Agregaty

Znaleziono produktów: 5
Sortuj:
Widok:   
z 1

Agregaty prądotwórcze o wszechstronnym zastosowaniu

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat agregaty prądotwórcze przeszły wiele zmian. Dzisiaj są to zupełnie inne urządzenia niż pod koniec poprzedniego wieku, czy nawet na początku tego. Jeszcze do niedawna agregat prądotwórczy wielu osobom kojarzył się głównie z dużych rozmiarów sprzętem, napędzanym gazowo. Dzisiaj jest to już jednak przeszłość. Gazowe modele są spotykane bardzo rzadko. Zastąpiły je natomiast generatory benzynowe oraz diesle.

Rodzaj paliwa – jak wybrać agregat prądotwórczy?

Wybierając odpowiedni dla siebie agregat prądotwórczy, warto wziąć pod uwagę liczne czynniki. Każdy sprzęt tego rodzaju określa wiele parametrów. Różnorodność w ofercie naszego sklepu jest bardzo duża, zatem jest się nad czym zastanowić. Jedną z podstawowych kwestii jest to, czy wybrać urządzenie na benzynę czy diesla.

Nasz sklep narzędziowy posiada w asortymencie zarówno agregaty prądotwórcze benzynowe, jak i napędzane ropą. Który model lepiej wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zarówno modele benzynowe, jak i diesle, mają swoje zalety i wady. Generator prądu napędzany benzyną to sprzęt, który działa sprawnie w każdych warunkach. Nawet w skrajnych temperaturach urządzenie spisuje się dobrze. Jego obsługa jest prosta i niezbyt kosztowna. Są to relatywnie tanie narzędzia. Jednak diesel też ma swoje plusy. Przede wszystkim, przeważnie korzystając z agregatów prądotwórczych napędzanych ropą, możemy liczyć na większą moc sprzętu. Ponadto eksploatacja urządzenia jest stosunkowo tania. Chodzi tutaj nie tyle o dokupowane akcesoria elektryczne, co o samo paliwo. Ropa jest po prostu o wiele tańsza, a jej zużycie przez agregat prądotwórczy jest niewiele większe niż w przypadku benzyny.

Agregaty prądotwórcze na różne potrzeby

Wybierając generator prądu, trzeba się dobrze zastanowić, do czego ma on służyć. Parametry należy dobrać przede wszystkim w zależności od przeznaczenia. Przykładowo, zastosowanie mocniejszego diesla zamiast benzynowego agregatu prądotwórczego będzie lepszym pomysłem w przemyśle. Jednak w użytku domowym już niekoniecznie. Często wydajność modelu benzynowego okazuje się wtedy wystarczająca. Jeśli tanie narzędzia okazują się spełniać wszystkie potrzeby, nie ma sensu przepłacać za droższe urządzenia, których wydajności nie będziemy w stanie w pełni wykorzystać.

Dokonując zakupu agregatu prądotwórczego, należy też zwrócić uwagę na fazowość. W zastosowaniu domowym zwykle wystarczy agregat jednofazowy, generujący prąd 230 V. Jednak w profesjonalnym warsztacie może być już potrzebny agregat prądotwórczy 400 V, czyli model trójfazowy.