Znaczki samochodowe - emblematy, logo

Historia emblematów samochodowych jest tak długa i zawiła jak sama historia światowej motoryzacji. Większość kierowców potrafi z łatwością zidentyfikować logo największych motoryzacyjnych gigantów. Dziś znaczek samochodowy mówi sam za siebie i bardzo często o wiele bardziej wpływa na naszą decyzję zakupową odnośnie konkretnego modelu auta niż np. to, co dane auto oferuje pod maską.

Emblemat samochodu

Emblematy samochodowe to ozdobne znaczki identyfikujące konkretną markę motoryzacyjną. Tego typu oznakowanie znajduje się najczęściej w przedniej części pojazdu na kratce chłodnicy lub na masce, natomiast z tyłu umieszcza się je na pokrywie bagażnika lub na tylnej klapie samochodu. Znaczki samochodowe nie mają z góry określonej przez producenta żywotności. Ich wymiana następuje najczęściej wtedy, gdy widoczne są na nich uszkodzenia, które psują ogólny wygląd zewnętrznych całej konstrukcji.

Emblemat samochodu mocowany jest zazwyczaj do nadwozia za pomocą taśmy dwustronnej. Najczęściej przed montażem powierzchnia stykowa, na której umieszczony ma zostać znaczek, zostaje odpowiednio nagrzana. Dzięki takiemu zabiegowi emblemat zyskuje trwalsze mocowanie. Jest to szczególnie ważne, gdy montaż emblematu odbywa się w niskiej temperaturze otoczenia. Logo marki na samochód przytwierdza się również do karoserii za pomocą śrub przykręcanych do specjalnie w tym celu wywierconych otworów.

Typowe usterki emblematów samochodowych

Największe problemy, jeśli chodzi o znaczki samochodowe, dotyczą przede wszystkim ich mocowań. Najczęściej te uszkodzenia są spowodowane m.in. aktami wandalizmu, kolizjami drogowymi czy też nieostrożnym parkowaniem. Na skutek takich zdarzeń dochodzi do poluzowania mocowań emblematów, czego efektem jest zazwyczaj oderwanie się znaczka z karoserii. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne emblematów wpływają na ich estetykę wizualną. Pojawiają się odpryski oraz głębokie zarysowania znaczków, które są bardzo trudne do usunięcia. Emblemat samochodu jest również narażony na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Często dochodzi np. do blaknięcia znaczków w słońcu, szczególnie tych wykonanych z tworzyw sztucznych, a zwłaszcza plastiku.

Popularni producenci emblematów samochodowych

  • JP Group
  • Diederichs

Emblemat na samochodzie stanowi jego wizytówkę świadczącą nie tylko i jego renomie, ale i estetyce wyglądu całej konstrukcji. Wymiana takiego elementu na nowy jest szybka i prosta i może znacząco podnieść atrakcyjność wizualną każdego pojazdu. W iParts.pl znajdziesz oryginalne logo marki na samochód w przystępnej cenie.

Oferujemy tanie emblematy do samochodu, które uświetnią wygląd każdego auta. Wszystkie elementy to oryginalne, fabrycznie nowe produkty dostarczane przez sprawdzonych i godnych zaufania producentów. W iParts.pl otrzymasz fachową pomoc doradców na każdym etapie zakupów, najniższe rynkowe ceny, największy wybór auto części w Polsce oraz gwarancję natychmiastowej realizacji zamówienia.

Najpopularniejsi producenci

Emblematy DIEDERICHS
Emblematy JP GROUP