Kategorie

Części nadwozia

Sklep internetowy iParts.pl to wiodący lider internetowej sprzedaży części samochodowych online. W naszej ofercie znajdziesz ponad dwa miliony auto części dostępnych od ręki, co umożliwia nam wysłanie towaru w ciągu 24h. Szeroka gama produktów pochodzi wyłącznie od renomowanych producentów auto części. Zapewniamy naszym klientom gwarancję bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Sklep z częściami zamiennymi iParts.pl to zespół kreatywnych ludzi, posiadających ogromne doświadczenie w motoryzacji, a także w imporcie i dystrybucji części samochodowych. Warto kupować u nas, bo wszystkie części dostępne w ofercie sklepu są kompatybilne z większością modeli samochodów dostępnych na polskim rynku motoryzacyjnym. Nasz zespół odpowie na każde pytanie i pomoże wam w doborze odpowiedniej części do waszego samochodu. Bezpieczne zakupy bez żadnego ryzyka, z możliwością darmowej dostawy. Zapraszamy na naszą stronę do zapoznania się z pełną ofertą sklepu.

Części nadwoziaNadwozie samochodu to użytkowa forma do przemieszczania ludzi. Nadwozie samochodu osobowego składa się ze znacznej liczby części, które wchodzą w skład poszczególnych podzespołów (kompletnych układów) i zespołów. Nadwozie posiadające wszystkie części składowe, określa się mianem nadwozia kompletnego. Podział nadwozia kompletnego na składniki zależy od jego konstrukcji i przyjętej technologii produkcji, ale prawie zawsze można w nim wydzielić kadłub oraz elementy wykończenia i wyposażenia.

Struktura nośna stanowi kadłub nadwozia pojazdu. Zadaniem struktury nośnej jest zapewnienie odpowiedniego przestrzennego usytuowania wszystkich głównych zespołów i układów pojazdu oraz przenoszenie obciążeń statycznych i dynamicznych, powstających w czasie ruchu i postoju samochodu. W samochodach osobowych są stosowane dwa rodzaje struktur nośnych: ramy nośne i struktury samonośne. Ramy nośne są stosowane od momentu powstania samochodu osobowego, ale obecnie większość współczesnych pojazdów to konstrukcje bezramowe, wykorzystujące samonośne struktury nadwozia.

Zderzak w motoryzacji to najbardziej wysunięty w przód i w tył element pojazdu służący do złagodzenia zderzenia pojazdu z innym pojazdem, pieszym lub przeszkodą. Stanowi też ważny element wzorniczy samochodu.

Pośród elementów wchodzących w skład nadwozia wchodzą także błotniki – to jeden z elementów karoserii auta, którego podstawową funkcją jest nadanie kształtu nadwoziu samochodu a także ochrona części zawieszenia; oświetlenie – reflektory, lampy przednie, kierunkowskazy i lampy tylne; wsporniki, spojlery, zbiorniki paliwa, lusterka i osłony silnika.