- Tworzenie Mieszanki
- Akumulator ciśnienia
- Czujniki i Sondy
- Wtryskiwacz i końcówki wtrysku oraz ich części
- Instalacja gazowa
- Konwerter ciśnienia
- Linka gazu
- Narzędzia i przyrządy systemu tworzenia mieszanki
- Potencjometr pedału gazu
- Pompa wtryskowa
- Przepustnica i przewody podciśnieniowe
- Przepływomierz masowy powietrza
- Rozdzielacz paliwa i przewody
- Przełączniki i przekaźniki
- Silnik krokowy i regulacja biegu jałowego
- Sterownik wtrysku
- Odcięcie mechaniczne paliwa i mieszanki
- Uszczelki i uszczelniacze układu wtryskowego
- Wtryskiwacz
- Wtryskiwacz i końcówki wtrysku / PDE
- Zawory i ich komplety
- Zestaw naprawczy wtrysku
- Układ Gaźnikowy
- Układy regulacji emisji substancji toksycznych w spalinach
- Recyrkulacja Spalin
- Sonda lambda
- System Powietrza Wtórnego
Części systemu tworzenia mieszkanki paliwowej
Witamy w iParts.pl, największym w Polsce i najszybciej rozwijającym się sklepie internetowym z częściami zamiennymi do samochodów. Według prestiżowych i niezależnych rankingów Money.pl, Gazety Wyborczej, serwisu Wyborcza.biz nasz sklep jest wiodącym liderem sprzedaży auto części online. iParts.pl to zespół doświadczonych i kreatywnych ludzi, których pasją jest motoryzacja. Nasze profesjonalne Centrum Obsługi Klienta zapewni wam fachową pomoc w odpowiednim doborze części na każdym etapie zakupów. Oferujemy wyłącznie części renomowanych producentów. Nasz asortyment liczy na chwilę obecną ponad 2 000 000 auto części, które pochodzą od zaufanych producentów części do aut osobowych, terenowych, sportowych i dostawczych. Zapraszamy na bezpieczne zakupy z możliwością darmowej dostawy.
Mieszanka paliwowo-powietrzna to mieszanina par paliwa z powietrzem, która stanowi czynnik termodynamiczny podlegający sprężaniu, spalaniu i rozprężaniu w cylindrze silnika spalinowego tłokowego. Dzięki tym przemianom czynnika możliwe jest powstawanie energii mechanicznej w jednostce napędowej.
Zadanie realizowane przez system tworzenia mieszanki paliwowej prezentują się następująco:
- doprowadzenie w odpowiedniej ilości paliwa do przepływającego strumienia powietrza zasysanego przez silnik,
- zapewnienie odparowania kropel paliwa, co pozwala uzyskać jednorodną mieszaninę gazową, która będzie podlegać spaleniu.
Odpowiedni skład chemiczny mieszanki umożliwi spalanie stechiometryczne. Pozwala to uzyskać niskie stężenie toksycznych składników spalin i wysoką skuteczność działania katalizatorów spalin. Bardzo istotny jest tu współczynnik nadmiaru powietrza, którego wartość powinna być możliwie bliska jedności.
Dotychczas podstawowym urządzeniem do przygotowywania mieszanki paliwowo-powietrznej był gaźnik. Szybki rozwój motoryzacji doprowadził jednak do powszechnego stosowania elektronicznych układów wtryskowych, które okazały się znacznie precyzyjniejsze niż gaźniki. Obecnie, dzięki postępowi technologicznemu, elektroniczne układy wtryskowe są także bardziej niezawodne i tańsze od gaźników.
Mieszanka paliwowo-powietrzna powstaje w kolektorze dolotowym (tak zwany wtrysk pośredni) bądź wewnątrz cylindra (wtrysk bezpośredni). Jeśli paliwem dla silnika spalinowego jest gaz sprężony (CNG) lub skroplony (LPG), to przygotowanie odpowiedniej mieszanki może być znacznie łatwiejsze, ponieważ parowanie takich paliw, mieszanie par paliwa z powietrzem i uzyskanie jednorodnej mieszaniny składników gazowych jest po prostu łatwiejsze i szybsze, niż w przypadku paliw ciekłych.