Osłony silnika w najlepszych cenach

Każdy samochód, który porusza się po polskich drogach powinien zostać wyposażony w solidnie zbudowaną osłonę pod silnik. Jeżeli nie posiadasz takiej osłony, to warto byś taki brak jak najszybciej uzupełnił. Porządna osłona silnika może uchronić Twój samochód przed wieloma usterkami, które mogłyby wyraźnie obciążyć budżet.

Nie masz osłony? Sprawdź, co Ci grozi

Jeżeli pod silnikiem samochodu brakuje osłony, to jazda w utrudnionych warunkach drogowych grozi poważnymi problemami z autem. W wyniku braku osłony silnika może dojść m.in. do awarii osprzętu, ze względu na kontakt z wilgocią, błotem lub solą w zimie. Niektórych podzespołów silnika po prostu nie da się umieścić w szczelnych obudowach, dlatego wspomniana wilgoć może powodować liczne zwarcia, korozję, parcenie uszczelek, uszkodzenia łożysk i pękanie obwodów.

Wybierz dobrą osłonę silnika

Zakup dobrej osłony silnika to stosunkowo niewielka inwestycja, która pozwoli skutecznie chronić silnik i współpracujące z nim podzespoły. Podczas zakupu pamiętajmy, by dobrać właściwy kształt tj. w większości modeli samochodów osłony silnika przeznaczone są do konkretnych wersji wyposażeniowych pojazdu. Jeżeli chodzi o jakość, to tańsze osłony wykonane są zwykle z tworzyw niskiej jakości, które w dosyć łatwy sposób pękają. Radzimy szukać osłon wykonanych z tworzywa wysokiej jakości, których użycie zapewni wysoką odporność mechaniczną i chemiczną oraz na zmianę temperatur.

Bogata oferta osłon silnika internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Posiadamy koła pasowe, renomowanych producentów, między innymi takich jak Magneti Marelli, Vaico, Malo, Febi Bilstein, Swag i JP Group.

Wszystkie oferowane w naszym sklepie osłony silnika są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiedni model osłony silnika do swojego samochodu, wybierz markę auta z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

Najpopularniejsi producenci

Osłona silnika ABAKUS
Osłona silnika BLIC
Osłona silnika KLOKKERHOLM
Osłona silnika DIEDERICHS
Osłona silnika MAGNETI MARELLI
Osłona silnika JP GROUP
Osłona silnika FEBI BILSTEIN