Wspornik samochodowej tablicy rejestracyjnej

Tablice rejestracyjne stanowią obecnie jeden ze znaków identyfikacyjnych samochodu. Dzięki nim możliwe jest zdefiniowanie, skąd konkretny pojazd pochodzi, a więc gdzie został zarejestrowany. Obowiązujące przepisy drogowe nakładają na właściciela samochodu konieczność wyposażenia go w dwie tablice rejestracyjne. Nie stosowanie się do tego obowiązku może pociągnąć za sobą spore konsekwencje, głównie finansowe (mandat w wysokości nawet 5 tys. zł). Dlatego też dobrej jakości wspornik tablicy rejestracyjnej do jej montażu to dziś konieczność, nie zaś zbędna fanaberia.

Wspornik tablicy rejestracyjnej w samochodzie

Każdy właściciel samochodu jest zobowiązany do umieszczenia tablicy rejestracyjnej zarówno z przodu, jak i z tłu pojazdu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych. Wyjątek stanowią jedynie przyczepy, ciągniki rolnicze, motocykle oraz motorowery. Na tych pojazdach tablicę umieszcza się wyłącznie z tyłu konstrukcji. Praktycznie każdy współczesny samochód posiada specjalne pole tablicy rejestracyjnej, przeznaczone do montażu takich znaków identyfikacyjnych pojazdu. Najczęściej znajduje się ono w środku szerokości auta, a gdyby utrudniało to eksploatację lub w jakikolwiek sposób ograniczało widoczność tablicy, montaż tablicy rejestracyjnej wykonywany jest po lewej stronie samochodu.

Montaż tablicy rejestracyjnej

Montaż tablicy rejestracyjnej nie wymaga angażowania mechanika czy zlecania takiej czynności specjalistycznemu serwisowi samochodowemu. Właściwie zainstalowana poprzez wspornik tablicy rejestracyjnej, pozwoli jej wytrzymać wszelkie drgania powstające podczas jazdy. Tablicę rejestracyjną można zamocować do samochodu na dwa sposoby – bezpośrednio do zderzaka lub za pomocą specjalnego wspornika lub ramki. Ten drugi sposób jest całkowicie bezinwazyjny dla tablicy rejestracyjnej i zapewnia profesjonalny sposób na estetyczne zamocowanie tego typu oznaczeń identyfikacyjnych samochodu. Wystarczy przykręcić wspornik tablicy rejestracyjnej do zderzaka i włożyć w niego numery wozu.

Zalety zastosowania wspornika tablicy rejestracyjnej w samochodzie

Nieodpowiednio przytwierdzona tablica rejestracyjna może nie tylko odpaść od pojazdu, ale również stać się łupem złodziei. Źle zainstalowaną tablicę można bardzo łatwo odczepić od samochodu, bez konieczności jej mechanicznego odkręcania. Niewłaściwe użycie wspornika tablicy rejestracyjnej może spowodować również realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas szybkiej jazdy, np. po autostradzie lub drodze szybkiego ruchu, odpadnięcie tablicy od samochodu staje się niebezpiecznie szczególnie dla pojazdów jadących z tyłu. Uderzenie takiego elementu z dużą siłą w inny samochód może spowodować poważny w skutkach wypadek. Dzięki specjalnym wspornikom tablic rejestracyjnych, takie sytuacje można wyeliminować z niemal stuprocentową pewnością.

Popularni producenci wsporników tablic rejestracyjnych

  • iParts
  • Magneti Marelli
  • Blic
  • Auger
  • Bugiad
  • Prasco
  • Argo
  • HD

Nawet tani wspornik tablicy rejestracyjnej jest w wstanie zapewnić jej odpowiednie, stabilne mocowanie na wiele lat. W iParts.pl znajdziesz wysokiej klasy elementy mocujące do tablic rejestracyjnych w najniższej cenie rynkowej. Wszystkie dostępne wsporniki i ramki są fabrycznie nowe i dostarczane przez czołowych producentów tego typu asortymentu.

Powiązane kategorie produktowe

Podstawa tablicy rejestracyjnej to mocne i wytrzymałe mocowanie, zachowujące jednocześnie estetyczny wygląd samochodu. Nasze produkty to najlepsza relacja ceny do jakości.

Najpopularniejsi producenci

Wspornik tablicy rejestracyjnej PRASCO
Wspornik tablicy rejestracyjnej BLIC
Wspornik tablicy rejestracyjnej DIEDERICHS
Wspornik tablicy rejestracyjnej KLOKKERHOLM
Wspornik tablicy rejestracyjnej VAN WEZEL
Wspornik tablicy rejestracyjnej DPA
Wspornik tablicy rejestracyjnej JOHNS
Wspornik tablicy rejestracyjnej MAGNETI MARELLI
Wspornik tablicy rejestracyjnej JP GROUP