery: