Nadkole samochodu w najlepszych cenach

Nadkole jak sama nazwa wskazuje znajduje się nad kołem samochodu; zarówno nad przednimi, jak i tylnymi kołami pojazdu. To element, który osłania nadwozie przed błotem, wodą oraz wszelkimi zanieczyszczeniami wydostającymi się spod kół tj. kamienie, środki chemiczne oraz wilgoć. Nadkola samochodu wykonuje się z elastycznego tworzywa sztucznego.

Uszkodzenia nadkola w samochodzie

Niestety mimo intensywnego rozwoju motoryzacji i coraz nowszych technologii dzisiejsze nadkola samochodów nie są zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne podczas jazdy. Wypadające spod kół kamyki w bardzo łatwy sposób mogą uszkodzić nadkole, niezależnie od tego jakiej marki samochód posiadamy. Ma to miejsce nawet tych najdroższych, teoretycznie zabezpieczonych najlepiej, samochodach. Co istotne, w wielu przypadkach gwarancja nie obejmuje tego typu napraw, dlatego jesteśmy zdani na samodzielny zakup i wymianę nadkola.

Wymiana nadkola samochodowego

Nie jest to trudna czynność. Wymiana nadkola wymaga odkręcenia wszystkich mocowań. Dla ułatwienia operacji zaleca się także wymontować koło samochodu. Uwaga: By nie narazić się na kolejne koszty, podczas demontażu nadkola należy uważać na niezwykle delikatne przewody elektryczne ABS oraz czujnika zużycia klocków hamulcowych. Montując nowe nadkole trzeba się upewnić, że wszystkie mocowania zostały solidnie dokręcone. Jeżeli nadkole odczepi się podczas jazdy, może dojść do trwałego uszkodzenia błotnika lub opony, co niesie z kolei ogromne niebezpieczeństwo dla kierowcy.

Najlepsza oferta części samochodowych sklepu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki auta. Posiadamy nadkola, renomowanych producentów, między innymi takich jak Prasco, Klokkerholm, Meyle, Lemoforder, Metzger, JP Group, Loro i Van Wezel.

Wszystkie oferowane przez nas nadkola samochodowe są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiednią część do swojego auta, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

Najpopularniejsi producenci

Nadkole BLIC
Nadkole KLOKKERHOLM
Nadkole DIEDERICHS
Nadkole PRASCO
Nadkole VAN WEZEL
Nadkole ABAKUS
Nadkole JOHNS
Nadkole TEDGUM

FAQ

Jak naprawić zardzewiałe nadkola?

Po pierwsze, usuwamy wszelkie odbojniki, osłony lub nakładające się elementy, które mogą utrudnić dostęp do nadkoli. W zależności od marki i modelu pojazdu, może być konieczne podniesienie auta w celu zdjęcia koła i/lub zdjęcia paneli wykończeniowych i osłon progów. Kolejny krok usunięcie zardzewiałych paneli – najlepiej przy użyciu szlifierki kątowej z tarczą tnącą. Przy usuwaniu zardzewiałych paneli należy pamiętać o pozostawieniu wystarczającej ilości materiału do przyspawania panelu zastępczego. Jeśli chodzi o samą naprawę, to kolejne kroki zależą od poziomu skorodowania danego elementu. Jeśli trzeba wymienić tylko zewnętrzną powłokę lub nadkole, to wystarczy podstawowy proces cięcia i spawania. Jeżeli uszkodzenia są poważniejsze lepiej oddać sprawę w ręce fachowców.

Jak zamontować nadkola w samochodzie?
  • Podnosimy samochód i zdejmujemy koła.
  • Dokładnie czyścimy każde nadkole. W przypadku ujawnienia ognisk korozji należy je oczyścić i zabezpieczyć środkiem antykorozyjnym.
  • Przymierzamy każdą wyściółkę błotnika w łuku. Patrzymy, jak ciasno pasuje na miejscu, nie powinno być pęknięć. Warto odkręcić koła i sprawdzić, czy nie zaczepiają o nadkole.
  • Wykonujemy montaż. Konieczne jest rozpoczęcie czynności od góry, od środka i zejście w dół korpusu.
Jaka jest rola nadkoli?

Nadkola to ważny element konstrukcji pojazdu. Na ich funkcjonowanie podczas jazdy wpływa na wiele czynników. Nadkola poprawiają komfort użytkowania samochodu, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo. Narażone są one między innymi na negatywne oddziaływanie substancji chemicznych oraz luźnych elementów nawierzchni (kamienie, żwir, lód itp.).

Jak zabezpieczyć przed rdzą obrzeża nadkoli?

Na rynku dostępne są różnorodne preparaty zwalczające rdzę i zabezpieczające powłokę elementów nadwoziowych, które powinny zostać precyzyjnie nałożone na powierzchnię nadkoli, a także drzwi, błotniki oraz inne szczególnie narażone na korozję elementy. Odpowiednio zabezpieczone powinny być zarówno samochody z dość dużym już przebiegiem, jak i zupełnie nowe auta, nawet jeśli na powierzchni nie widać jeszcze ognisk rdzy. Zabieg zabezpieczenia pojazdu przed korozją należy wykonać przed sezonem zimowym i powtarzać go praktycznie każdego roku.

Ile kosztuje wymiana nadkola?

Koszt wykonania usługi wymiany nadkola w samochodzie waha się w granicach od 20 PLN do 400 PLN w zależności od modelu samochodu, złożoności usługi, dodatkowych prac, jakie należy wykonać podczas takiej operacji, a także od trudności i czasochłonności demontażu/montażu nadkola. Średni koszt takiej usługi to 66 PLN.