Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Rozrząd - jak działa i jak o niego dbać?

Rozrząd. Jak działa? Jak o niego dbać? O czym pamiętać podczas jego wymiany?

Układ rozrządu stanowi element niezbędny do prawidłowego funkcjonowania praktycznie każdej współczesnej jednostki napędowej. Jest to mechanizmem bardzo złożony, który podczas eksploatacji poddawany jest bardzo dużym obciążeniom. Właśnie dlatego wszelkie błędy związane z jego konserwacją mogą okazać się naprawdę kosztowne. Jak więc prawidłowo dbać o rozrząd?

Wtrysk podtlenku azotu (NOS) - opis instalacji

Co warto wiedzieć o wtrysku podtlenku azotu (NOS)? Jak przedstawia się opis instalacji tego typu dopalacza?

Kolejnym rozwiązaniem trafiającym do „cywilnych” pojazdów ze sportów motorowych jest tzw. nitro, zwane też dopalaczem. Ten niezwykły gaz o prostym składzie po dostaniu się do silnika potrafi wygenerować ogromną moc, przekładającą się na wzrost osiągów samochodu. Jak wygląda instalacja podtlenku azotu? O czym należy wiedzieć przed założeniem wtrysku NOS?

Gniazdo zapalniczki - przyczyny awarii i naprawa

Gniazdo zapalniczki. Najczęstsze przyczyny awarii i naprawa ewentualnych uszkodzeń

Gniazdo zapalniczki we współczesnych samochodach od kilku już lat przestało służyć wyłącznie jako sposób na odpalanie papierosów. Obecnie z gniazda tego korzystają różne urządzenia będące na wyposażeniu aut osobowych i nie tylko. Pod warunkiem, że gniazdo zapalniczki w ogóle działa. A co zrobić, gdy dojdzie do jego awarii? Jak rozpoznać, że problemem tkwi właśnie w gnieździe zapalniczki?

Zimowy płyn do spryskiwaczy - jak wybrać. Który najlepszy? Kup u nas nawet 40% taniej

Jak wybrać zimowy płyn do spryskiwaczy? Na co zwracać uwagę podczas jego zakupu?

Zimowy płyn do spryskiwaczy wydaje się być czymś naprawdę mało istotnym. Często przy jego wyborze właściciele aut kierują się tak absurdalnymi wyznacznikami, jak kolor czy wielkość opakowania. Tymczasem zakup niewłaściwego płynu do spryskiwaczy może okazać się niebezpieczny zarówno dla samochodu, jak i dla jego kierowcy. Czym więc należy się kierować przy wyborze zimowego płynu do spryskiwacza? Na co zwracać uwagę w pierwszej, a na co w dalszej kolejności?

Opony zimowe czy uniwersalne - wady i zalety

Opony zimowe czy uniwersalne? Poznaj najważniejsze wady i zalety obu typów ogumienia

Z punktu widzenia czysto finansowego, wybór pomiędzy oponami zimowymi i uniwersalnymi (wielosezonowymi) wydaje się być oczywisty. Jednak kiedy dokładnie przyjrzymy się charakterystyce obu typów ogumienia, sprawa przestaje być już taka prosta. Ostatecznie bardzo wiele zależy od tego, w jakich warunkach i przez kogo dane opony będą używane. Co oponach zimowych i wielosezonowych powinien wiedzieć każdy kierowca?

Części do aut / samochodów elektrycznych

Przyszłość elektromobilności. Dlaczego branża chce rozwijać produkcję części do aut elektrycznych?

Sądząc po samej tylko sprzedaży samochodów z napędem elektrycznym, można by sądzić, że części do nich stanowić będą zaledwie niechciany margines produkcji zakładów motoryzacyjnych. Tymczasem już rok temu co trzecia fabryka motoryzacyjna w Polsce produkowała części do aut elektrycznych. Skąd tak wielkie zainteresowanie elektromobilnością w branży automotiv? Czy ten trend ma szansę się utrzymać?

Jak oszukują nieuczciwi mechanicy? Najczęstsze metody

Jak oszukują nas nieuczciwi mechanicy? Poznaj najczęstsze metody naciągania klientów przez nierzetelne warsztaty samochodowe

Relacja pomiędzy właścicielem samochodu a warsztatem opiera się przede wszystkim na zaufaniu. Oddając auto do naprawy, ufacie, że zajmujący się nim mechanik poprawnie rozpozna i usunie konkretną usterkę. I w większości tak właśnie jest. Zdarzają się jednak warsztaty, które różnymi metodami próbują oszukać klienta i bezczelnie „naciągnąć go na kasę”. Jak rozpoznać takie warsztaty? Jakie metody stosują i jak się przed tym bronić? Oto kilka naszych podpowiedzi.

zabezpieczenie antykorozyjne podwozia - przyczyny rdzy i ceny

Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia. Poznaj najczęstsze przyczyny pojawiania się rdzy

Rdza na podwoziu prędzej czy później pojawi się każdym samochodzie. Dobrze jest wychwycić w porę ten moment i nie czekać, aż stopa naciskająca gaz wypadnie Wam na zewnątrz przez przerdzewiałą podłogę lub zbiornik benzyn zrobi się dziurawy jak sito. Im wcześniej zajmiecie się rdzą na podwoziu, tym mniej kosztować Was będzie zabezpieczenie antykorozyjne tej części auta.

Rdzewiejący samochód - usuwanie, naprawa i konserwacja

Rdzewiejący samochód. Co robić? Jak samodzielnie poradzić sobie z korozją nadwozia i podwozia w 7 prostych krokach?

Rdza to jedno z najgroźniejszych i najbardziej niepokojących zjawisk w każdym aucie. Kiedy korozja pojawia się na samochodzie, nie wolno odkładać jej usunięcia na później. Jak w każdym innym przypadku, im później to zrobicie, tym więcej zapłacicie. A we wczesnym stadium rdzę można usunąć nie tylko samodzielnie, ale i stosunkowo małym nakładem sił i środków. Jak to zrobić?

Zaparowane szyby samochdodowe - 3 proste sposoby

Poznajcie 3 proste sposoby na zaparowane szyby. Sprawdźcie, dlaczego naprawdę warto je stosować

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym problem z zaparowanymi szybami staje się codziennością wielu kierowców. Problem ten bywa tak dokuczliwy, że coraz więcej osób sięga po naprawdę przedziwne sposoby, żeby tylko się go pozbyć. Część z nich jest całkowicie absurdalna, część przeceniana i tylko kilka prawdziwie efektywnych. Oto 3 proste i przede wszystkim skuteczne sposoby na zaparowane szyby.

Jazda na suwak i korytarz życia - zmiana przepisów. Od kiedy obowiązuje i co oznacza?

Jazda na suwak przestała być zaleceniem, a stała się obowiązkiem. Co musisz wiedzieć o nowych przepisach?

6 grudnia tego roku (2019), dokładnie na Mikołajki, rząd postanowił sprawić wszystkim kierowcom prezent, wprowadzając ważne zmiany w kodeksie drogowym. Jedną z tych zmian jest obowiązek tzw. jazdy na suwak. Wielu tę długo oczekiwaną zmianę przywitało z westchnieniem ulgi, część jednak pozostała sceptyczna. Czy wprowadzenie jazdy na suwak do kodeksu drogowego ma szansę usprawnić ruch na polskich drogach? Na czym tak naprawdę ma to polegać?

Czujnik spalania stukowego/detonacyjnego - czym jest, objawy awarii. Kup u nas nawet 40% taniej

Co chroni Twoją jednostkę napędową przed niebezpiecznym spalaniem stukowym?

Jeżeli spod maski Twojego samochodu wydobywa się charakterystyczne dzwonienie zaworów, słyszalne podczas przyspieszania, to masz poważny problem. Spalanie stukowe, nazywane również detonacyjnym, to jedno z najniebezpieczniejszych i niekontrolowanych zjawisk, prowadzące do poważnych uszkodzeń jednostek napędowych o zapłonie iskrowym. Koniecznie sprawdź, czy Twój silnik jest wyposażony w czujnik spalania stukowego.

Czujnik temperatury silnika - jak sprawdzić, objawy awarii. Kup u nas nawet 40% taniej

Mała rzecz, a może skutecznie zatruć Ci życie. Czujnik temperatury silnika niezbędny do prawidłowej pracy motoru

Jaką temperaturę ma jednostka napędowa podczas zwykłej jazdy samochodem? Jeśli nie wiesz, możesz to szybko sprawdzić dzięki czujnikowi cieczy chłodzącej silnika. Pamiętaj, że temperatura jest jednym z najważniejszych parametrów odpowiedzialnych za prawidłową pracę jednostki napędowej, a wszelkie uszkodzenia systemu monitorującego temperaturę silnika może się wiązać z większym zużyciem paliwa, wzrostem emisji spalin, zmniejszoną żywotnością poszczególnych elementów motoru.

Jarzmo hamulcowe - co i gdzie to jest? Kup u nas nawet 40% taniej

Element, bez którego mocowanie zacisków oraz klocków hamulcowych byłoby po prostu niemożliwe

W hamulcach samochodowych nic nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Każdy, kto prowadził kiedykolwiek samochód wie, że gdy naciśnie pedał hamulca, samochód zwalnia i ostatecznie zatrzymuje się. Ale w jaki sposób nasza stopa jest w stanie zatrzymać samochód o masie, dajmy na to, 1361 kg, poruszający się po drodze z dość dużą prędkością? Istotną rolę w tym procesie odgrywa jeden mały, lecz niezwykle wytrzymały element, o którym często zapominamy.

Dyferencjał (dyfer), mechanizm różnicowy w samochodzie - co to jest i jak działa?

Dyfer w służbie odpowiedniej trakcji i bezpieczeństwa jazdy samochodem. Jednak jego początki były zupełnie inne

Jego początki sięgają pierwszego tysiąclecia p.n.e., a pierwsze tego typu rozwiązania wykorzystywane były głównie do określania położenia słońca oraz jako prymitywne kompasy. Obecnie bez mechanizmu różnicowego, dyferencjału, dyfra trudno sobie wyobrazić jakąkolwiek współczesną konstrukcję samochodu. O ile większość kierowców pewnie słyszała o takim technicznym terminie, o tyle nie wszyscy zapewne wiedzą, co on oznacza i jak działa. Spieszymy zatem z pomocą.

Czujnik temperatury zewnętrznej w samochodzie - gdzie jest i jak go naprawić? Kup u nas nawet 40% taniej

Czujnik temperatury zewnętrznej w samochodzie – jego rola i problemy z nim związane

Jest środek stycznia, a na wyświetlaczu w Waszych samochodach widzicie +40℃? A może klimatyzacja nagle zwariowała i nie chce włączyć ogrzewania mimo trzaskających mrozów? To nie jest efekt zmian klimatu, to usterka czujnika temperatury zewnętrznej.

Czujnik temperatury spalin (EGT) - objawy uszkodzenia i naprawa

Czujnik temperatury spalin dba o Twoją turbosprężarkę, katalizator i filtr cząstek stałych jak nikt inny

W nowoczesnych silnikach spalinowych monitorowanie temperatury spalin jest konieczne do odpowiedniego zarządzania oraz diagnostyki systemu oczyszczania spalin, a także zabezpieczenia konkretnych elementów szczególnie wrażliwych na przeciążenia termiczne. Ponadto coraz bardziej rygorystyczne przepisy odnośnie emisji spalin do atmosfery sprawiają, że taki czujnik to już nie motoryzacyjna ekstrawagancja, lecz konieczny element każdego współczesnego auta.

Czujnik położenia wałka rozrządu (CMP) - jak sprawdzić objawy awarii? Kup u nas nawet 40% taniej

Czujnik położenia wałka rozrządu, czyli CMP w informacyjnej pigułce

Zapewne zdecydowana większość kierowców słyszała o wałku rozrządu. Jako kluczowy element każdej jednostki napędowej, stanowi jedną z głównych sił napędowych pojazdu, która wprawia w ruch zawory jednostki napędowej, powodując, że samochód w ogóle rusza z miejsca. W momencie, gdy te elementy silnika nie działają tak, jak powinny, wówczas mamy problem, a poinformuje nas o tym czujnik położenia wałka rozrządu (CMP).

Czujnik ciśnienia w oponach: system TPMS - jak to działa?

Czujnik ciśnienia w oponach może uratować Ci życie!

Jeżeli Twój samochód został wyprodukowany po roku 2007, to prawdopodobnie masz ten system na wyposażeniu. Czujnik TPMS to obecnie obowiązkowe wyposażenie każdego nowego auta, którego zadaniem jest stałe monitorowanie ciśnienia w oponach pojazdu.

Czujnik obrotów silnika - co to jest, jak działa i potencjalne usterki. Kup u nas nawet 40% taniej

Co to takiego czujnik obrotów silnika, jak działa i dlaczego jest tak istotny dla prawidłowej pracy silnika?

Współczesne samochody to już jeżdżące sensory elektroniczne, które na każdym kroku kontrolują pracę najważniejszych układów i podzespołów auta. Kluczowy jest oczywiście silnik, nad prawidłową pracą którego czuwa m.in. indukcyjny czujnik prędkości obrotowej wału korbowego, często mylnie porównywany z czujnikiem prędkości pojazdu.

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze