Części samochodowe nr 1
Pomoc
Darmowa dostawa
Do 100 dni na zwrot
 {
  "widget": {
    "loading": false,
    "added": [],
    "info": null
  },
  "module": {
    "step": "1"
  },
  "data": null,
  "user": null,
  "checkout": null
} 
Znajdź części
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Artykuły i porady motoryzacyjne

Motoryzacyjne artykuły, porady, testy i recenzje pisane przez specjalistów
Przejdź do naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl
Przejdź do sklepu
Klocki hamulcowe DTEC od TRW - opinie, czy i dlaczego warto?

Klocki hamulcowe DTEC od TRW. Jak doszło do ich powstania i czym różnią się one od standardowych klocków hamulcowych?

Pozornie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat klocki hamulcowe zmieniły się bardzo niewiele. Mają niemal ten sam kształt i dokładnie tę samą zasadę działania. Ale to tylko pozór, co najlepiej widać po klockach hamulcowych marki TRW. Po długim okresie panowania klasycznych klocków, TRW wprowadziło na rynek klocki COTEC, a następnie jeszcze doskonalsze DTEC. W czym tkwi ich sekret? Czy naprawdę są to modele znacząco lepsze od standardowych klocków hamulcowych?

Objawy awarii katalizatora samochodowego - kiedy wymieniać?

Objawy awarii katalizatora w samochodzie. W jaki sposób do nich dochodzi i po czym najłatwiej można je rozpoznać?

Katalizatory zaczęły powstawać w czasach, kiedy to producentom samochodów naprawdę jeszcze zależało na ekologii i starali się rzetelnie rozwiązać problem toksycznych spalin. Początkowo było z tym niemało problemów, przez co pierwsze katalizatory okazały się mało żywotne i łatwo ulegały uszkodzeniu. Obecnie produkowane katalizatory są o niebo lepsze, jednak ich trwałość nadal pozostaje ograniczona, a awarie mogą przytrafić dosłownie każdemu. Jak rozpoznać, że czas katalizatora dobiegł końca?

Czujnik akumulatora IBS - co to jest, jak działa, do czego służy?

IBS, czyli inteligentny czujnik akumulatora. Czym jest, jak działa i do czego służy?

Przy okazji jednego z wcześniejszych artykułów pisaliśmy już, że nowoczesne samochody coraz bardziej przypominają promy kosmiczne. Cała sieć oplatających je czujników zamienia je w jeden mechanizm sterowany całkowicie komputerowo. Jednym z czujników, który potwierdzą tę teorię, jest IBS, czyli inteligentny czujnik akumulatora – kluczowy element samochodowego systemy zarządzania energią.

Przerdzewiały lub dziurawy tłumik w samochodzie - jak naprawić?

Przerdzewiały, dziurawy tłumik w samochodzie i 4 proste sposoby na to, jak go naprawić

Przerdzewiały tłumik nie jest, niestety, przypadłością jedynie 15-letnich lub starszych samochodów. Z podobnymi problemami coraz częściej zmagają się auta nawet kilkuletnie. A kiedy już do takiego przerdzewienia czy innego przedziurawienia tłumika dojdzie, całe auto zaczyna odczuwać tego konsekwencje. Wiadomo, że jedynym sposobem na to jest naprawa, tylko w jaki sposób powinno się tego rodzaju awarię naprawiać?

Samochodowe filtry powietrza panelowe z bibułą celulozową czy z włókniną syntetyczną. Co wybrać?

Filtry powietrza panelowe z bibułą celulozową czy z włókniną syntetyczną? Czym należy się kierować przy wyborze nowego filtra

Dla zdecydowanej większości kierowców przymierzających się do wymiany samochodowego filtra powietrza, najlepszym rozwiązaniem jest i długo jeszcze będzie wybór klasycznego filtra panelowego. Jednak samych filtrów panelowych jest obecnie na rynku kilka rodzajów. Który z nich będzie najlepszym wyborem?

Skuteczne sposoby na zaparowane reflektory samochodowe - sprawdź to

Sprawdzone sposoby na zaparowane reflektory. Jak radzić sobie z tym problemem?

Zaparowane reflektory to prawdziwa zmora niektórych kierowców. Zjawisko to nie tylko obniża ogólną estetykę auta – samochód wygląda przez to na mocno zaniedbany – ale też negatywnie wpływa na sprawność i efektywność świateł. W jaki sposób możemy z tym walczyć? Czy istnieją jakieś naprawdę sprawdzone metody na zaparowane reflektory?

Filtry oleju typu Spin-On - wymiana, opinie i ograniczenia

Filtry oleju typu Spin-On. Dlaczego wciąż są tak popularne i w jaki sposób należy określać ich jakość?

Zawartość półek sklepowych u wszystkich najpoważniejszych dostawców samochodowych części zamiennych pokazuje wyraźnie, jaki typ filtrów oleju jest obecnie najpopularniejszy i najbardziej poszukiwany przez polskich kierowców. Dlaczego są to właśnie filtry typu Spin-On? Co sprawia, że ta nie najnowsza już konstrukcja cieszy się takim powodzeniem? I wreszcie – co warto wiedzieć o filtrach Spin-On, zanim sięgnie się po jeden z nich?

Sterownik ABS - naprawa i wymiana. Czym jest i jak działa?

Sterownik ABS, czyli prawdziwy mózg najstarszego samochodowego układu bezpieczeństwa. Czym jest, jak działa?

Sądząc po tym, jak układ ABS przedstawiają niektórzy eksperci lub domorośli specjaliści od motoryzacji, można by dojść do wniosku, iż składa się o wyłącznie z pompy hydraulicznej oraz czujników prędkości obrotowej koła. W rzeczywistości układ ten jest znacznie bardziej rozbudowany, a jego pracę nadzoruje sterownik ABS – część, która nie bez powodu nazywana jest mózgiem całego układu.

Czujnik temperatury płynu chłodzącego - objawy uszkodzenia, naprawa, jak działa

Czujnik temperatury płynu chłodzącego. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o tym ważnym, a niedocenianym drobiazgu

Czujnik temperatury płynu chłodzącego to taki mały, drobny element, jeden z całej sieci sensorów otaczających silnik, a mimo to tak wiele od niego zależy. Choć jego rola jest niezwykle prosta i w porównaniu z wieloma innych częściami wydaje się wręcz nieistotna, w rzeczywistości jedną swoją usterką jest w stanie unieruchomić auto. Dlaczego? Jak to się dzieje, że prosty czujnik temperatury silnika ma aż tak duże znaczenie?

TOP 10 akumulatorów w 2020 roku - najlepsze rozwiązania do Twojego samochodu

TOP 10 akumulatorów w 2020 roku. Które baterie samochodowe i motocyklowe naprawdę warto teraz kupować?

Na rynku akumulatorów nie ma nudy. Praktycznie każdego roku pojawiają się jakieś nowości produktowe o różnych poziomach jakości i przydatności dla użytkowników. Przymierzając się do zakupu nowego akumulatora, warto wiedzieć, jak przedstawia się lista najbardziej polecanych baterii samochodowych i motocyklowych w Polsce. Jak więc to wygląda obecnie? Jak kształtuje się ranking akumulatorów 2020?

Czujnik położenia pedału gazu - wymiana, objawy uszkodzenia

Czujnik pedału gazu. Wszystko, co musisz wiedzieć o tym dość mało znanym elemencie Twojego auta

Czujnik pedału gazu to niewielki, ale dość mocno skomplikowany element mający spory wpływ na pracę samochodu. Ponieważ występuje obecnie w absolutnie każdym samochodzie, a także w wielu innych pojazdach silnikowych, powinien być doskonale znany wszystkim kierowcom. A mimo to niewielu z nas zdaje sobie w ogóle sprawę z jego istnienia. Dlaczego tak jest? Co koniecznie należy wiedzieć o czujniku pedału gazu?

Klocki hamulcowe TRW Electric Blue - do samochodów elektrycznych i hybrydowych

TRW Electric Blue, czyli klocki hamulcowe dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Czym różnią się od tych zwykłych?

Samochody z napędem elektrycznym, a zwłaszcza te z napędem hybrydowym, pod wieloma względami przypominają standardowe auta z klasycznym silnikiem spalinowym. Ponieważ jednak ich posiadacze coraz mocniej pragnął podkreślać wszelkie atuty swoich niskoemisyjnych pojazdów, producenci części zostali zmuszeni do szukania zupełnie nowych, specjalnie do tego przystosowanych rozwiązań. I tak właśnie powstały klocku hamulcowe TRW Electric Blue – pierwsze takie klocki dla aut elektrycznych.

Czujnik MAP Sensor - co to jest i do czego służy czujnik ciśnienia absolutnego

Czujnik MAP Sensor. Co to jest, do czego służy i jakie są objawy jego uszkodzenia?

Czujniki MAP zaczęły się ostatnio cieszyć zaskakująco dużą popularnością. Coraz więcej osób zgłasza się do nas z pytaniami o MAP Sensor, choć nie każdy jest w pełni świadom roli i znaczenia, jakie czujniki te pełnią w nowoczesnych samochodach. Jak to więc w rzeczywistości wygląda? Czym jest i do czego służy MAP Sensor? W jaki sposób może dojść do jego awarii i po czym usterkę tę można rozpoznać?

Czujnik radarowy do samochodu: przedni i tylny - zasada działania

Czujnik radarowy w samochodzie. Jak działa, co robi i w jaki sposób może ułatwić prowadzenie pojazdu?

Czujnik radarowy w samochodzie nie jest już żadną nowością. Podobne rozwiązanie znaleźć można już w naprawdę wielu nowoczesnych modelach aut osobowych i nie tylko. Jednak w ostatnich latach wzrosła wyraźnie popularność również czujników radarowych umieszczanych z tył pojazdu. Dlaczego? W jaki sposób czujniki te mogą być wykorzystywane przez kierowców?

Amortyzator CDC (Continuous Damping Control) firmy Sachs - zmienna charakterystyka tłumienia drgań

Amortyzatory CDC. Czym są oraz w jaki sposób wpływają na poprawę naszego komfortu i bezpieczeństwa jazdy?

Co jest główną rolą amortyzatorów? Tłumienie drgań powstających na styku koła z nawierzchnią oraz dbanie o bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Rolę tą amortyzatory samochodowe są w stanie spełniać dostatecznie, dobrze lub bardzo dobrze. Ale są też takie amortyzatory, które komfort i bezpieczeństwo wyniosły na zupełnie nowy poziom. Tak właśnie dzieje się w przypadku amortyzatorów CDC marki Sachs od ZF Aftermarket.

Homologacja oleju silnikowego - na czym polega, jak czytać?

Homologacje oleju silnikowego. Na czym polegają? Jakich informacji dostarczają kierowcom? W jaki sposób należy je odczytywać?

Rodzaj oleju silnikowego, jakiego używacie w Waszych samochodach, naprawdę ma znaczenie. Dlatego tak ważne przy jego wyborze są informacje o marce, rodzaju bazy olejowej oraz – przede wszystkim – o klasie lepkości. Ważną informację stanowi również homologacja oleju silnikowego, jednak z nią jest zwykle najwięcej problemów. Bo czym tak naprawdę jest ta homologacja i jakie znaczenie może mieć dla każdego z Was? Dokładnie na te pytania odpowiadamy w tym oto artykule.

Rodzaje akumulatorów samochodowych: kwasowo-ołowiowe (SLA), żelowe (GEL) i Absorbed Glass Mat (AGM), EFB/AFB/ECM

Czym różnią się od siebie akumulatory kwasowo-ołowiowe, akumulatory żelowe i baterie samochodowe AGM?

Jedną z konsekwencji gwałtownego rozwoju motoryzacji jest obecna sytuacja na rynku akumulatorów. A sytuacja ta jest naprawdę wyjątkowa, bo jeszcze nigdy w historii nie mieliśmy takiej różnorodności baterii samochodowych o tak różnej budowie i charakterystyce. Aby więc móc dokonać wyboru akumulatora odpowiedniego dla Waszego auta, musicie najpierw poznać choćby tylko podstawowe informacje o każdym typie baterii. A informacje te znajdziecie w tym oto artykule.

Rodzaje wycieraczek samochodowych: szkieletowe, bezszkieletowe, hybrydowe

Szkieletowe, bezszkieletowe czy hybrydowe? Jaki rodzaj wycieraczek powinniście wybierać i dlaczego?

Wiosna to tradycyjnie najlepszy moment na prace związane z konserwacją samochodu oraz wszelkie niezbędne wymiany. To również najlepszy czas na wymianę wycieraczek. Być może tej właśnie wiosny spróbujecie czegoś nowego i wymienicie swoje stare, sprawdzone już wycieraczki na jakiś nowy model? Wybierać możecie spośród wycieraczek szkieletowych, bezszkieletowych oraz hybrydowych. Ale wybierajcie ostrożnie, bo faktyczna rola wycieraczek wykracza daleko poza samo tylko usuwanie wody z przedniej szyby.

Tarcze hamulcowe nawiercane czy nacinane, które wybrać?

Nawiercane czy nacinane tarcze hamulcowe? Sprawdźcie, które rozwiązanie będzie w Waszym przypadku lepszym wyborem

Dla części kierowców wprowadzanie rozróżnień pomiędzy tarczami hamulcowymi nacinanymi i nawiercanymi nie ma żadnego sensu. Inni z kolei, nawet jeśli różnicę między tymi tarczami widzą, nie bardzo wiedzą, co wynika z niej dla nich samych. Z myślą o obu tych grupach przygotowaliśmy nasz krótki poradnik i zestawienie obu typów tarcz. Dzięki niemu przekonacie się, że różnice pomiędzy nimi są i w niektórych przypadkach naprawdę mają znaczenie.

Podrabiane części samochodowe. Jak nie dać się oszukać?

Jak rozpoznać podrobione części samochodowe? Poradnik iParts.pl

Współczesny rynek części zamiennych zalała prawdziwa powódź podróbek. Dane na ten temat są porażające. W niektórych krajach jeszcze kilka lat temu podróbkami było nawet 75% wszystkich części motoryzacyjnych znajdujących się w obrocie. W Polsce jest znacznie lepiej, jednak problem te nadal istnieje. Co zrobić, aby uchronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami? Jak możecie samodzielnie rozpoznawać podrobione części samochodowe?

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
InPost_paczkomaty
Dpd
Gls
Cargo

Płatności

Przelewy24
Blik
Gotówką przy odbiorze