Kategorie

Części instalacji czyszczenia szyb

Pióra wycieraczek to podstawowe części układu czyszczenia szyby. Bez nich nie jest możliwe skuteczne usunięcie zabrudzeń z szyby podczas jazdy. Jak wszyscy wiemy szczególnie ciężki jest dla nich sezon jesienno-zimowy, podobnie jak dla wielu innych podzespołów naszego samochodu. Z pewnością możemy do nich wliczyć wycieraczki. Znaczna ilość opadów wymusza na nich częstą pracę, a do tego zamarzająca na szybie woda może doprowadzić do ich zniszczenia.

Obecnie na rynku oferowane są dwa rodzaje piór wycieraczek samochodowych. Są to pióra przegubowe oraz bezprzegubowe. Te pierwsze to starsze, typowe i bardzo popularne rozwiązanie. Pióro wycieraczki ma charakterystyczny kształt i posiada stelaż wykonany niewielkich elementów, które połączone są ze sobą przegubami elastycznymi dociskającymi pióro wycieraczki do powierzchni szyby. Drugim i coraz bardziej popularnym rodzajem piór wycieraczek są pióra bezprzegubowe. Same pióra w tej konstrukcji są znacznie bardziej masywne, jednocześnie nie posiadają one żadnych dodatkowych elementów. Ramie wycieraczki montowane jest bezpośrednio do pióra. Rozwiązanie to ma z pewnością znacznie lepszy wygląd, a oprócz tego wycieraczki tego typu są znacznie bardziej ciche podczas jazdy, a przy większych prędkościach nie występuje problem i ich odrywaniem od szyby.

Rodzaje dysz spryskiwaczy szyb

Rozróżniamy kilka rodzajów dysz spryskiwaczy. Różnice między nimi są niewielkie, jednak zauważalne najczęściej dopiero w momencie uruchomienia spryskiwacza. Dawniej stosowano zwykłe dysze, które nanosiły płyn na szybę cienką rurką. Płyn nie był zbyt mocno rozpraszany co utrudniało skuteczne oczyszczenie powierzchni szyby. Dodatkowo tego typu dysze zużywały znaczne ilości płynu przy każdym użyciu. Później ogromną popularnością zaczęły cieszyć się dysze, które rozpraszały płyn i wytwarzały drobną mgłę, która osadza się na całej powierzchni szyby.  Kolejnym problemem jaki z czasem rozwiązano było zamarzanie płynu po rozpyleniu go na szybie w zimie. Powstały więc podgrzewane dysze wycieraczek, które nie tylko rozpylają płyn, ale również go podgrzewają, dzięki czemu nie zamarza on natychmiast po zetknięciu się z szybą.

Najczęściej spotykane usterki układu czyszczenia szyb

Obecnie układ czyszczenia szyb jest bardzo rozwinięty technologicznie. Wyposażony on jest często w różnego rodzaju czujniki odpowiadające za prędkość poruszania się wycieraczek, nowoczesne i aerodynamiczne pióra oraz wiele innych elementów, które mają realny wpływ na jakość jego działania. Powstają zatem kolejne części instalacji czyszczenia szyb, o które należy zadbać i odpowiednio je serwisować. Do najczęściej spotykanych powodów usterek tego układu możemy zaliczyć uszkodzenie przełącznika wycieraczek, zużycie ramion lub piór, a także awarie silniczka elektrycznego poruszającego ramionami. Wybierając nowe części systemu czyszczenia przedniej szyby zawsze starajmy się dobierać elementy najlepszej jakości, pochodzące od renomowanych producentów i spełniających wszystkie normy oraz posiadających odpowiednie certyfikaty. Tylko w ten sposób uda nam się przywrócić ten jakże ważny układ naszego samochodu do pełnej sprawności, która ma realny wpływ na bezpieczeństwo podróżowania.

Najpopularniejsi producenci części układu czyszczenia szyby

  • VDO
  • Febi
  • topran
  • SWAG
  • Bosch
  • Meyle

Nasz sklep oferuje najwyższej jakości części systemu czyszczenia przedniej szyby. Jeśli szukasz odpowiednich części do swojego samochodu to już teraz sprawdź szczegóły oferty i dołącz do grona zadowolonych klientów.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór części zamiennych najwyższej jakości, pochodzących od renomowanych producentów. Sprawdź ofertę, aktualne ceny i dołącz do grona zadowolonych klientów już dziś!