Gwoździarki

Znaleziono produktów: 5
Sortuj:
Widok:   
z 1

Gwoździarki taśmowe i z bębnem

Gwoździarki są narzędziami pozwalającymi szybko wbijać gwoździe, i to bez użycia młotka. Swoim wyglądem przypominają pistolet działający w kontakcie z powierzchnią w jaką ma być wbity gwóźdź. Dzięki gwoździarkom nie ma potrzeby wymachiwania młotkiem, a ryzyko trafienia tym sprzętem w palec zostaje wyeliminowane. Dużym udogodnieniem w przypadku tych narzędzi budowlanych, jest zastosowanie magazynka. Pozwala to na wbicie od kilkudziesięciu do nawet kilkuset gwoździ w krótkim czasie. Gwoździarki są niezbędne przy wszelkich pracach budowlanych czy większym remoncie, gdyż przyspieszają tempo wykonywania prac. 

Jak działają gwoździarki?

Sposób działania tego typu narzędzi budowlanych można porównać do automatycznego zszywacza. Jednakże zamiast dociskania zszywek mechaniczne, pod wpływem wysokiego ciśnienia dochodzi do uwolnienia powietrza. To sprawia, że bez problemu gwoździe z taśmy wbijają się tam, gdzie trzeba. W gwoździarkach akumulatorowych mechanizm zamachowy zastępuje powietrze. Ponadto można ustawić w nich tryb automatyczny. Dzięki niemu nie trzeba naciskać spustu, gdyż wystrzeliwanie gwoździ następuje samo w równych odstępach czasowych.

Rodzaje gwoździarek

W naszym sklepie narzędziowym dostępne są różne rodzaje gwoździarek. Wyboru warto dokonać ze względu na docelowe przeznaczenie poszukiwanego narzędzia. Główne rodzaje gwoździarek, to:

  1. Gwoździarki taśmowe - praktyczne i doceniane przez majsterkowiczów. Świetnie sprawdzą się przy wykończeniach wszelkich drewnianych konstrukcji, wymagających użycia gwoździ. Umożliwiają szybką pracę bez konieczności sięgania po młotek.
  2. Gwoździarka akumulatorowa - przeznaczona do prac w miejscach trudno dostępnych. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie w sposób precyzyjny trzeba wbić wiele gwoździ.
  3. Gwoździarka z bębnem/bębnowa - do deskowania ścian zewnętrznych, produkcji palet i skrzyń, ogrodzeń czy szkieletów konstrukcyjnych. Jest szybkostrzelna, lekka oraz zwrotna, elastyczna i komfortowa w pracy.
  4. Gwoździarka elektryczna wystrzeliwuje gwoździe poprzez uderzenie w nie tłokiem, który jest zamocowany na ruchomym elektromagnesie. Następnie przesuwa się zaraz po zwolnieniu spustu gwoździarki. Następny gwóźdź jest ładowany automatycznie, a elektromagnes powraca do pozycji wyjściowej. 
  5. Gwoździarka pneumatyczna wymaga podłączenia do kompresora, by mogła spełniać swoje zadania. Zaletą jest stałe zasilanie, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że zabraknie energii pod koniec pracy. 

Klienci, których interesują tanie gwoździarki, powinni sprawdzić ofertę naszego sklepu narzędziowego. W ofercie czekają m.in. gwoździarka pneumatyczna oraz gwoździarki bębnowe. 

Inne artykuły budowlane: