Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Zielone tablice rejestracyjne. Jaka cena i dla kogo?

Zielone tablice rejestracyjne. Czym są? Kto może z nich korzystać? Co zmienia ich wprowadzenie?

11 lipca 2019 roku weszły w życie przepisy nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. Jedną ze zmian wprowadzanych przez tę nowelizację są nowe zasady dotyczące czasowej rejestracji pojazdów. Zasady te, występujące pod nazwą „profesjonalnej rejestracji pojazdów”, stoją za możliwością uzyskiwania tzw. zielonych tablic rejestracyjnych. Co to za tablice i kto będzie mógł z nich korzystać?

Silniki HDi 2.0 i 1.6. Zaskakująco dobre turbodiesle Peugeota

Francuskie silniki – tak jak i francuskie samochody – nie są raczej kojarzone z trwałością i niezawodnością. Tymczasem to właśnie francuski koncern Groupe PSA stworzył silniki, które dość niespodziewanie okazały się jednymi z najlepszych diesli ostatnich dwóch dziesięcioleci. Jakby nieco mimochodem, bez reklamy i szumnych zapowiedzi, motory HDi zdobyły opinię jednostek trwałych, solidnych i przede wszystkim tanich w eksploatacji.

Wyłączająca się klimatyzacja w czasie dłuższej jazdy. Na co zwrócić uwagę?

Klimatyzacja w Twoim aucie nagle po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów przestaje działać? Zobacz, co może być przyczyną

Jedną z ciekawszych i bardziej tajemniczych usterek klimatyzacji samochodowej jest nagłe wyłączanie się całego układu w dłuższej trasie. Zwykle po 30-40 min. jazdy z nieprzerwanie działającą klimatyzacją, ta nagle przestaje działać, a wnętrze auta zaczyna wypełniać zaduch. Co może być przyczynę tego problemu? Jak uchronić się przed podobnymi awariami klimatyzacji?

Zmienne fazy rozrządu w jednostkach napędowych Hondy. Ile warte są silniki z systemem VTEC?

Wprowadzając technologię zmiennych faz rozrządu VTEC, Honda wykonała ogromny krok naprzód. Silniki z VTEC sprawiły, że ten japoński koncern bardzo zyskał pod względem wizerunkowym i finansowym, zdobywając rzeszę wiernych fanów. W czym tkwi sekret powodzenia silników z systemem VTEC? Czy jednostki te naprawdę są tak dobre, jak twierdzi zdecydowana większość ich użytkowników?

Samochodowe lampy LED. Kiedy i w jakiej postaci ich stosowanie jest zgodne z prawem?

Samochodowe lampy LED. Kiedy i w jakiej postaci ich stosowanie jest zgodne z prawem?

Samochodowe światła LED to jedna z większych i ważniejszych rewolucji w branży motoryzacyjnej ostatnich lat. Ogromna ilość zalet tego rozwiązania sprawia, że popularne LED-y znalazły uznanie w oczach setek tysięcy kierowców na całym świecie. Problem w tym, że w przypadku starszych modeli aut zastępowanie LED-ami klasycznych halogenów nie zawsze jest możliwe, a bywa wręcz zabronione.

Silnik Fiata 1.4 T-Jet. Prosty i niezawodny przykład downsizingu we włoskim wydaniu

Fiat zdążył nas już przyzwyczaić do tego, że w wielu aspektach wyznacza nowe trendy i nowe standardy. Tak było w przypadku wtrysku bezpośredniego i tak też jest z praktycznym zastosowaniem idei downsizingu. To właśnie ta idea stoi za stworzeniem silnika T-Jet o pojemności 1.4 litra – silnika prostego, łatwego w obsłudze i nadspodziewanie przyjemnego w eksploatacji. W czym tkwi sekret tej włoskiej jednostki napędowej?

Ranking klocków hamulcowych 2019. Najlepsze klocki na rynku

Ranking najlepszych klocków hamulcowych dostępnych w sklepie iParts.pl

Ilość i różnorodność dostępnych na rynku klocków hamulcowych potrafi przytłoczyć. Który model będzie w stanie zapewnić odpowiednią pracę hamulców? Jaki producent stanowi gwarancję bezpieczeństwa? Na ile cena klocków odpowiada ich jakości? Na te i inne pytania odpowiada przygotowany przez specjalistów iParts.pl ranking klocków hamulcowych. Sprawdźcie, w które z nich naprawdę warto zainwestować.

Wady i zalety silników TDDi oraz TDCi od Forda. Jak spisują się te jednostki w wersjach 1.8 i 2.0 pojemności?

Pod koniec ubiegłego wieku Ford miał spore problemy ze swoimi silnikami Diesla. Odmiany D czy TD trapiły liczne usterki i efekty niedopracowania, które utrudniały życie zarówno mechanikom, jak i samym kierowcom. Zapowiedzią zmiany na lepsze stały się dopiero silniki TDDi, a prawdziwą jakość fordowskie diesle pokazały pod postacią motorów TDCi. Jak sprawdzają się te jednostki w najpopularniejszych wersjach pojemnościowych – 1.8 i 2.0?

Dodatki i uszlachetniacze benzyny. Przegląd polecanych produktów

Dodatki do paliwa i uszlachetniacze benzyny, z których warto korzystać. Preparaty polecane przez iParts.pl na nadchodzącą zimę

Choć lato ledwie minęło, czas już szykować się do zimy. Jednym z obowiązkowych punktów takich przygotowań jest zaopatrzenie się już dzisiaj, z odpowiednim wyprzedzeniem, w zestaw specjalnych preparatów i środków uszlachetniających do paliwa. Które z nich powinniście posiadać? W jaki sposób ich użycie pozwoli Wam lepiej zadbać o swoje auto? Sprawdźcie!

Silniki JTD i JTDM od Fiata. Czy najlepsze włoskie turbo diesle mogą konkurować z jednostkami Hondy lub Mercedesa?

Prekursorem systemu wtrysku bezpośredniego o nazwie Common Rail był włoski Fiat. Z powodów finansowych technologię tę musiał wprawdzie oddać do opracowania niemieckiemu potentatowi, marce Bosch, jednak nadal to właśnie Włosi jako pierwsi stworzyli silniki Diesla z tym system. Czy silniki JTD oraz JTDM okazały się godną konkurencją dla niemieckich i japońskich turbo diesli?

Silniki Volvo D3, D4 i D5. Na co muszą się przygotować właściciele aut napędzanych tymi szwedzkimi dieslami?

Volvo to uznany i szanowany producent samochodów słynących z wysokiej jakości i trwałości. Od jakiegoś czasu Volvo produkuje też własne silniki wysokoprężne noszące oznaczenia D3, D4 i D5. Jeśli jednak chodzi o ich jakość i trwałość, zdania wśród kierowców są dość mocno podzielone.

Szukacie jednostki napędowej nie do zdarcia? Montowane w Hondach silniki K20 i K24 mogą być Waszym najlepszym wyborem

Jeśli szukacie samochodu z silnikiem oferującym doskonałe osiągi, wysoką kulturę pracy, dynamikę i bezawaryjność, to znaczy, że szukacie jednego z modeli Hondy wyposażonego w legendarny już motor K20 lub K24. Choć od pojawienia się tych jednostek na rynku minęło niemal 20 lat, do tej pory zadziwiają swoimi niezwykłymi właściwościami.

Silnik i-CTDi od Hondy. Czy tego japońskiego diesla można uznać za w pełni udaną konstrukcję?

Po wielkim sukcesie silników k20 i k24, konstruktorzy Hondy bardzo chcieli udowodnić całemu światu, że nie był to jednorazowy przypadek i że naprawdę potrafią robić dobre i solidne jednostki napędowe. Okazją do potwierdzenia ich umiejętności miał być nowy dieslowski silnik i-CTDi. Czy jednostka ta okazała się równie udana, jak legendarny już motor k20?

Wady i zalety popularnych silników TDI. Dlaczego pojęcie niemieckiej solidności nie dotyczy każdego z nich?

Volkswagenowskie silniki TDI zasłużyły sobie na miano jednych z najważniejszych jednostek napędowych ostatnich lat. Auta z tymi silnikami wygrywały wyścig Le Mans i wjeżdżały na podium rajdu Dakar. Użytkownicy wprost zakochali się w tych jednostkach, w ciągu pierwszych 20 lat produkcji kupując 5 mln wyposażonych w nie samochodów. Czy siniki TDI słusznie stały się symbolem niemieckiej jakości?

Niemiecka trwałość w najlepszym wydaniu. W czym tkwi sekret niezniszczalnego silnika OM602 od Mercedesa?

W czasach, kiedy niemiecka solidność było pojęciem powszechnie używanym i rozumianym, powstała jednostka napędowa, która ową solidność wywindował na poziom dzisiaj już niedostępny. Wraz z debiutem silnika OM602, świat ponownie zachwycił się jakością spod znaku Mercedesa. Jakością i trwałością trudną do powtórzenia.

Wzrost zużycia paliwa w samochodzie - przyczyny zwiększonego spalania

Co wpływa na wzrost zużycia paliwa? Gdzie szukać przyczyn zwiększonego spalania?

Badanie przyczyn zwiększonego zużycia paliwa to praca godna detektywa. Dlaczego? Ponieważ istnieje mnóstwo możliwych przyczyn występujących razem lub naprzemiennie, w każdej okoliczności lub jedynie czasowo. Jak zabrać się przeprowadzenie takiego śledztwa? Co najczęściej wpływa na wzrost zużycia paliwa w samochodzie osobowym?

Olej silnikowy do samochodu sportowego - jaki wybrać?

Czym charakteryzują się oleje silnikowe do samochodów sportowych? Jaki olej będzie najlepszy dla sportowej bryki?

Samochody sportowe różnią się od aut osobowych zarówno pod względem konstrukcyjnym, jak i z powodu ich innego domyślnego przeznaczenia oraz warunków pracy. Z uwagi na to wymagają one nieco innego oleju silnikowego, który będzie w stanie zapewnić odpowiednią ochronę nawet w ekstremalnych sytuacjach. Jakiego oleju powinniście więc używać w swoich sportowych brykach?

OM611 i jego pokrewna wersja OM612, czyli pierwsze wysokoprężne silniki Mercedesa z systemem Common Rail

Po sukcesie i doskonałych opiniach, jakie do dzisiaj zbiera silnik OM602, w 1997 roku Mercedes wypuścił kolejną jednostkę napędową mającą podbić rynek i umocnić renomę producenta aut ze Stuttgartu. Silnik ten nosił oznaczenie OM611 i stał się pierwszą wysokoprężną jednostką napędową Mercedesa korzystającą z systemu Common Rail. Jedną z kolejnych form rozwoju tej jednostki stanowi silnik OM612.

Objawy uszkodzenia regulatora napięcia

Jak rozpoznać uszkodzenie regulatora napięcia? W jaki sposób sprawdzić, czy na pewno uległ awarii?

Mało kto z Was zapewne w ogóle pamięta na co dzień o czymś takim, jak regulator napięcia. Dopóki działa, nie daje praktycznie żadnych oznak swojego istnienia. Ale gdy ulegnie awarii, auto momentalnie staje lub zaczyna wariować. Ten moment może być tak zaskakujący, że trudno w pierwszej chwili zorientować się, co się dzieje. Jak w takiej sytuacji rozpoznać i zweryfikować awarię regulatora napięcia?

Oleje silnikowe klasy premium - kiedy warto je stosować?

Co dają nam oleje silnikowe klasy premium? Czy i kiedy warto je stosować?

Wiemy dobrze, iż bzdur wypisywanych lub wygadywanych na temat olejów silnikowych jest całe zatrzęsienie. Ich nagromadzenie sprawia, że macie prawo być mocno zdezorientowani za każdym razem, gdy przychodzi do kupna nowego oleju. Pora zacząć rozliczać się z całą tą dezinformacją, a zaczniemy od odpowiedzi na pytanie, czy warto inwestować w oleje klasy premium?

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze