Zmywacze i odtłuszczacze samochodowe

Znaleziono produktów: 13
Sortuj:
Widok:   
z 1

12,00 z VAT
Kod: 14009 Producent części: AMTRA
Wysyłka od ręki!

14,00 z VAT
Kod: BRAKECLUTCHCLEANER Producent części: KRAFT AUTOMOTIVE

116,00 z VAT
Kod: BRAKECLUTCHZEST12 Producent części: KRAFT AUTOMOTIVE

257,00 z VAT
Kod: BRAKECLUTCHCLE20L Producent części: KRAFT AUTOMOTIVE

Zmywacze i odtłuszczacze do samochodu

O jakości oraz trwałości warstwy lakierniczej decyduje nie tylko jakość lakieru oraz umiejętności lakiernika, ale przede wszystkim proces przygotowania karoserii do malowania. Ten etap ma kluczowe znaczenie dla końcowego efektu i trwałości powłoki lakierniczej położonej na samochodzie. Istotne znaczenie w nim odgrywają dwa materiały lakiernicze, bez których nałożenie odpowiedniej warstwy lakieru będzie bardzo trudne. Chodzi o zmywacze i odtłuszczacze samochodowe.

Oczyszczanie i usuwanie tłustych zabrudzeń

Zmywacze są przede wszystkim wykorzystywane do usuwania tłustych plam z karoserii samochodowej, a także wszelkich zabrudzeń powstających po lakierowaniu pojazdu. Zmywaczy używa się do wyczyszczenia świeżo naprawionej powierzchni blacharskiej samochodu, a także do usuwania zabrudzeń drogowych. Zmywacze powinny się charakteryzować uniwersalnymi właściwościami takimi, jak skuteczne pozbycie się zanieczyszczeń oraz właściwą szybkością odparowania z powierzchni. Odtłuszczacze to specjalistyczne preparaty wykorzystywane do oczyszczania i usuwania tłustych zabrudzeń oraz osadów pochodzących z różnego rodzaju materiałów takich, jak np. silikony czy woski.

Zmywacze i odtłuszczacze do konserwacji powłoki lakierniczej

Odtłuszczanie powierzchni samochodowej to kluczowa czynność, którą należy przeprowadzić w przypadku nawet najdrobniejszych napraw lakierniczych. Odtłuszczanie wykonuje się nie tylko przed samym lakierowaniem, ale również przed szlifowaniem, ponieważ przemycie powierzchni takim preparatem ułatwia oraz przyspiesza sam proces szlifowania. Zmywacze i odtłuszczacze nadają się również doskonale do pielęgnacji oraz konserwacji powłoki lakierniczej samochodu, a samą czynność można bez problemu przeprowadzić w domowym garażu, postępując zgodnie z instrukcją producenta preparatu.

Zadbaj o lakier w swoim samochodzie. Sprawdź ofertę wysokiej jakości zmywaczy i odtłuszczaczy w iParts.pl!