Dyski polerskie

Znaleziono produktów: 11
Sortuj:
Widok:   
z 1

21,00 z VAT
Kod: RG07155 Producent części: REXXER

21,00 z VAT
Kod: RG07157 Producent części: REXXER

22,00 z VAT
Kod: RG07156 Producent części: REXXER

22,00 z VAT
Kod: RG07158 Producent części: REXXER

25,00 z VAT
Kod: RG07150 Producent części: REXXER

27,00 z VAT
Kod: RG07159 Producent części: REXXER

28,00 z VAT
Kod: RG07160 Producent części: REXXER

59,00 z VAT
Kod: RG07151 Producent części: REXXER

Dyski i tarcze polerskie

Polerowanie czy szlifowanie to czynności wykonywane nie tylko w fabrykach i podczas remontów. Znajdują zastosowanie również wobec samochodów. Warto od czasu do czasu wykorzystać dysk polerski, aby oczyścić karoserię z zabrudzeń oraz wszelkich rys, które pojawiły się na lakierze.

Dysk polerski i zróżnicowana gradacja twardości materiału

Warto w tym miejscu zauważyć, że dyski polerskie są bardzo różnorodne. Nie chodzi tutaj nawet o wygląd zewnętrzny, gdyż ten zwykle jest podobny. Konstrukcyjnie dysk polerski jest nieskomplikowany i przeważnie poszczególne modele są niemal identyczne. Co więcej, tarcze polerskie oraz kołpaki polerskie również nieszczególnie się wyróżniają. Niemniej jednak funkcjonalność poszczególnych narzędzi do polerowania jest mocno zróżnicowana. Zależy ona przede wszystkim od gradacji twardości materiału. Im twardszy materiał, tym większe możliwości w zakresie polerowania powierzchni. Innymi słowy, twardsze narzędzia są w stanie skutecznie polerować twardsze powierzchnie. Jednak należy być ostrożnym, gdyż mogą one uszkodzić mniej wytrzymałe materiały. Dlatego też wybór dysków polerskich, czy też tarcz polerskich, bądź kołpaków polerskich, należy uzależnić od rodzaju powierzchni przeznaczonej do polerowania. Warto pamiętać o tym, że w poszczególnych samochodach karoseria może się cechować odmiennymi parametrami wytrzymałościowymi. Nie każda jest bowiem wykonana z tej samej jakości stali. Co więcej, nie każda jest wykonana ze stali. Ponadto różnią się również lakiery pokrywające blachy, oraz grubość ich warstw.

Gradacja twardości materiału jest zależna przede wszystkim od rodzaju materiału wykorzystanego do produkcji narzędzi do polerowania. Za najtwardsze uchodzą diamentowe dyski polerskie. Oczywiście ich ceny są najwyższe. Niemniej jednak nasz sklep narzędziowy stawia sobie za cel umożliwiać zakup produktów klasy premium w przystępnych cenach. Dlatego też można u nas znaleźć tanie narzędzia diamentowe.

Dysk polerski i jego przeznaczenie

Przeznaczeniem dysku polerskiego jest wykonanie polerowania lakieru samochodowego. Czynność ta zasadniczo ma na celu dwie rzeczy. Pierwszą z nich jest pozbycie się wszelkich niedoskonałości, które powstały na lakierze. Użytkując pojazd, w zasadzie nie sposób uniknąć zarysowań czy zabrudzeń, które trudno zmyć przy użyciu myjki. Wtedy właśnie w grę wchodzi polerowanie. Dyski oraz tarcze polerskie do lakieru samochodowego mają również na celu uzyskanie lepszego połysku powierzchni. Profesjonalne wykonanie polerowania zapewnia doskonałe efekty estetyczne niskim kosztem.