Szampony samochodowe

Znaleziono produktów: 52
Sortuj:
Widok:   
z 2

6,00 z VAT
Kod: K140 Producent części: K2
Wysyłka od ręki!

10,00 z VAT
Kod: M816 Producent części: K2

14,00 z VAT
Kod: 19554 Producent części: MOJE AUTO

19,00 z VAT
Kod: 314300 Producent części: SONAX
Wysyłka od ręki!

42,00 z VAT
Kod: 1542 Producent części: LIQUI MOLY
1 | 2  Następna  

Szampony samochodowe

W trakcie codziennego użytkowania, samochody bardzo szybko się brudzą. Czasami wystarczy odrobina deszczu. Codzienne mycie samochodu w myjni może okazać się kosztowne, aczkolwiek niekiedy okazuje się koniecznością. Osoby, które nie korzystają z myjni samochodowych oraz posiadają własne podwórka, mogą samodzielnie zadbać o wygląd zewnętrzny auta. Podczas mycia samochodu istotne okazuje się zastosowanie szamponów samochodowych.

Efektywność i wydajność szamponów

Szampony w ofercie iParts.pl nie tylko usuwają brud, ale również nabłyszczają, woskują powierzchnię i nadają odpowiedni połysk, bez pozostawiania smug. Co więcej efekt czyszczenia jest długotrwały, co pozwoli uniknąć codziennego mycia.

Jak korzystać z szamponu do samochodów?

Najpierw należy usunąć burd zalegający luzem. Używamy do tego celu czystej wody. Następnie preparat do mycia samochodu należy zalać gorącą wodą. Pamiętajcie, by nie dopuszczać do wyschnięcia szamponu na lakierze. Po myciu, wszystkie mokre pozostałości najlepiej jest wysuszyć korzystając z suchej szmatki.

Jak maksymalizować efekty mycia?

Podstawowe zasady o jakich należy pamiętać podczas stosowania szamponów to m.in. nieużywanie ich na gorących powierzchniach oraz na słońcu. Oprócz tego do mycia zawsze należy używać czystego wiadra i gąbki oraz nie należy łączyć preparatu z innymi. Po połączeniu, właściwości preparatu mogą się znacznie zmienić.

Mycie szamponem z woskiem przyczyną tłustych szyb?

Zdarza się, że umycie szyb szamponem z woskiem, poskutkuje powstaniem niewielkich kropeczek, które w pewnym sensie są podobne do małych plamek tłuszczu. Szczególnie widoczne staje się to podczas opadów deszczu i korzystania z wycieraczek. Rozwiązaniem problemu może być zastosowanie słabego rozpuszczalnika lub ewentualnie zmywacza do powierzchni szklanych.