Nadkole samochodu w najlepszych cenach

Nadkole jak sama nazwa wskazuje znajduje się nad kołem samochodu; zarówno nad przednimi, jak i tylnymi kołami pojazdu. To element, który osłania nadwozie przed błotem, wodą oraz wszelkimi zanieczyszczeniami wydostającymi się spod kół tj. kamienie, środki chemiczne oraz wilgoć. Nadkola samochodu wykonuje się z elastycznego tworzywa sztucznego.

Uszkodzenia nadkola w samochodzie

Niestety mimo intensywnego rozwoju motoryzacji i coraz nowszych technologii dzisiejsze nadkola samochodów nie są zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne podczas jazdy. Wypadające spod kół kamyki w bardzo łatwy sposób mogą uszkodzić nadkole, niezależnie od tego jakiej marki samochód posiadamy. Ma to miejsce nawet tych najdroższych, teoretycznie zabezpieczonych najlepiej, samochodach. Co istotne, w wielu przypadkach gwarancja nie obejmuje tego typu napraw, dlatego jesteśmy zdani na samodzielny zakup i wymianę nadkola.

Wymiana nadkola samochodowego

Nie jest to trudna czynność. Wymiana nadkola wymaga odkręcenia wszystkich mocowań. Dla ułatwienia operacji zaleca się także wymontować koło samochodu. Uwaga: By nie narazić się na kolejne koszty, podczas demontażu nadkola należy uważać na niezwykle delikatne przewody elektryczne ABS oraz czujnika zużycia klocków hamulcowych. Montując nowe nadkole trzeba się upewnić, że wszystkie mocowania zostały solidnie dokręcone. Jeżeli nadkole odczepi się podczas jazdy, może dojść do trwałego uszkodzenia błotnika lub opony, co niesie z kolei ogromne niebezpieczeństwo dla kierowcy.

Najlepsza oferta części samochodowych sklepu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki auta. Posiadamy nadkola, renomowanych producentów, między innymi takich jak Prasco, Klokkerholm, Meyle, Lemoforder, Metzger, JP Group, Loro i Van Wezel.

Wszystkie oferowane przez nas nadkola samochodowe są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiednią część do swojego auta, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

Najpopularniejsi producenci

Nadkole KLOKKERHOLM
Nadkole VAN WEZEL
Nadkole DIEDERICHS
Nadkole PRASCO
Nadkole BLIC
Nadkole ABAKUS
Nadkole JOHNS
Nadkole TEDGUM