Materiały lakiernicze i polerskie

Materiały do lakierowania i polerowania

O wyglądzie zewnętrznym samochodu w dużej mierze decyduje jakość powłoki lakierniczej. Malowanie auta po pewnym czasie czeka praktycznie każdego użytkownika dwuśladu, a już koniecznie w razie ewentualnej stłuczki lub kolizji drogowej. Taka czynność powinna być wykonana przez doświadczonego specjalistę, który dysponuje odpowiednim sprzętem oraz materiałami. O lakier można również zadbać samemu, korzystając nie tylko z myjni i uważając na karoserię podczas jazdy, ale również przeprowadzając najprostsze czynności polerskie.

Materiały lakiernicze i polerskie w procesie malowania

Lakier ulega z czasem zniszczeniu w wyniku drobnych uszkodzeń powstałych na skutek odprysków i rys po uderzających w karoserię niewielkich kamyków czy też w wyniku pojawiającej się korozji. Lakierowanie samochodu to jedynie finalna część całego, pracochłonnego procesu. Bardzo ważne jest wcześniejsze, odpowiednie przygotowanie całej karoserii lub pojedynczego elementu. Tu taj przydają się wszelkie materiały lakiernicze i polerskie, jak pasty, zmywacze i odtłuszczacze, które umożliwiają dokładne oczyszczenie wszystkich elementów, aby lakier mógł zostać równo położony.

Czysta powierzchnia przede wszystkim

Dużą rolę w procesie przygotowawczym do lakierowania odgrywają środki odtłuszczające, które dają gwarancję, że cała powierzchnia została właściwa oczyszczona z wszelkich mikroelementów, które mogą być później widoczne po nałożeniu lakieru. Nie bez znaczenia jest również jakość samego materiału lakierniczego, a więc substancji powłokotwórczej, która ma nie tylko nadać autu odpowiedni kolor, ale również chronić samochód przed ogniskami korozji. Nakładanie lakieru samochodowego odbywa się w trzech etapach, zaczynając od materiału podkładowego, poprzez kilka warstw lakieru właściwego, na materiale przezroczystym czy też nabłyszczającym kończąc.

Materiały polerskie w walce z niedoskonałościami lakierniczymi

Zawsze warto dbać o lakier w swoim samochodzie. Drobne niedoskonałości lub uszkodzenia można zniwelować wykorzystując odpowiednie materiały polerskie, które nie tylko skutecznie usuwają drobne odpryski i rysy na lakierze, ale również poprawiają jego wygląd, przywracając go do niemal fabrycznego stanu.

Zadbaj o piękny wygląd swojego samochodu, korzystając z najlepszych materiałów lakierniczych i polerskich od iParts.pl!