Najpopularniejsi producenci

Drzwi ALKAR
Drzwi BLIC
Drzwi PRASCO
Drzwi VAN WEZEL
Drzwi ABAKUS
Drzwi DIEDERICHS
Drzwi KLOKKERHOLM
Drzwi TYC
Drzwi JOHNS

FAQ

Ile kosztują drzwi do samochodu?

Nasz sklep oferuje klientom szeroki wybór drzwi oraz ich elementów. Części te pasują do większości samochodów poruszających się po naszych drogach. Ceny produktów z kategorii drzwi zaczynają się od 120 zł, a kończą na kwotach rzędu 420 zł.

Urwana klamka drzwi. Czy uda mi się dopasować zamiennik?

Z pewnością tak. Klamka jest elementem całkowicie rozbieralnym, który można w prosty sposób wymienić. Musimy dobrać zamiennik po roczniku naszego pojazdu oraz ewentualne wersji nadwozia, a następnie go wymienić pamiętając o podpięciu zamka oraz wszelkich cięgien.

Zepsuty, zablokowany zamek w drzwiach. Czy mogę go wymienić na nowy?

Tak. Jeśli kupisz gotowy zamiennik to będziesz zmuszony do stosowania osobnego kluczyka dedykowanego dla tego zamka. Warto o tym pamiętać, ponieważ dla niektórych osób może to okazać się nieco uciążliwe.

Strzelanie podczas otwierania drzwi. Jaki może być powód?

Najczęściej powodem jest uszkodzony zawias lub ogranicznik. Oba te elementy mogą powodować charakterystyczny dźwięk strzelania podczas zamykania i otwierania drzwi. Wymiana tych elementów jest przeważnie bardzo skomplikowana ponieważ wymaga zdjęcia drzwi, a później odpowiednio je wyregulować.

Problem z oświetleniem we wnętrzu. Nie działa po otwarciu drzwi kierowcy.

Prawdopodobnie powodem tego problemu jest uszkodzony zamek drzwi, a konkretnie mikrostyk, który się w nim znajduje. Czasem montowany jest on obok zamka, jednak zarówno w pierwszym, jak i w drugim wypadku jego diagnoza jest dość skomplikowana. Wymaga od nas znajomości elektroniki oraz budowy instalacji w naszym samochodzie.

Woda dostaje się do środka auta w okolicach drzwi, czy to może być wina uszczelki?

Często to właśnie uszczelka jest powodem problemów ze szczelnością naszego samochodu. Jej uszkodzenia często widoczne są gołym okiem, dodatkowo możemy je usłyszeć podczas jazdy z większymi prędkościami.