Kategorie

Filtry samochodowe

Sprawdź naszą ofertę asortymentową online. Znajdziesz tu ponad dwa miliony części zamiennych dostępnych od ręki. Oferujemy wyłącznie produkty zaufanych producentów a dzięki ogromnej sieci punktów odbioru jesteśmy w stanie dostarczyć zamówione towary już w 24h. Warto u nas kupować, bo oferujemy ceny producentów nawet do 45% taniej. Skorzystaj z gwarantowanej jakości i kompleksowości obsługi jaką zapewnić może tylko iParts.pl – wiodący lider internetowej sprzedaży części zamiennych. Sklep motoryzacyjny iParts to gwarancja bezpiecznych zakupów bez żadnego ryzyka, zapewniamy bowiem zwrot pieniędzy w przypadku niezadowolenia z usługi – każdy klient ma 10 dni na zwrot bez podania przyczyny.

Filtry to podstawowe elementy eksploatacyjne każdego samochodu, a ich regularna wymiana jest obowiązkiem każdego właściciela auta. W każdym samochodzie znajduje się kilka rodzajów filtrów. Ich rola polega na oczyszczaniu podzespołów, z którymi współpracują. W ofercie iParts.pl znajdziesz filtry do każdego układu, kompatybilne ze wszystkimi pojazdami poruszającymi się po polskich drogach.

Filtr oleju

Filtr olejuFiltr oleju znajduje się w silniku i odpowiada za filtrację oleju silnikowego w samochodzie. Ma on bardzo duży wpływ na jakość pracy silnika oraz jego niezawodność. Podczas pracy silnika, do oleju przedostaje się bowiem mnóstwo zanieczyszczeń. Zadaniem elementu filtrującego jest wychwycenie gromadzących się tam zanieczyszczeń, dzięki czemu olej utrzymuje swoje właściwości smarujące.

Wymiana filtra oleju jest obowiązkowa przy każdej wymianie oleju silnikowego, zazwyczaj co 15 tysięcy kilometrów lub raz w roku.

Filtr paliwa

Filtr paliwaFiltr paliwa oczyszcza paliwo dochodzące do silnika z cząstek stałych, które mogą przedostać się do niego w wyniku procesu produkcji, transportu lub magazynowania. Ponadto element filtrujący oddziela wodę w postaci ciekłej od tej w postaci skroplonej; filtruje także osady zebrane na dnie zbiornika. Obecne w powietrzu cząstki i woda przedostają się do paliwa poprzez odpowietrznik zbiornika. Przedostanie się zanieczyszczeń do układu wtrysku paliwa może spowodować groźne usterki układu wtrysku paliwa. Dlatego konieczny jest filtr, który zabezpieczy części samochodowe, układ zasilania i układ wtryskowy przed uszkodzeniami i korozją. Wymianę filtra paliwa należy przeprowadzać średnio co 40 tysięcy kilometrów.

Filtr powietrza

Filtr powietrzaFiltr powietrza znajduje się w układzie dolotowym silnika. To część, która jest odpowiedzialna za filtrację oleju silnikowego samochodzie – odfiltrowuje zanieczyszczenia, piasek i kurz, a nawet owady. Ma on istotny wpływ na jakość pracy silnika. Zatkany filtr powietrza wpływa bowiem negatywnie na osiągi silnika Twojego samochodu.

Filtr powietrza zaleca się wymieniać zazwyczaj co 20 tysięcy kilometrów. W przypadku eksploatacji samochodu w wyjątkowo zapylonym środowisku, konieczna może okazać się częstsza wymiana.

Filtr kabinowy.

Filtr kabinowyFiltr kabinowy, zwany inaczej filtrem pyłkowym znajduje się w układzie nawiewu powietrza.

Wprawdzie nie stanowi on części technicznej pojazdu, w związku z czym nie przekłada się na sprawność samochodu, ale ma bardzo istotne znaczenie dla poprawy komfortu jazdy. Filtr przeciwpyłkowy odpowiada bowiem za filtrację powietrza tłoczonego wentylacją do wnętrza kabiny samochodu.

Filtr kabinowy zaleca się wymieniać przynajmniej dwa razy do roku.