Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": 5
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Przeniesienie napędu w automatycznej skrzyni biegów

Przeniesienie napędu w automatycznej skrzyni biegów

Historia motoryzacji sięga XIX wieku. Inżynierzy pierwszych samochodów mieli nie lada orzech do zgryzienia. Z teoretycznego punktu widzenia do napędu pojazdu najlepiej nadawała się wówczas maszyna parowa oraz silnik elektryczny.

Jaki wpływ na silnik ma jazda na rezerwie?

Jaki wpływ na silnik ma jazda na rezerwie?

Regularna jazda samochodem, w którym znajduje się niewielka ilość paliwa może mieć negatywny wpływ na poszczególne części samochodowe, w tym głównie na pompę paliwa. Jakie skutki niesie za sobą notoryczna jazda na tzw. „rezerwie”?

Automat nie taki straszny!

Automat nie taki straszny!

Polscy kierowcy powoli przekonują się do samochodów z automatyczną skrzynią biegów. Specjaliści branży motoryzacyjnej uważają, że to wskutek tego, że nasze drogi są stale zakorkowane, a w takich warunkach automat sprawdza się doskonale i wówczas można bardzo łatwo docenić jego zalety.

W jaki sposób samochód pomoże skupić ci się na drodze?

W jaki sposób samochód pomoże skupić ci się na drodze?

Sporo słyszy się na temat zagrożeń wynikających z nieuwagi kierowcy spowodowanej dekoncentracją w trakcie jazdy. Co jeśli twój samochód mógłby ograniczyć spadek koncentracji, zwłaszcza w przypadku, kiedy warunki drogowe wymagają skupienia maksymalnej uwagi kierowcy?

Paliwa alternatywne – wyścig przyszłości

Paliwa alternatywne – wyścig przyszłości

Paliwa alternatywne to obecnie główne zajęcie ośrodków badawczych i naukowców. Czy będą tańsze niż kosztowne dziś benzyna i ropa? Które z nich znajdzie zastosowanie w samochodach i wygra wyścig o paliwo przyszłości? W kolejce by odziedziczyć sukces ropy naftowej stoją kolejno: wodór, gaz z węgla, prąd z elektrowni termojądrowych, biopaliwa drugiej generacji, biogaz a nawet paliwa produkowane z dwutlenku węgla w procesie sztucznej fotosyntezy. Które z tych rozwiązań okaże się najlepsze?

Sterownik silnika - w elektronicznym mózgu siła!

Sterownik silnika - w elektronicznym mózgu siła!

Roli komputera sterującego pracą jednostki napędowej pod żadnym pozorem nie można bagatelizować. To on decyduje o spalaniu, mocy i osiągach, a ponadto w nowoczesnych autach jest w stanie unieruchomić sprawny technicznie motor. Dzisiaj opowiemy o tym jak zmieniała się funkcjonalność urządzenia oraz jakie są jego najpopularniejsze usterki i sposoby ich usunięcia.

W jakim celu montujemy dystanse do felg? Kup u nas nawet 40% taniej

W jakim celu montujemy dystanse do felg?

Przede wszystkim dla efektu wizualnego. Dostępne powszechnie na rynku zestawy dystansów pozwalają poszerzyć rozstaw kół w obrębie danej osi o 10 do 60 milimetrów. Szerzej rozstawione koła szczelniej wypełniają nadkola pojazdu, poprzez co auto nabiera bardziej agresywnego, dynamicznego charakteru. Tuleje dystansowe są również użyteczne w przypadku montażu akcesoryjnych felg, o innym offsecie (ET) niż przewidział producent samochodu.

Świece żarowe: diesel potrzebuje ciepła!

Świece żarowe: diesel potrzebuje ciepła!

Rola świec żarowych w autach wyposażonych w silnik diesla jest nieoceniona. Bez nich niemożliwy stałby się zapłon rozpylonego oleju napędowego, a tym samym nie byłoby mowy o pracy jednostki napędowej. Dzisiaj powiemy o wszystkich tych zagadnieniach dotyczących świec żarowych, o których kierowcy powinni wiedzieć dla swojego dobra.

Świece i przewody zapłonowe: skąd się bierze iskra?

Świece i przewody zapłonowe: skąd się bierze iskra?

Bez iskry nie byłoby mowy o zapłonie mieszanki paliwowej wewnątrz silnika benzynowego, a tym samym nie mógłby się on stać źródłem napędu dla auta. Dla procesu tworzenia iskry kluczowe znaczenie mają przewody zapłonowe i świece. Liczy się jednak nie tylko ich obecność, ale także i stan. Nie zapominajcie o tym!

Zimowe problemy z rozruchem: zobacz co zrobić!

Zimowe problemy z rozruchem: zobacz co zrobić!

Niskie temperatury mogą sprawić, że akumulator wyraźnie osłabnie, a tym samym odpalenie silnika stanie się niemożliwe. Na szczęście nawet w tak beznadziejnej sytuacji kierowca nie pozostaje bez wyjścia. Jest kilka metod, które mogą umożliwić mu rozruch motoru. Podczas wyboru jednej z nich należy jednak pamiętać o bezpieczeństwie jednostki napędowej!

'Rozgrzewanie' silnika przed jazdą - czy to ma sens?

'Rozgrzewanie' silnika przed jazdą - czy to ma sens?

Spór dotyczący tzw. rozgrzewania silnika przed jazdą trwa wśród kierowców od lat. Aby pomóc go rozstrzygnąć raz na zawsze, postanowiliśmy zebrać najważniejsze informacje i przedstawić własną opinię. Zobaczcie, czy warto odczekać kilkadziesiąt sekund zanim w pełni zacznie się obciążać jednostkę napędową.

Filtry w aucie: kiedy i jak je wymieniać?

Filtry w aucie: kiedy i jak je wymieniać?

Jedną z podstawowych procedur serwisowych jest wymiana filtrów. Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje osadników, o których kierowca pod żadnym pozorem nie może zapomnieć. Trzy z nich odgrywają ważną rolę w regulowaniu pracy silnika, a jeden wpływa na jakość powietrza dostającego się do kabiny. Zobaczcie co musicie o nich wiedzieć!

Ogrzewanie dodatkowe - ile kosztuje i jak wygląda montaż?

Ogrzewanie dodatkowe - ile kosztuje i jak wygląda montaż?

Systemy ogrzewania postojowego zapewniają wyjątkowy komfort. Dzięki nim kierowca zimą może wsiąść do ciepłej kabiny i cieszyć się łatwym rozruchem rozgrzanego silnika. To że auto nie zostało wyposażone w rozwiązanie w fabryce, na szczęście o niczym nie świadczy. Zawsze istnieje możliwość montażu pofabrycznego. Zaraz wyjaśnimy na czym on polega i ile kosztuje.

Akumulator bez żadnych tajemnic!

Akumulator bez żadnych tajemnic!

Akumulator to rodzaj magazynu prądu. Jego zasoby są wykorzystywane przede wszystkim do rozruchu jednostki napędowej. Kluczowa rola sprawia, że kierowcy nie mogą zapominać o kontroli jego stanu. Wszelakie zaniedbania doprowadzą do awarii baterii, a tym samym unieruchomienia samochodu. Zobaczcie jak maksymalnie wydłużyć jej życie.

Ogrzewanie postojowe: który z systemów wybrać?

Ogrzewanie postojowe: który z systemów wybrać?

Ponad dwie dekady temu system ogrzewania postojowego był niezwykle drogim luksusem dostępnym wyłącznie na listach opcji aut takich jak Mercedes klasy S, BMW serii 7 czy Audi A8. Dzisiaj rozwiązanie zdecydowanie spopularyzowało się. Zaczęło być oferowane w modelach segmentów niższych, a jego montaż jest oczywiście możliwy także poza fabryką. Omówmy podstawowe rodzaje systemów stosowanych na rynku.

Jak dobrać akumulator?

Jak dobrać akumulator?

Późną jesienią i wczesną zimą, gdy znacznie spada temperatura otoczenia wielu kierowców zaczyna obserwować problemy z instalacją elektryczną swoich pojazdów. Najczęściej jest to utrudniony czy wręcz niemożliwy rozruch. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za nowym akumulatorem, gdyż ładowanie starego przy pomocy prostownika to tylko doraźne rozwiązanie.

Mróz - wróg oleju napędowego!

Mróz - wróg oleju napędowego!

Eksploatacja silnika wysokoprężnego zimą to nie tylko walka o prąd rozruchowy. To także próba wytrzymałości dla oleju napędowego. Paliwo o nieprawidłowych parametrach może zamarznąć podczas dłuższego postoju. Jakie będą tego skutki? Oczywiście jednostka napędowa zostanie unieruchomiona, a kierowca prawdopodobnie zostanie zmuszony do skorzystania z usług mechanika.

Jaki olej do diesla?

Jaki olej do diesla?

Żaden z konstruktorów nie opracował jeszcze silnika spalinowego, który w czasie swojej pracy nie wymagałby ciągłego smarowania przy pomocy oleju silnikowego. W typowym samochodzie osobowym, w okresie całej eksploatacji olej wymienia się przynajmniej kilkadziesiąt razy, dlatego rynek środków smarnych jest niezwykle rozbudowany, a oferta produktowa producentów przyprawia o zawrót głowy.

Jak wymienić alternator?

Jak wymienić alternator?

Zadaniem alternatora jest ładowanie akumulatora oraz zasilanie układu elektrycznego pojazdu podczas pracy silnika. W skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia alternatora, a co za tym idzie będziemy musieli wymienić tę część na nową. Jak bezpiecznie można przeprowadzić ten zabieg?

Dlaczego alternator nie ładuje?

Dlaczego alternator nie ładuje?

We współcześnie produkowanych samochodach, wiele elementów sterowanych jest elektrycznie. Po uruchomieniu silnika, alternator odpowiedzialny jest za dostarczanie prądu do wspomnianych części oraz za doładowanie akumulatora. Co się dzieje, gdy alternator nie ładuje?

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze