Mierniki grubości lakieru

Znaleziono produktów: 5
Sortuj:
Widok:   
z 1

Cyfrowy miernik grubości lakieru

153,00 z VAT
Kod: NE00317 Producent części: ENERGY

Miernik grubości lakieru NexPTG Standard

294,00 z VAT
Kod: NEXSTANDARD Producent części: NEXPTG

Miernik grubości lakieru NexPTG Advanced

376,00 z VAT
Kod: NEXADVANCED Producent części: NEXPTG

Miernik grubości lakieru

803,00 z VAT
Kod: 1503010 Producent części: KS TOOLS

Czujnik grubości lakieru samochodowego

Kupując używany samochód, kierowcy mają uzasadnione obawy w kwestii jego bezwypadkowości. Jedną z czynności, która pomaga sprawdzić, czy samochód był bity, jest pomiar grubości lakieru. Jednak to nie jedyna sytuacja, w której przydaje się miernik grubości lakieru. Urządzenia zaliczane do tej kategorii znajdują szerokie zastosowanie i znacząco różnią się między sobą. W naszej ofercie znajdziesz najlepsze mierniki na rynku, o udokumentowanej trafności pomiaru.

Czym jest miernik grubości lakieru i jak działa?

Urządzenia przeznaczone do pomiaru grubości lakieru samochodowego, i każdego innego, są bardzo zróżnicowane. Niemniej jednak wszystkie działają na tej samej zasadzie. Każdy taki sprzęt posiada na wyposażeniu czujnik grubości lakieru. Jest to sonda, która określa swoją odległość względem metalu. Innymi słowy, przyłożony do karoserii czujnik podaje informację, jak daleko do niego znajduje się blacha. Dystans ten natomiast jest wypełniony lakierem. W ten sposób za pomocą miernika grubości lakieru dowiadujesz się, jak gruba jego warstwa znajduje się w danym miejscu.

Czujnik grubości lakieru na obudowie lub kablu

Podstawowe rozróżnienie mierników dotyczy miejsca umiejscowienia czujnika. W niektórych modelach sonda znajduje się bezpośrednio na obudowie urządzenia, natomiast w innych zamontowana jest na kablu. Ogólna zasada mówi, że miernik grubości lakieru samochodowego daje dokładniejsze wyniki, jeśli czujnik znajduje się na kablu. Rzecz w tym, iż za sprawą możliwości utrzymywania kabla oburącz, występują mniejsze drgania. Jednak nowoczesne mierniki dają bardzo dokładne wyniki, nawet jeśli czujnik znajduje się na obudowie. Warto również zauważyć, że sonda może przybierać różne kształty. Czasami jest płaska, innym razem owalna. Dzięki owalnym kształtom prostszy staje się pomiar grubości lakieru samochodowego w trudno dostępnych miejscach.

Tani i nowoczesny miernik grubości lakieru samochodowego

Zakup miernika grubości lakieru nie jest wcale prostą sprawą. Wybrać tani miernik lakieru o najprostszej konstrukcji? A może lepiej zdecydować się na najnowocześniejszy miernik dostępny na rynku? Wiele zależy od tego, w jakim celu go kupujesz. Nie bez znaczenia jest również to, na jak dokładnym pomiarze Ci zależy.

Jeśli zależy Ci jedynie na sprawdzeniu, czy kupowany samochód nie był bity, często wystarczy tani miernik grubości lakieru. Niemniej jednak zwróć uwagę, kto jest producentem danego urządzenia. Na rynku nie brakuje urządzeń niewykalibrowanych, które wskazują w zasadzie losowe wyniki. W naszym sklepie natomiast dostępne są jedynie sprawdzone urządzenia, często w niskich cenach. Znajdziesz u nas również niejeden bardzo nowoczesny miernik grubości lakieru. Niektóre z takich urządzeń umożliwiają połączenie z aplikacją, zapisywanie danych, oraz są zdolne do analizy otrzymanych wyników. Tego typu sprzęt przeznaczony jest dla osób, którym zależy na maksymalnie trafnym pomiarze.

Inne kategorie narzędziowe: