Drzwi samochodowe

Drzwi samochodoweDrzwi samochodowe to elementy nadwozia auta, które zapewne każdy zna, wie do czego służą i jaką mają budowę. Są to otwierane elementy karoserii auta, dzięki czemu bez problemu możemy wsiąść do środka samochodu. Bez nich dostanie się do kokpitu auta byłoby w zasadzie niemożliwe, a na pewno bardzo utrudnione. Niesprawne lub uszkodzone drzwi do samochodu to poważny problem dla zarówno kierowcy, jak i pasażerów, a także uszczerbek na wyglądzie całej konstrukcji. Wymień drzwi w swoim samochodzie po najniższych cenach rynkowych w iParts.pl!

Drzwi w samochodzie

Drzwi do samochodu to elementy zwykle montowane na zawiasach, ale czasami również mocuje się je za pomocą innych mechanizmów, takich jak np. szyny. Najczęściej drzwi samochodowe otwierają się na zewnątrz, jednak zdarzają się także drzwi otwierane do góry (tzw. lambo doors) czy też na zawiasach umieszczonych na wysokości słupków „B” (co jest równoznaczne z tym, że otwierają się odwrotnie, niż zwykle).

Sposób działania drzwi samochodowych

Drzwi samochodowe są wyposażone w takie elementy jak szyby boczne, listwy lub progi, czy też lusterka samochodowe. Od strony kabiny, w drzwiach projektanci umieszczają schowki czy systemy do sterowania szybami bocznymi (ręczne – popularna korbka, czy też już powszechnie stosowane elektryczne). Oczywiście, drzwi samochodowe mają zamki, które pozwalają na zamknięcie samochodu przed osobami postronnymi – współcześnie praktycznie wszystkie auta wyposażone są w centralny zamek, dzięki któremu nie trzeba zamykać każdych drzwi z osobna.

Typowe usterki drzwi w samochodzie

Drzwi do samochodu to jedne z tych elementów konstrukcji nadwozia auta, które są najbardziej narażone na zarysowania, otarcia, uderzenia, obtłuczenia czy też poważne wgniecenia powstające na skutek stłuczki. Dodatkowo ich użytkowanie jest bardzo intensywne, co wiąże się z ich awariami. W sytuacji, gdy przytrafi nam się jakieś drobne uszkodzenie drzwi samochodowych, nie ma co panikować. Takie usterki wynikają z codziennej eksploatacji auta i wcześniej czy później są nieuniknione. Większe problemy mogą się pojawić jeżeli, np. dojdzie do uszkodzenia zawiasów lub poważniejszego wgniecenia. Wówczas warto zakupić nowy element i zlecić pracę naprawcze profesjonaliście. Jeśli chodzi o drobne rysy na drzwiach samochodowych, to z takim problemem możemy sobie poradzić na własną rękę, używając specjalnych preparatów usuwających i polerujących tego typu ubytki lakiernicze. Warto również pomyśleć o nałożeniu na całą karoserię specjalnej powłoki ceramicznej lub oklei auto folią. Takie rozwiązania zabezpiecza powłokę lakiernicza przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi.

Popularni producenci drzwi samochodowych

  • Febi Bilstein
  • Meyle
  • SWAG
  • BLIC
  • ESEN SKV
  • Sasic
  • Van Wezel

Tanie drzwi samochodowe nie oznaczają niskiej jakości ich wykonania. W iParts.pl oferujemy części charakteryzujące się bardzo dobrą relacją ceny do jakości. Wszystkie oferowane produkty, w tym również drzwi do samochodu, pochodzą od sprawdzonych i godnych zaufania producentów. Wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podaj wersję silnikową swojego auta. My zajmiemy się resztą.

U nas otrzymasz drzwi samochodowe idealnie dopasowane do Twojego auta. Wszystkie elementy nadwozia są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy). Zapewniamy najwyższą jakość naszych produktów, najniższe ceny, fachową obsługę i doradztwo, a także szybką realizację zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Drzwi ALKAR
Drzwi BLIC
Drzwi PRASCO
Drzwi ABAKUS
Drzwi VAN WEZEL
Drzwi DIEDERICHS
Drzwi KLOKKERHOLM
Drzwi TYC
Drzwi JOHNS

FAQ

Ile kosztują drzwi do samochodu?

Nasz sklep oferuje klientom szeroki wybór drzwi oraz ich elementów. Części te pasują do większości samochodów poruszających się po naszych drogach. Ceny produktów z kategorii drzwi zaczynają się od 120 zł, a kończą na kwotach rzędu 420 zł.

Urwana klamka drzwi. Czy uda mi się dopasować zamiennik?

Z pewnością tak. Klamka jest elementem całkowicie rozbieralnym, który można w prosty sposób wymienić. Musimy dobrać zamiennik po roczniku naszego pojazdu oraz ewentualne wersji nadwozia, a następnie go wymienić pamiętając o podpięciu zamka oraz wszelkich cięgien.

Zepsuty, zablokowany zamek w drzwiach. Czy mogę go wymienić na nowy?

Tak. Jeśli kupisz gotowy zamiennik to będziesz zmuszony do stosowania osobnego kluczyka dedykowanego dla tego zamka. Warto o tym pamiętać, ponieważ dla niektórych osób może to okazać się nieco uciążliwe.

Strzelanie podczas otwierania drzwi. Jaki może być powód?

Najczęściej powodem jest uszkodzony zawias lub ogranicznik. Oba te elementy mogą powodować charakterystyczny dźwięk strzelania podczas zamykania i otwierania drzwi. Wymiana tych elementów jest przeważnie bardzo skomplikowana ponieważ wymaga zdjęcia drzwi, a później odpowiednio je wyregulować.

Problem z oświetleniem we wnętrzu. Nie działa po otwarciu drzwi kierowcy.

Prawdopodobnie powodem tego problemu jest uszkodzony zamek drzwi, a konkretnie mikrostyk, który się w nim znajduje. Czasem montowany jest on obok zamka, jednak zarówno w pierwszym, jak i w drugim wypadku jego diagnoza jest dość skomplikowana. Wymaga od nas znajomości elektroniki oraz budowy instalacji w naszym samochodzie.

Woda dostaje się do środka auta w okolicach drzwi, czy to może być wina uszczelki?

Często to właśnie uszczelka jest powodem problemów ze szczelnością naszego samochodu. Jej uszkodzenia często widoczne są gołym okiem, dodatkowo możemy je usłyszeć podczas jazdy z większymi prędkościami.