Artykuły

Objawy zużycia paska klinowego oraz jego wymiana

Data:24-01-2013
Autor:Krystian Mączyński
Zerwanie paska klinowego to nic przyjemnego, bowiem skutkuje to niemal natychmiastowym unieruchomieniem auta. Nic dziwnego – napędza on bardzo ważne urządzenia pomocnicze, takie jak chociażby pompa wody i alternator. Warto więc przyjrzeć się bliżej tej części – jej działaniu, wymianie itp.
Czytaj więcej >

Końcówki drążków kierowniczych – objawy zużycia

Data:02-01-2013
Autor:Daniel Bień
Bezpieczeństwo każdego samochodu jest zależne od szeregu różnych podzespołów, takich jak m.in. układ kierowniczy. Oczywiście, istotny jest także stan hamulców, ogumienia czy amortyzatorów, natomiast w tym aspekcie nieco niedoceniany bywa właśnie układ kierowniczy. Przyjrzyjmy się zatem funkcjonowaniu takich jego elementów jak końcówki drążków kierowniczych i usterkom, które je trapią.
Czytaj więcej >

iParts.pl wśród najlepszych polskich e-sklepów

Data:27-11-2012
W tegorocznym rankingu e-sklepów organizowanym przez Gazetę Wyborczą, Money.pl i wyborcza.biz iParts.pl zajął 9 pozycję w kategorii Sklepy specjalistyczne. Tym samym, osiągnęliśmy najlepszy rezultat wśród motoryzacyjnych sklepów internetowych oferujących auto części. iParts.pl jest jedynym, wyróżnionym przedstawicielem branży dystrybucji części zamiennych w tym zestawieniu.
Czytaj więcej >

Żarówki samochodowe – rodzaje i typy

Data:22-11-2012
W życiu każdego kierowcy nadejdzie taki moment, w którym będzie musiał wymienić żarówkę samochodową – jest to naturalna kolej rzeczy. Każdy samochód posiada przynajmniej kilka rodzajów żarówek wykorzystywanych przy różnym typie oświetlenia, czasem ciężko jest więc się we wszystkim połapać. Jakie wyróżniamy rodzaje żarówek? Co ile musimy je wymieniać? Jakie produkty powinniśmy kupować?
Czytaj więcej >
Oświetlenie samochodowe a zima
Wymiana reflektora

Oświetlenie samochodowe a zima

Data:24-10-2012
W dzisiejszych czasach kierowcy zobowiązani są do korzystania z oświetlenia samochodowego praktycznie cały czas. Mimo tego wciąż mało użytkowników wie jak korzystać ze świateł, jak je naprawiać i konserwować. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy warunki na drodze są trudne.
Czytaj więcej >

Jak często wymieniać filtry w samochodzie? Poradnik

Data:02-10-2012
Filtry to podstawowe elementy eksploatacyjne każdego samochodu, a ich regularna wymiana jest obowiązkiem każdego właściciela auta. Często jednak występują nieścisłości, kiedy dokonać wymiany filtrów a przede wszystkim – jak to zrobić? Zapraszamy więc do lektury naszego krótkiego poradnika.
Czytaj więcej >

Ceramiczne klocki hamulcowe

Data:17-09-2012
Ceramiczne klocki hamulcowe to stosunkowo nowy produkt, który dużymi krokami podbija światowe rynki motoryzacyjne. Na czym polega innowacyjność tego typu produktów i co jest ich największą zaletą – na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.
Czytaj więcej >

Spiłowane numery OEM – norma czy oszustwo?

Data:10-08-2012
Niektórzy producenci wyrabiający swoje produkty na aftermarket, niezależny rynek samochodowych części zamiennych, są jednocześnie dostawcami na tzw. pierwszy (fabryczny) montaż. Taki stan rzeczy powoduje wiele zjawisk, mogących wywołać zdezorientowanie klienta. Dzisiaj powiemy co zrobić, gdy zamówimy część do naszego pojazdu i dostrzeżemy na jej powierzchni ślady po spiłowanych numerach OEM.
Czytaj więcej >

Od czerwca funkcjonuje nowy taryfikator mandatów

Data:13-07-2012
Od 9 czerwca b.r. na terenie naszego kraju wprowadzono nowy taryfikator mandatów, który zaostrzył poprzednio obowiązujące przepisy. Rozmowa telefoniczna w trakcie jazdy będzie nie tylko karana mandatem, ale także i 5-cioma punktami karnymi. Będą nimi obciążani także kierowcy parkujący w miejscu dla niepełnosprawnych, a także wjeżdżający na skrzyżowanie, kiedy nie ma możliwości zjazdu.
Czytaj więcej >

Filtr cząstek stałych - zapchanie, regeneracja, wymiana

Data:21-06-2012
Autor:Krystian Mączyński
Filtr cząstek stałych, zwany w skrócie DPF bądź FAP, to jeden z filtrów wykorzystywanych w systemach wydechowych w silnikach Diesla. Jego podstawowym zadaniem jest oczyszczanie spalin z cząstek sadzy. Filtry cząstek stałych znajdują się na rynku od 1980 roku, ale dopiero w 1996 roku zostały wykorzystane w motoryzacji. Opracowanie DPF-a spowodowało zmniejszenie emisji czarnego dymu, z którego znane były silniki wysokoprężne starszej generacji.
Czytaj więcej >
1  Poprzenia  54  55  56  57  58  59  60  61  62  Następna  62