Narzędzia glazurnicze

Profesjonalne narzędzia glazurnicze – co warto o nich wiedzieć?

Szybkie a jednocześnie sprawne przeprowadzenie prac glazurniczych wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu. Dlatego przed ich rozpoczęciem glazurnik musi skompletować ekwipunek, pozwalający mu wykonać zlecenia każdego rodzaju. Narzędzia budowlane musi dobrać tak, by umożliwiły mu obróbkę przeróżnych płytek oraz poradziły sobie z ich cięciem i ułożeniem. Jak powinien wyglądać profesjonalny sprzęt glazurnika i czego nie może w nim zabraknąć?

Co powinno zawierać wyposażenie glazurnika?

Ważnymi elementami są:

  1. Sprzęty do cięcia i obróbki, które pozwolą dociąć płytki ceramiczne czy terakotę pod wymiar, jednocześnie eliminując ryzyko uszkodzenia materiału. Profesjonalne narzędzia glazurnicze do cięcia i obróbki to oferowane przez nasz sklep narzędziowy: kółko tnące do maszynki do glazury, maszynka do płytek ceramicznych, przecinarka do glazury, przyrząd do cięcia glazury, przyrząd do cięcia płytek ceramicznych,  przyrząd do cięcia płytek na łożyskach, szczypce do cięcia i łamania glazury, wycinarka otworów w glazurze.
  2. Przyrządy do mierzenia. Ułożenie glazury, terakoty i płytek nie jest możliwe bez użycia miar oraz poziomic pozwalających wyznaczyć odpowiednią płaszczyznę do ich położenia na podłodze bądź ścianie. Bardzo pomocne są przyrządy do poziomowania płytek, jak i systemy do poziomowania płytek, dzięki czemu nie trzeba praktycznie wykonywać poprawek. Idealnie sprawdzą się także klipsy do poziomowania płytek oraz krzyżyki dystansowe zapewniające ich równomierne rozłożenie. Koniecznie trzeba także wspomnieć o klinach dystansowych oraz do poziomowania płytek, które umożliwiają ich precyzyjne ustawienie.
  3. Narzędzia glazurnicze do nakładania kleju oraz zaprawy. W tego rodzaju pracach niezbędne są pace - do nałożenia zaprawy, zarówno proste, jak i zębate, umożliwiające idealnie dokładnie nałożenie. Zęby sugerują do jakiego typu kleju czy wielkości płytek będzie najlepsza konkretna paca. Do fug poleca się fugownice gumowe, ponieważ charakteryzują się dużą elastycznością, co wpływa na lepsze wykończenie płytek.

Jaki sprzęt glazurniczy jeszcze się przydaje?

Profesjonalista nie może się obejść bez kompletu narzędzi glazurniczych, do których zaliczają się również:

  • specjalistyczne komplety glazurnicze,
  • szpachelki do zeskrobywania resztek kleju, niezbędne także do wygładzania powierzchni,
  • wiadra glazurnicze,
  • zdzieraki do spoin służące do usuwania fug cementowych.

Tanie narzędzia dla glazurników, różnorodne a zarazem wysokiej jakości, są do zakupu w naszym sklepie. Przy ich wyborze pomogą doświadczeni konsultanci, służący radą oraz rzetelną i merytoryczną wiedzą o sprzętach.

Inne artykuły budowlane: