Artykuły

Oleje sportowe – zastosowanie i funkcje

Data:19-12-2013
Na polskich drogach coraz częściej spotkać można pojazdy o dużej pojemności silnika. Ich konstrukcja różni się od konwencjonalnych silników. Charakteryzuje je precyzja wykonania oraz wysoka jakość wszystkich elementów składowych. Silniki tego typu zasługują na szczególną ochronę, nawet w ekstremalnych warunkach. Idealne smarowanie zapewniają im specjalne oleje sportowe. Co je charakteryzuje i czy warto je stosować?
Czytaj więcej >

Jak wymienić filtr kabinowy?

Data:28-11-2013
Czy zastanawialiście się kiedykolwiek widząc na ulicach samochody z kompletnie zaparowanymi szybami, jak ich kierowcy mogą być tak nieodpowiedzialni i co oni tak właściwie widzą? Może sami codziennie zmagacie się z tym problem i nie wiecie jak temu zaradzić? Zaparowane szyby to brak dobrej widoczności i możliwości poprawnej oceny sytuacji na drodze. Sprawdźmy zatem co może pomóc.
Czytaj więcej >

Wybierz zimowy płyn do spryskiwaczy

Data:12-11-2013
Jesienne słoty i zimowe błoto poślizgowe to zmora kierowców. Okres ten to czas, w którym na szczególną uwagę zasługują szyby naszego samochodu. Dobrej jakości płyn do spryskiwaczy, skrobaczka i sprawne pióra wycieraczek to podstawowe elementy wyposażenia każdego pojazdu. Zdarza się jednak, że niektórzy z nas zapominają o wymianie płynu lub kupują te najtańsze, dostępne w hipermarketach – czy słusznie?
Czytaj więcej >

Objawy zużycia koła dwumasowego

Data:02-10-2013
Koło dwumasowe to element układu napędowego, który u sporej części kierowców wzbudza negatywne odczucia. Reakcje te wywołują stosunkowo wysokie koszty naprawy potocznie zwanej „dwumasy”. Czy stosowanie dwumasy to faktycznie masa straconych pieniędzy? Sprawdźmy jakie są jej zalety oraz jakie objawy sygnalizują nam jej zużycie.
Czytaj więcej >

Termostat – funkcja, budowa i usterki

Data:22-08-2013
Autor:Daniel Bień
Jedną z głównych części, warunkujących pracę układu chłodzenia, jest termostat. Ta drobna i z pozoru nieistotna część decyduje o tym, czy silnik jest prawidłowo chłodzony. Dzisiaj przyjrzymy się więc bliżej termostatom, ich pracy i ewentualnym usterkom. Zapraszamy do lektury artykułu.
Czytaj więcej >

Części Delphi – jakość oryginału

Data:10-07-2013
Delphi to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku części zamiennych. Firma działa od ponad stu lat, a bogate doświadczenie i zaplecze technologiczne pozwala jej na produkcję części najwyższej jakości do niemal wszystkich modeli samochodów. Dzisiaj w naszym cyklu artykułów przedstawiamy charakterystykę i historię części Delphi.
Czytaj więcej >

Wszystko o pompie paliwa w samochodzie: budowa, eksploatacja i wymiana

Data:14-05-2013
Autor:Krystian Mączyński
Gdyby zapytać przeciętnego kierowcę o rolę pompy paliwa w samochodzie, w sporej ilości przypadków usłyszelibyśmy krótkie „nie wiem”. Jeśli chciałbyś więc dowiedzieć się więcej o tej części, poznać jej budowę i funkcjonowanie – ten artykuł jest dla Ciebie.
Czytaj więcej >

Filtr kabinowy z węglem aktywnym

Data:22-04-2013
Autor:Daniel Bień
Początek wiosny to odpowiedni czas na zmianę filtra kabinowego w naszym samochodzie. W iParts.pl, tak jak w większości sklepów motoryzacyjnych, klient stoi przed wyborem – filtr standardowy lub z węglem aktywnym. Jakie są zalety filtra kabinowego z węglem aktywnym i czy opłaca się je kupować? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.
Czytaj więcej >

Uniwersalne sondy lambda

Data:11-03-2013
Sonda lambda należy do najważniejszych części układu wtrysku paliwa i ma ogromny wpływ na szereg czynników, takich jak m.in. spalanie. Tylko w przypadku całkowitej sprawności sondy silnik może pracować na pełnych obrotach, a jednocześnie nie przekraczać norm emisji spalin.
Czytaj więcej >

Bębny hamulcowe - awarie, serwis, wymiana

Data:14-02-2013
Autor:Krystian Mączyński
W dzisiejszych czasach znaczna większość samochodów posiada tarczowy układ hamulcowy. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyny typ hamulców wykorzystywanych w motoryzacji. Wciąż bowiem stosunkowo duża liczba aut hamuje przy pomocy bębnów hamulcowych. W niniejszym artykule skupimy się właśnie na budowie tego elementu, sposobie jego działania i usterkach dotykających bębny hamulcowe.
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  54  55  56  57  58  59  60  61  62  Następna  62