Sprężyna gazowa do bagażnika i maski samochodu

sprężyny gazowe do bagażnika i maskiZarówno maska silnika, jak i klapa bagażnika to istotne elementy nadwozia każdego samochodu, które spełniają w nim określone i, wbrew pozorom, ważne funkcje. W droższych i lepiej wyposażonych samochodach pojawia się sprężyna gazowa pokrywy silnika oraz siłownik klapy bagażnika. W zdecydowany sposób ułatwiają one otwieranie tych elementów oraz utrzymanie ich w odpowiedniej i wygodnej dla kierowcy pozycji. Jednak, jak to była z większością elementów mechanicznych, również i sprężyny do siłowników klapy ulegają zużyciu lub uszkodzeniom. Wówczas warto skorzystać z naszej oferty i wymienić taki element na nowy.

Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika w samochodzie

Istnieją takie części samochodowe, których istnienia zazwyczaj nie zauważamy. Niektórzy przypisują sprężynom gazowym pokrywy silnika i bagażnika mało istotną rolę – to zazwyczaj te osoby, które nie przekonały się o sile ich działania. Aby to sprawdzić, warto spróbować podnieść klapę bagażnika pozbawioną siłowników. Jest ona bardzo ciężka i na dłuższą metę takie użytkowanie byłoby bardzo niewygodne. Warto więc wymienić sprężyny gazowe, ze względu na to, iż po pierwsze – nie są to części drogie, a po drugie – dostęp do nich jest bardzo dobry i wymiany możemy dokonać samodzielnie.

Sposób działania sprężyny pokrywy silnika i bagażnika

Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika to części, które odpowiadają za podnoszenie i podtrzymywanie klapy bagażnika lub maski. Jak więc łatwo można się domyślić, o ich wymianie zazwyczaj przypominamy sobie wtedy, gdy klapa zaczyna opadać w dół. Jeśli tego w porę nie zrobimy, ich los przypieczętuje upływający czas i warunki atmosferyczne takie, jak np. śnieg, mróz czy inne czynniki. Taki siłownik klapy bagażnika działa bardzo podobnie jak pompka rowerowa. Tłoczysko sprężynuje ściskając gaz. We wnętrzu cylindra znajduje się najczęściej mieszanina azotu i oleju. Gaz jest pod dużym ciśnieniem, natomiast olej zapewnia lekką pracę tłoka i jednocześnie dodatkowo uszczelnia całą konstrukcję. Sprężyny gazowe do bagażnika oraz klapy silnika są wykonane jako elementy nierozbieralne, a więc nie można ich samodzielnie naprawić, a sama próba otwarcia takiego urządzenia może być niebezpieczna.

Typowe usterki sprężyny gazowej pokrywy bagażnika i silnika w samochodzie

Niezliczona ilość razy, kiedy otwieramy i zamykamy klapę bagażnika oraz pokrywę silnika sprawia, że elementy te z czasem zużywają się lub ulegają awarii na skutek ich uszkodzenia. Zanieczyszczone tłoczysko podczas każdorazowego ruchu wyciera uszczelniacz. Efektem tego jest utrata oleju lub ubytek ciśnienia gazu. Aby tego uniknąć, należy systematycznie sprawdzać i czyścić sprężyny gazowe pokrywy silnika i bagażnika. Jeżeli jednak konieczna jest wymiana tych elementów, należy pamiętać, aby sprężyny wymieniać parami.

Popularni producenci sprężyn gazowych pokrywy bagażnika i silnika

  • Febi Bilstein
  • Mapco
  • Magneti Marelli
  • Stabilus
  • Monroe
  • Delphi
  • SWAG
  • Blue Print
  • sprężyny Abakus

iParts.pl to jeden z największych internetowych sklepów motoryzacyjnych w Polsce. Posiadamy niezwykle bogatą i różnorodną ofertę części samochodowych wszelkiego rodzaju, w tym również wysokiej jakości sprężyny podnoszenia pokrywy bagażnika i silnika. Jeżeli interesują Cię tanie sprężyny gazowe pokrywy, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu podaj wersję silnikową swojego auta. Nasz system zrobi resztę.

Wszystkie oferowane przez nas sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy). Zapewniamy najniższe rynkowe ceny, tylko najlepsze części, fachową pomoc na każdym etapie zakupów oraz szybką realizację zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika OPTIMAL
Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika STABILUS
Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika LESJÖFORS
Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika KILEN
Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika TRISCAN
Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika KAWE
Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika QUINTON HAZELL
Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika MONROE
Sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika JAPANPARTS

FAQ

Ile kosztują sprężyny gazowe pokrywy bagażnika i silnika?

Elementy te stosunkowo często ulegają zużyciu, a objawy informujące nas o tym pojawiają się najczęściej w zimie, kiedy temperatury są niskie. Ceny sprężyn gazowych pokrywy bagażnika i silnika w naszym sklepie mieszczą się w zakresie od 30 do 140 zł.

Opadająca pokrywa bagażnika przy niskich temperaturach, w czym problem?

Niskie temperatury sprawiają, że teleskopy lub sprężyny gazowe nieco tracą swoją właściwości. Jeśli są już mocno wypracowane, stare lub straciły szczelność to takie przypadki będą się zdarzać bardzo często. Jedynym rozwiązaniem jest demontaż starych sprężyn i montaż nowych.

Maska nie może otworzyć się do końca – jaki może być powód?

Być może problem jest z teleskopem lub sprężyną gazową. Częstym błędem popełnianym przy ich doborze jest to, że nie zwracamy uwagi na maksymalną długość, która określa jak szeroko jesteśmy w stanie otworzyć naszą pokrywę silnika, bądź bagażnika.

Problem z utrzymaniem pokrywy silnika w górze – jak sobie z tym poradzić?

Prawdopodobnie sprężyna gazowa służąca do podpierania maski w Twoim samochodzie nie osiąga już optymalnej sprawności. Może to wynikać z wielu czynników, jednak powinniśmy zwrócić uwagę na jej wiek i jeśli sytuacja będzie się powtarzać to będziemy zmuszeni do jej wymiany.

Jak dopasować sprężyny gazowe do pokrywy silnika w moim samochodzie?

Dopasowując takie elementy do naszego samochodu wzorujmy się zawsze podzespołami, które były montowane tam fabrycznie. Starajmy się je dobierać po dokładnym numerze części, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli pewność o tym, że będą idealnie dopasowane do naszego samochodu.

Jak zdemontować sprężyny podpierające pokrywę bagażnika?

Często elementy te mocowane są na różnego rodzaju klipsach lub spinkach zabezpieczających, ponieważ pracują w wielu różnych płaszczyznach. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiednie miejsce, podważyć delikatnie dany element i zdjąć część. Montaż jest łatwiejszy, ponieważ wystarczy mocno docisnąć obudowę sprężyny, a ta sama wskoczy na miejsce.