Najpopularniejsi producenci

Zderzak i części zderzaka BLIC
Zderzak i części zderzaka FAST
Zderzak i części zderzaka TOPRAN
Zderzak i części zderzaka PRASCO
Zderzak i części zderzaka VAN WEZEL
Zderzak i części zderzaka KLOKKERHOLM
Zderzak i części zderzaka TYC
Zderzak i części zderzaka DIEDERICHS
Zderzak i części zderzaka ABAKUS

FAQ

Ile kosztuje zderzak i części zderzaka?

Produkty dostępne w tej kategorii mieszczą się w zakresie cen od 20, do blisko 1 000 zł. Znaleźć tam można pojedyncze elementy zderzaków samochodowych, jak i kompletne zestawy. Ceny samych zderzaków zależne są głównie od materiału, z którego zostały wykonane.

Jak dopasować zderzak do swojego samochodu?

Wybierając nowy zderzak do swojego auta pamiętajmy, by dobrać go nie tylko po modelu, ale również po wersji. Wiele aut osobowych posiada wersje specjalne, terenowe lub sportowe, które posiadają zmienione niektóre elementy nadwozia. Jeśli nie dobierzemy ich prawidłowo możemy mieć później problem z ich dopasowaniem.

Jak wybrać najlepszy zderzak dla swojego samochodu?

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup zamiennika wysokiej jakości, który zapewni nam dobry wygląd oraz idealne dopasowanie. Warto również sprawdzić z jakiego tworzywa został wykonany cały element. Unikajmy kruchych i podatnych na pęknięcia laminatów oraz gorszej jakości tworzyw sztucznych.

Z jakiego tworzywa powinien być wykonany zderzak samochodowy?

Zderzaki powinny być wykonane z polipropylenu. Ich zadaniem jest przejęcie pierwszego uderzenia podczas stłuczki, a co za tym idzie powinny mieć możliwość chwilowego odkształcania się bez pęknięcia struktury.

Jak zdemontować lub zamontować zderzak w samochodzie?

Zderzak w samochodzie często zamontowany jest na kilku, bądź kilkunastu śrubach oraz zaczepach. Ukryte są one pod maską, pod nadkolami czy pod tablicą rejestracyjną. Przed podjęciem próby demontażu zderzaka w naszym aucie warto zapoznać się z instrukcją, która wskaże nam miejsca w których znajdują się śruby lub zaczepy.

Czy mogę wymienić zderzak na inny?

Tak, jest to dozwolone jednak tylko w wypadku gdy zderzak będzie pasował do danego modelu auta. Musi on spełniać określone przepisy i normy, więc musi on zasłaniać elementy konstrukcyjne samochodu, musi być dobrze dopasowany do pozostałych elementów nadwozia oraz musi być do nich mocno przymocowany. Wszelkie odstępstwa od tych zasad mogą skutkować odebraniem dowodu rejestracyjnego naszego samochodu podczas kontroli policyjnej.