Kategorie

Oferta pasków napędowych

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą online. Tylko u nas ponad dwa miliony części zamiennych dostępnych od ręki. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych producentów by zapewnić gwarancję bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Sklep motoryzacyjny iParts.pl to zespół młodych i kreatywnych ludzi, posiadających duże doświadczenie w imporcie i dystrybucji części samochodowych, e-commerce oraz nowych mediach. iParts.pl to obecnie wiodący lider internetowej sprzedaży części zamiennych do większości samochodów poruszających się po polskich drogach. W iParts.pl dokonasz bezpiecznych zakupów bez żadnego ryzyka, z możliwością darmowej dostawy. Nasi eksperci dobiorą odpowiednie auto części za ciebie i dokładnie sprawdzą twoje zamówienie.

Paski napędowe służą do przekazywania napędu do wału korbowego silnika do urządzeń takich jak między innymi pompa wspomagania kierownicy, alternator, sprężarka klimatyzacji, dodatkowa pompa powietrza i pompa cieczy chłodzącej. Od stanu pasków napędowych zależy także sprawność działania wielu układów, a awaria w ich obszarze może nawet unieruchomić samochód.

Paski napędoweObecnie bardzo popularne są paski wielorowkowe, które zastąpiły tradycyjne paski klinowe. Zastosowanie kilku rowków pozwoliło zwiększyć powierzchnię styku ze współpracującymi z nim kołami napędowymi, dzięki czemu możliwe stało się wyeliminowanie charakterystycznego piszczenia
i ślizgania się. W paskach napędowych stosuje się napinacze i tłumiki drgań, które zapewniają bezproblemową pracę. Ułatwiają one także wymianę i zdecydowanie poprawiają kulturę pracy jednostki napędowej samochodu.

O bezawaryjnej pracy pasków napędowych decyduje wiele czynników – między innymi wytrzymałość samego paska, stan współpracujących z nim kół zębatych, stan rolek napinających oraz przede wszystkim środowisko pracy, czyli mówiąc obrazowo ilość brudu pod pokrywą osłaniającą pasek. W silniku fabrycznie nowym pasek pracuje w idealnych warunkach. Niestety, z czasem jest coraz gorzej.

Wymiana paska napędowego polega na wychyleniu odpowiednim narzędziem rolki napinającej ten pasek i wymontowaniu paska oplatającego koła napędowe wszystkich urządzeń w komorze silnika. Ze względu na konieczność zastosowania odpowiedniego narzędzia, a także skomplikowaną ścieżką przebiegu paska napędowego czynność tę należy zlecić mechanikowi.

Paski napędowe jako element podlegający zużyciu wymagają regularnej wymiany. Zużycie paska napędowego można rozpoznać po śladach jego ślizgania się w postaci przetarć powierzchni i spękaniu wewnętrznej strony. Nie warto czekać na ostateczną awarię podzespołu, gdyż i tak ona nastąpi, pozbawiając użytkownika możliwości kontynuowania jazdy z uwagi na utratę napędu.

Najpopularniejsi producenci